17 / V deseti se hraje špatně

20.03.2023

SK Junior Praha 1960 - FK Klánovice 2:1 (2:0)

Branky - 6' L. Průšvic (penalta), 25' T. Dvořák; 80' Š. Procházka

Po vyhraném bojovném utkání minulý týden, jsme vyráželi do Malešic na umělou trávu Junioru Praha. Podmínky nám přály. Motivováni krásným jarním počasím a skutečností, že jsme ztráceli na Vinoř jediný bod, která v sobotu prohrála v Bohnicích. Případná výhra by nás tedy dostala na 2., čili postupové, místo tabulky. Naneštěstí se zápas pro nás už od prvních minut nevyvíjel dobře.

Na Junior jsme si věřili, na umělé trávě jsme strávili celou přípravu, takže i s povrchem jsme se sžili rychle. Bohužel direkt přišel záhy po začátku, už v 5. minutě. Jak bývá zvykem, umělky nebývají velké, proto jsou velkou hrozbou dalekonosné auty. Junior se ujal vhazování na úrovni našeho pokutového území, dlouhý aut prodloužený hlavou soupeřova hráče směřoval do sítě. Míč však zastavila ruka, bohužel ne Davidova, ale Ondry Nejedlého. Nemohlo přijít nic jiného, než červená karta a penalta.

Míč si na penaltový puntík postavil Lukáš Prušvic a bezpečně ranou po zemi pokutový kop proměnil. Opaření v podobě oslabení a brzkého gólu nás poznamenalo naši hru na dalších dvacet minut. Soupeř nás trápil dlouhými nákopy za obranu především do stran, díky většímu prostoru uprostřed hřiště. Skvělý výkon našeho brankáře, Davida Nedomlela, nás držel nad vodou. Bohužel hluchá chvíle našeho výkonu vyústila v další inkasovaný gól, nutno říci, že zbytečný. Po faulu kolem středového kruhu přišel, jak jinak než nákop mezi naše stopery. Kvůli nedůrazu obranné dvojice se ve 25. minutě k hlavičce z hranice vápna dostal Tomáš Dvořák, který přesnou hlavičkou do protipohybu gólmana zakončil k pravé tyči.

Soupeř trochu polevil a my se adaptovali na hru v 10. Rázem jsme se začali dostávat do zápasu a byli si schopni vytvářet šance. K jedné se dostal Filip Tvrzický, který dobrým pressingem vystihnul rozehrávku brankáře Junioru, nicméně odražený míč mezi tři tyče neputoval. V další slibné šanci se nacházel Daniel Barták, když si našel centr na zadní tyči od našeho kapitána, bohužel mířil vedle. První půli uzavřel opět Daniel Bartoň, tentokrát rozezvoněním břevna, když se postavil k přímému volnému kopu circa dva metry před pokutovým územím.

"Nemáme co ztratit, vlítnem na ně!" Těmito slovy, zhruba, jsme se povzbuzovali do druhé půle. Docela se nám to povedlo, krátce po začátku se po kombinaci s Filipem Tvrzickým dostal ke střele Daniel Barták. Mířil pod horní tyč, brankář byl proti a ránu vytěsnil na roh. Z rohů a standartních šancí jsme byli nebezpeční, ale tak to pouze zůstalo.

Kolem 60. minuty dostal možnost soupeř v podobě přímého volného kopu. Pokus mířil do pravého horního rohu, ale David akrobatickým zákrokem střelu lapil. Dále jsme naše úsilí stupňovali, ale nevedlo ke kýženému cíli – gólu. Soupeři začalo docházet a my do hry poslali novou krev, která hru oživila. Junior rezignoval na dlouhé nákopy a postupně se stahoval do obrany. Dařilo se nám nutit protihráče k chybám a dostávali se k míči, ale chyběla nám přesnost. Konečně v 80. minutě Ota Wolf prokličkoval na pravém rohu velkého vápna a přihrával Šimonu Procházkovi, který poslal míč k levé tyči, kam brankář nedosáhl.

Posledních 10 minut jsme makali, bojovali a Junior tlačili. Hra byla kouskovaná, plná faulů a hádek s rozhodčím, snažili jsme na míči zklidnit a snažit se vypracovat si šanci, ale nakonec z toho byla nepohledná nakopávaná, ze které jsme ale díky chybám stoperů těžili a dostávali se do zajímavých příležitostí. Ale nic. V úplném závěru jsme na rohový kop pozvali i našeho brankáře, který nebyl daleko od míče letícího na zadní tyč, ale marně.

Z Prahy 10 si tedy vezeme prohru 1:2, ale za druhý poločas se vůbec nemusíme stydět. Věříme, že pokud bychom takto hráli v 11, tak se nám podaří zápas převážit na naši stranu. Nedá se nic dělat, hoďme to za hlavu a směřujme naši pozornost na příští víkend. Doma přivítáme první Bohnice, tak nás přijďte podpořit, protože Vinoř a druhé místo je stále na dostřel. Jdeme se poprat o postup, který máme stále ve vlastních rukou! Těšíme se na vás v sobotu 25.3. v 15:00!

autor: Daniel Barták