20 / Reparát v deseti lidech v zápase s Chodovem

10.04.2023

FK Klánovice – Jižní Město Chodov – fotbalový klub 2:1 (2:0)

Branky – 11' O. Wolf; 44' O. Wolf; 55' V. Žebrakovský (penalta)

Druhý dubnový víkend jsme kvůli Velikonocím předehrávali zápas 20. kola už v pátek. Přivítali jsme u nás tým Chodova, který po zimní přestávce rekrutoval několik kvalitních hráčů z vyšších soutěží a po výsledku z minulého kola, kdy porazili třetí Vinoř 4:1 jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas. Kromě absentujícího Šimona Procházky jsme měli k dispozici stejnou soupisku jako před týdnem, doplněnou o Štěpána Borku, jenž rovnou vkročil do základní sestavy.

Časomíra neukazovala ani první minutu a už jsme mohli být svědky větší šance. Po průnikové přihrávce Oty Wolfa se řítil do otevřené poloviny soupeře Kirill Chukhan. Obránce hostí ho, ale vytlačil z nejnebezpečnějšího prostoru, a proto musela přijít přízemní přihrávka do vápna, kde se po rychlém protiútoku nenacházel dostatek mužů v černém, aby došlo k zakončení akce. Po nařízeném rohovém kopu se v "ohni" nejlépe zorientoval Filip Tvrzický, který ale nedokázal překonat gólmana Chodova. Po úvodních deseti minutách byla hra na pohled vyrovnaná, z držení míče jsme o trošku víc těžili my, což nám v průběhu prvního dějství přineslo i víc příležitostí pro vstřelení branky. První takovou příležitost měl po přetaženém rohovém kopu, který do vápna z voleje vrátil Dan Barták, Honza Kutzendörfer. Bohužel i přes skutečnost, že v hlavičkovém souboji s Filipem dokázal vyšplhat výš, podařilo se mu nastřelit pouze břevno. Mrzet ho to příliš dlouho nemuselo, neboť už o minutu později se nám podařilo rozvlnit síť soupeřovy branky. Na krátko rozehraný roh, po němž se do souboje dostal Ondra Nejedlý ještě nebezpečný nebyl. Zpětnou přihrávku si však sebral Kirill Chukhan, který následně vnikl do pokutového území, kde i přes nekvalitní přípravu palebné pozice dokázal propasírovat míč na Otu Wolfa, jenž parádní střelou z prvního doteku uklidil balón k pravé tyči. Obdobnou šanci jako v na začátku zápasu měl Kirill i v minutě 34. Po vybídnutí Daniela Bartoně pelášil po levé straně směr pokutové území, gólman hostí však dobře odhadl jeho záměr a ve správný čas vyběhl. Ze slušné šance jsme tak vybojovali opět jen roh. Po přetaženém míči na zadní tyč o sobě dal vědět Dan Barták, který levou nohou pálil o několik desítek centimetrů přes. Dvougólové vedení jsme si zajistili minutu před odchodem do šaten, když z větší vzdálenosti pálil, kdo jiný než náš kapitán. Vyraženou prudkou střelu si pak na malém vápně našel Ota Wolf, jenž svou slabší dolní končetinou dorazil balón mimo dosah bezmocného brankáře a zdvojnásobil tak svůj gólový účet.

Do druhého poločasu vstoupil Chodov značně více namotivovaný. Napadal daleko hlouběji na naší polovině a s větší energií hrál na balónu. I přes tato znepříjemnění se nám ale dařilo rozehrávku nekazit a kvalitně přecházet přes záložní řadu až do útoku. Po 10 minutách hry se však dostavilo nemilé opaření, když Štěpán Borka za hru tělem v hlavičkovém souboji inkasoval druhou žlutou. Jelikož přímo nezmařil gólovou šanci soupeře, ani neprovedl faul, který by byl jinde na hřišti v průběhu zápasu oceněn žlutou kartou, naprostá většina diváků ani nechápala, co se v dané situaci vůbec stalo. Nařízenou penaltu s klidem proměnil Vojtěch Žebrakovský. Následujících 15 minut nás soupeř zatlačil, jelikož si udržel aktivní přístup z úvodu druhé půle navíc doplněný o početní převahu. Okolo 75 minuty však hostům začalo fyzicky docházet, a i když zápas nepřinesl moc šancí na žádné ze dvou stran, začali jsme mít víc ze hry i my. Tempo hry vůbec neodráželo rozdíl v počtu hráčů na hřišti. Naprostá většina zbytku zápasu se nesla v duchu kombinace okolo středového kruhu, což nám s jednogólovým vedením naprosto vyhovovalo. V 89. minutě jsme měli k navýšení rozdílu nejblíže. Po tom, co Láďa Šperl stahovačkou znemožnil dva protihráče, byl faulován několik metrů od rohu velkého vápna. Z přímého kopu ale Daniel Bartoň napálil pouze tyč.

Poměrně neatraktivní utkání, které se nám i přes komplikace podařilo dotáhnout do vítězného konce nám přineslo další tři body. Po rovných 20 kolech se tedy nacházíme na druhém místě, pouhé dva body před Vinoří. Příští týden jedeme do Uhříněvsi, kde se utkáme s tamějším "béčkem" okupujícím 9. místo v tabulky.

autor: Sebastian Tumpach