Zimní soustředění mladších a starších žáků

06.02.2012 13:49

V rámci zimní přípravy proběhlo od 1. do 5. února zimní soustředění mladších a starších žáků v Rumburku. Celkem se akce zúčastnilo 21 fotbalistů – mezi nimi i 4 kluci z klánovického dětského domova - a 3 trenéři. I přes mrazivé počasí (jednou nám ranní teplota spadla až na -25 stupňů) se nám celé soustředění opravdu vydařilo a věříme, že to na jaře na trávníku bude znát.

Dopoledne patřilo silovému tréninku v hale, po obědě následoval výběh do okolních kopečků či fotbal ve sněhu. Jednou jsme místo poledního klidu zamířili také do nedalekého bazénu, kde se kluci vyřádili ve vodě i na skokanských můstcích. Odpolední tréninková fáze byla zaměřena na práci s míčem – v hale jsme pilovali střelbu, přihrávky, slalomy apod. Po večeři následoval pro všechny vrchol dne – hrál se hodinový fotbálek, kterého se zúčastnili také trenéři.

Na závěr soustředění jsme vybrali trojici nejpoctivějších pracantů – na 1. místě skončil Honza Parák, druhý byl David Duong a třetí skončil Pepa Bílý. Je ale nutno říct, že poctivě pracovali téměř všichni kluci. Jedinou nepříjemností tak byla srážka v hale v posledním dni, ze které vyšel Martin Horák se zlomeným nosem. Martin byl velmi statečný a všichni mu přejeme brzké uzdravení a těšíme se na jeho návrat do mužstva mladších žáků. Děkujeme všem rodičům za pomoc při dopravě kluků a také Mirkovi Šafusovi, který si s námi přišel v pátek večer zahrát fotbálek a druhý den objednal všem klukům luxusní zmrzlinový pohár.