STARŠÍ ŽÁCI: Klánovice - Libuš 2:0 (1:0)

21.10.2013 08:53

Góly: Jindra, Šmaky

V neděli odpoledne jsme - konečně - na domácím hřišti odehráli zápas proti Libuši, která byla o bodík před námi. Očekávali jsme tuhý boj a věřili jsme, že body zůstanou doma. Pozitivní bylo, že jsme mohli nastoupit takřka v kompletní sestavě, chyběl nám pouze stoper Honza Kučera.

Do zápasu jsme vstoupili poněkud ospale a tak se prakticky jediné šance soupeře vešli právě do prvních 15 minut. Při té největší soupeř dokonce skóroval - ale z evidentního ofsajdu. Zbytek poločasu byl vyrovnaný, více ze hry i šancí jsme ale měli my. Poprvé od soustředění jsme mohli do zápasu poslat Jindru a ten se za důvěru hned odvděčil - výborným výkonem v první půli a také premiérovým klánovickým gólem po kvalitním centru od Gorana. Do šatny jsme tak šli za stavu 1:0.

Druhá půle byla z naší strany daleko lepší - podobně jako na Čechii jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a sami jsme měli šancí na dva zápasy. Důležitý gól na 2:0 vstřelil po parádní přihrávce Kristiána konečně Šmaky, který předtím několik velkých šancí zazdil. Při druhém gólu ubral na razanci a přesnou střelou k tyči snad střeleckou smůlu protrhl.

Šance na zvýšení skóre jsme ještě měli minimálně dvě - z přímého kopu trefil Dan tyčku a vzápětí Svoby nedokázal přelobovat brankáře hostí.

Utkání bylo ve druhé půli zbytečně nervózní, hosté komentovali každé rozhodnutí rozhodčího a občas se na hřišti jiskřilo. Naši kluci si ale zápas bez problémů pohlídali a po zisku 3 bodů se posunujeme na 4. místo aktuální tabulky.