STARŠÍ ŽÁCI POHÁR: Klánovice - Fotbalová Akademie 2:1 (0:0, 1:1, penalty 4:3)

19.09.2013 19:58

Góly: Šmaky, Kucik

Na premiérový zápas s účastníkem nejvyšší pražské soutěže - přeboru - mužstvu FA Praha (střížkovská Bohemians) jsme se všichni těšili a říkali jsme si, jak si naši kluci s tak náročným protivníkem poradí. Zvláště poté, co jsme na youtube zhlédli cca 20 minutovou reportáž z minulé soboty, kdy náš dnešní soupeř jasně přehrál sousední Újezd a nadělil mu sedmičku (7:0).

Kluky jsme nabádali, aby si drželi své prostory, nenechali urostlé kluky z Bohemky rozběhnout a sami se tlačili do zakončení. Dobře jsme věděli, že největší nebezpečí hrozí od jejich kapitána a potom z dobře zahrávaných standardních situací. Hra byla v první půli vyrovnaná, soupeř byl směrem dopředu o něco nebezpečnější, ale největší šanci jsme měli my - Šmaky z přímého kopu trefil břevno... Dvě velké šance zlikvidoval dnes postavou malý, ale výkonem velký Kuba Kotrba.

I do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, ale opět - po kolikáté už - nám začátek poločasu utekl. Soupeř nás jasně přehrával, na Kubu se valila jedna šance za druhou a jednu z nich soupeř využil a vedl 1:0. V té chvíli se nám podařilo kluky vyburcovat a situace se začala otáčet a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Několik velkých šancí jsme nevyužili, až přišla 61. minuta a Šmaky prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 1:1.

Tímto výsledkem skončilo celé utkání a jelikož šlo o pohár, šlo se na penalty. Vybrali jsme borce, kteří mají velké sebevědomí a v tréninku dávají jednu penaltu za druhou, ale pohár před našlapaným klánovickým kotlem udělal své... První tři exekutoři nedali - postupně Svoby, David Duong ani Šmaky, naštěstí se opět vyznamenal Kuba v brance a tak poté, co proměnil Kristoš a Bárt rozhodla poslední penalte - a soupeř nedal. V šesté sérii se trefil se štěstím Kůča, potom nedali Kouřa ani Goran. Začala osmá série a Kucik proměnil na 4:3. Následnou penaltu náš gólman opět vyráží a vítězný řev se nese celými Klánovicemi.

Skvěle kluci, dnes jsme si to vybojovali a postupujeme mezi osm nejlepších do jarního čtvrtfinále!!! Pochvalu zaslouží celá parta, ale skvěle dnes zahrála hlavně tato pětice - gólman Kuba, Kouřa a Kucik v obraně, nejlepší hráč na hřišti David Duong a dnes poctivě pracující Šmaky.