STARŠÍ ŽÁCI: Čechie Smíchov - Klánovice 1:0 (0:0)

14.10.2013 08:09

Těžký a napínavý zápas se špatným koncem jsme odehráli na hřišti dosud neporaženého mužstva Čechie Smíchov. První půle byla vyrovnaná, místy měl navrch soupeř, místy jsme naopak tlačili my. Několikrát jsme místo střely volili rozehrávku a tak jsme branku soupeře ohrozili jen sporadicky. Celkově se jednalo spíše o boj, než o pohledný fotbal, na čemž se podílelo hlavně nekvalitní hřiště.

Do druhé půle jsme vstoupili daleko aktivněji a soupeř byl prakticky stále pod tlakem. Bohužel jsme tentokrát totálně selhali ve hře dopředu a dvě největší šance jsme nevyužili. Při té první Šmaky zatáhl míč k rohovému praporku a centroval na penaltu, kde jsme se ke střele neprosadili. V té druhé - po přímém kopu - vyškrábl krásnou Danovu střelu gólman na roh.

Nedáš - dostaneš. Podobná situace, přímý kop, Kuba ještě vyškrábl na břevno, ale nepokryli jsme dobíhajícího hráče a bylo to 1:0. Posledních 7 minut jsme dřeli, ale do pořádné šance nás soupeř nepustil.

Pochvalu si dnes zasloužíme za hru dozadu, Kuba v bráně a celá obrana šlapala na jedničku. Bohužel bez gólů se vyhrát nedá a dopředu to dnes nebylo ono. Současně ale musíme vyzvednout kvalitu houževnatého soupeře, nicméně zápasu by dnes slušela remíza.

V posledních 3 zápasech jsme inkasovali pouze 3x, což svědčí o kvalitě defenzivních řad, přidat musíme směrem dopředu. Konečně se dočkáme domácího zápasu, v neděli hrajeme proti Libuši.