11 / Vzadu byznys, vepředu párty

FK Klánovice – SK Čechie Uhříněves "B" 4:0 (1:0)

Branky – 35' D. Barták, 62' F. Tvrzický, 75' F. Tvrzický (penalta), 84 M. Halász

Ve velmi klidném a pohodovém rozpoložení jsme se vydali do další bitvy naší letošní války v 1.B třídě. V 5. domácím utkání jme přivítali rezervu Uhříněvsi, která se během podzimní poloviny sezóny prezentovala velmi těsnými výsledky a budila tak značný respekt. Při absenci Ondry Nejedlého začal v základní sestavě na křídle Kirill Chukhan, na levého obránce se pak vrátil Láďa Šperl. V přátelském souboji o čistá konta se dostal na tah David Nedomlel.

Do utkání jsme vstoupili velice zkušeně a jak tomu bylo v posledních pár zápasech, ve statistice držení míče jsme měli mírně navrch. Velice dobře, ač občas riskantně jsme dostávali míč z obranné linie na střed hřiště, kde se nám dařilo kombinovat převážně v křídelních prostorech. V 8. minutě jsme mohli být svědky první šance, když se k přímému kopu postavil Tomáš Mirovský. Po jeho centru se míč odrazil na hranici pokutového území, kde se nacházel Daniel Bartoň, jenž bohužel v přívětivé palebné pozici netrefil míč ideálně. Velmi obětavě a aktivně hrající kapitán byl vidět i u zrodu druhé akce, když jsme předvedli velmi fotbalovou akci. Ta se zrodila ve 14. minutě hluboko na naší polovině, odkud byl míč vyvezen do středu pole. Po rychlé narážečce s Lukášem Hladíkem muž s páskou na ruce posunul míč na Karena Petrosjana, jenž po své pravé ruce spatřil Tomáše Mirovského. Ten přihrávku stihl, ač v mírném úhlu, ještě ve vápně. Jeho razantní pokus na přední tyč bohužel dobře postavený brankář Čechie vyrazil. Soupeř se začínal dostávat do zápasu s přibývajícím časem. V druhé polovině prvního dějství se hosté z Uhříněvsi začali probojovávat do protiútoků a zahrávali i pár rohových kopů. My jsme naopak souvisleji drželi balón, do ofenzivnějších akcí se nám nedařilo vstupovat vlivem souhry ve finální třetině hřiště, kde chyběl správný pohyb. Zhruba po půlhodině hry diváky probral ambiciózní střelou Lukáš Hladík, který napřáhl pár metrů za vápnem, jeho pokusu však chyběla razance i přesnost, neboť míč břevno přeletěl o několik desítek centimetrů. Neustálou aktivitou jsme se snažili udržovat tlak na soupeři, což se vyplácelo především v defenzivě, směrem dopředu jsme si občas pomohli i standardní situací. V první nebezpečnější se ocitl Honza Kutzendörfer, jenž si připomněl utkání v Malešicích, kde vyplul nikým nehlídaný na zadní tyči, v sobotu obdobně hlavičkoval směrem do země, bohužel výsledek byl úplně stejný jako před 14 dny, kdy se míč odrazil od země jen malý kus vedle levé tyče branky hostí. 10 minut před koncem půle přišla další standardka, tentokrát jsme se už ale nemýlili. Po faulu na Filipa Tvrzického poslal míč do pokutového území zhruba z 30 metrů Daniel Bartoň. Přetažený míč si na samotném konci houfu hráčů našel Dan Barták, který razantní ale především přesnou hlavičkou do protipohybu gólmana rozjásal všechny diváky.

Za velmi těsného vedení jsme vstoupili nervózní do druhého poločasu a partie to byla zprvu velice vyrovnaná. Co se týče záložní linie, oba celky moc nerozdělovalo. Uhříněves navíc dokázala poměrně efektivně sbírat dlouhé pokusy létající na hrotového útočníka a do křídelních prostor. K zajímavému pokusu byl blízko náš kapitán, když se po kombinaci Kirilla Chukhana s Filipem Tvrzickým drápal po centru letícím do ideálního prostoru u penaltového puntíku, bohužel ani ve výskoku o malý kousek na míč nedosáhl. Po 10 minutách jsme šli do početní výhody, když kapitán Čechie v souboji uštědřil ránu loktem Danovi Bartákovi, jehož rozseknuté obočí znamenalo pro křídelníka hostí druhou žlutou kartu a předčasný odchod do kabin. Trvalo však jen pá minut, než se náš pravý obránce vřítil zpět na trávník s elektrikářskou páskou omotanou kolem hlavy. I když ihned nebyla personální převaha znát podařilo se nám vstřelit branku 6 minut po vyloučení. Nejprve se s míčem u postranní čáry elegantně otočil Kirill, následně předal míč Tomášovi Mirovskému, jenž se neméně pohledně zbavil svého strážce, přistrčil Filipovi, který se uvolnil kličkou "po vápně" a následně vypálil nechytatelný projektil do pravého horního rohu. 15 minut před koncem skóroval Filip podruhé a potřetí. Po nařízené penaltě musel totiž svojí nekompromisní ránu pod břevno opakovat kvůli předčasnému vběhnutí hráče do velkého vápna. V závěru zápasu se v šanci ocitli ještě Marek Halász s Karenem Petrosjanem. Marek ve skvělé pozici velmi blízko brance ani nevypálil, Karen se po elegantní kličce zbrkle pustil do zakončení z větší vzdálenosti a přestřelil. První jmenovaný měl šanci nezdar odčinit, když v 84. minutě skvěle vystihl přihrávku stopera hostí Lukáš Hladík, následně Markovi prostrčil balón a podruhé už se střelec nemýlil, chladnokrevně zakončil k levé tyči.

Velmi kvalitní výkon, zejména v druhém poločase, kdy jsme díky vetší aktivitě a pohybu dokázali velice rychle kombinovat a vytvářet si pohledné fotbalové akce jen podtrhnul další domácí výhru a další čisté konto. První z poslední čtveřice letošních zápasů náš čeká příští týden, v sobotu vyzveme v derby Újezd nad Lesy na jejich domácí půdě!