2 / Povinná výhra v prvním domácím zápase

14.08.2023

FK Klánovice – Tělovýchovná jednota Sportovní kluby Satalice 3:0 (1:0)

Branky – 9' F. Tvrzický, 52' T. Mirovský, 75' O. Nejedlý

V sobotu 12. 8. jsme odehráli první domácí zápas sezóny 2023/2024. Po nevydařeném úvodním kole, ve které jsme dokázali vstřelit 3 branky na hřišti soupeře, avšak několikrát hloupě inkasovat, jsme vedle černobílého znaku mohli najít ve sloupci bodů pouze nulu. V domácím prostředí na skvěle připraveném hřišti jsme hostili Satalice, jenž hrály loňský podzim dobrý fotbal, ale stejně jako my po slabší jarní polovině sezóny v tabulce klesly. Ve velkém vedru soupeř v neúplném počtu zalezl do pevného bloku a dopřál nám tak vyrovnanější utkání, než by si hráči a fanoušci přáli.

Už od úvodního hvizdu byl míč až na výjimky na našich kopačkách. V tomto trendu se také nesl celý zbytek zápasu. Někdy pomalejší kombinaci, které by slušelo zrychlení ve finální třetině, zakončovaly nepřesné centry, jichž se v úvodní desetiminutovce k vápnu soupeře sneslo hned několik. Bohužel však na hranici pokutového území odkud jsme nedokázali skvěle chytajícího brankáře Satalic překonat. Soupeř, který kolikrát nezačal pressing ani na vlastní polovině nám dal první šanci už v 9. minutě, když se jeho obranná linie vysunula výš, než tomu bylo doposud. Přesný míč Daniela Bartoně, si tak mohl najít zcela osamocený Filip Tvrzický, jenž netradičně v klidu zakončil po zemi k levé tyči. Velmi aktivní byl v prvním dějství také Ondřej Nejedlý, který operoval na pravé straně zálohy. Klasicky silný jeden na jednoho si dokázal vytvořit dvě slibné příležitosti, kdy osamocený unikal směrem k brance hostí. V obou případech však hledal spoluhráče, což nevyústilo v loženou gólovou situaci. Pokud pomineme pokusy z poloviny hřiště, svou jedinou střelu na branku si soupeř připsal po přímém kopu, který podél zdi letěl přímo do náruče Davida Nedomlela. Do konce poločasu o sobě dal ještě vědět Tomáš Mirovský, jenž povedenou střelou otestoval satalického gólmana a o několik málo chvil později i Dan Kutzendörfer, který po nepřehledné schrumáži na zadní tyči zábavně zakončil do ochranné sítě.

Úkol pro druhý poločas byl zcela jasný, přidat více branek. Na rozdíl od předešlé sezóny jsme si o víkendu nedokázali pomoct ani rohovými kopy, jenž se nám vůbec nedařilo zahrávat kvalitně. I napřič tomu se nám podařilo vstřelit druhý gól zápasu hlavou, když se po autovém vhazování k prodlouženému míči dostal Dan Kutzendörfer, jenž lehkým obloučkem vybídl k zakončení Tomáše Mirovského, ten velmi pohlednou hlavičkou přeloboval brankáře a zdvojnásobil tak náš náskok. Soupeři přirozeně začalo při hře bez balónu více docházet, a proto jsme opět trávili veškerý čas s míčem na útočné polovině. Neměli jsme tak prostor pro dlouhé vyslání útočníků za obranu. Náhrada přišla ve formě nekvalitních centrů, neboť ani po pár pokusech o průnikovou přihrávku po zemi jsme nedokázali najít potřebný cit pro ideální míč. Stejně jako v prvním poločase nám daroval soupeř možnost jednoho protiútoku, když se v situaci 3 na 2 řítil kupředu Dan Kucík, ten zpětnou přihrávkou nikoho nenašel a opožděná střela Tomáše Mirovského tak neměla potřebnou razanci k ohrožení zařízení. Těsně před trojím střídáním, které mělo za úkol oživit hru se nám podařilo vsítit poslední branku utkání, když zkusil své štěstí z dálky Ondra Nejedlý. Jeho pokus sice před gólmanem skočil, a na konec se i přes kontakt s rukama brankáře doplazil do sítě. Závěrečná desetiminutovka už velkou šanci nepřinesla.

Téměř povinnou výhru se nám tak podařilo kosmeticky upravit na slušný výsledek. Velice složitý zápas, ve kterém styl oslabeného soupeře zcela eliminoval silné stránky naší hry tak přinesl první tři body v této sezóně a psychickou vzpruhu potřebnou do nadcházejících utkání. Příští kolo míříme k nováčkovi v 1.B třídě: Na hřišti soupeře se postavíme rezervě Vršovic v sobotu 19. 8. ve 13:30!

autor: Sebastian Tumpach