21 / Vyeskalování personální krize v Uhříněvsi

17.04.2023

SK Čechie Uhříněves – FK Klánovice 1:0 (1:0)

Branky – 34' T. Mazanec

V neděli odpoledne jsme se vydali do Uhříněvsi na další složitý zápas. Od minulého kola, kdy nám chybělo 6 hráčů, jsme navíc přišli o zraněného Filipa Tvrzického, Otu Wolfa a vykartovaného Štěpána Borku. I přes návrat pár hráčů, jsme v nekompletní sestavě byli odhodláni zápas odbojovat a udržet se na druhém místě.

Úvod utkání nám vyšel náramně. Už ve druhé minutě se ke střele mezi stopery dostal Šimon Procházka. Skvělý dlouhý míč Daniela Bartoně, který po prvním odskoku přesměroval na branku rovnou přes hlavu brankáře však mířil jen o několik desítek centimetrů vedle. I přes kostrbatější kombinaci ve středu pole se nám dařilo domácí zaměstnávat a mít více ze hry. Už v 10. minutě měl další skvělou příležitost Ondra Nejedlý, který se protáhl mezi středními obránci Uhříněvsi a mířil rovnou na branku. Před vápnem však zvolil možnost přihrávky do levého křídla, odkud se nám už nepodařilo z akce nic vytěžit. Většina první poloviny zápasu se nesla v duchu prohraných osobních soubojů a vykrývání špatných prostor ve středu pole. Náš soupeř se však dostal pouze ke dvěma střelám, jenž těsně zachytila ochranná síť za brankou a zhruba 20 až 30 pokaženým přihrávkám, které putovaly přímo do zámezí. Na začátku druhé čtvrtiny zápasu se v další slibné situaci ocitl Šimon Procházka, ke kterému se dostal protečovaný míč. Šimon si ho ještě dokázal mezi stopery zpracovat a vyrazit směrem soupeřovy branky, nicméně z důvodu nedostatečné rychlosti se rozhodl vybídnout na pravé straně nabíhajícího Járu Chvojku. Shodně jako v předchozím případě se nám už v křídelním prostoru nepovedlo vykřesat z akce ani střelu na branku. I přes intenzivní tlak v prvních 30 minutách to byl soupeř, komu se podařilo jako prvnímu skórovat. Ve 34. minutě, když sudí místo autového vhazování nařídil volný kop několik metrů v hloubi naší poloviny putoval do vápna Davida Nedomlela dlouhý míč. Po dvou hlavičkách a zcela laxním bránění se míč náhodně odrazil až za záda našeho brankáře. Ve zbylých 10 minutách se nám už nepodařilo nějak se zmobilizovat, poločas jsme s vidinou lepšího vstupu do druhého dějství pouze "dohráli."

S jednou personální změnou a výměnou rozestavení jsme vstoupili do druhého poločasu. Velký počet nakopávaných míčů a z nich vyplývající velký počet osobních soubojů a hlavičkových soubojů nám na úzkém hřišti nedovolil vytvořit si souvislejší kombinaci. Největší tlak jsme si vytvářeli po standardních situacích. Po jedné se nám podařilo trefit břevno, když hlavičkoval na rohu malého vápna Šimon Procházka. Dorážka Dana Bartáka z krkolomné pozice byla následně chycena. Po další nebezpečné standardní situaci v 65. minutě míč propadl až na zadní tyč k Milanu Štěrbovi, který byl v gólové příležitosti skolen na zem. Podtržením zmaru však bylo, že ani nařízený pokutový kop se nám nepodařilo proměnit. V druhém poločase jsme byli přehráni hlavně v záložní linii, kde měli domácí své nejkvalitnější hráče a úspěšně se jim dařilo nás přehrávat v situacích 1 na 1 a 1 na 2. Finální patnáctiminutovka však jejich dominanci nepřinesla, a kromě dvou přímých kopů, které ani nedokázali nasměrovat mezi tři tyče se modro-bílí dostali k jediné šanci, když se po nedůrazném odkopu Sebastiana Tumpacha dostal k míči jejich útočník. Vykoupení však zajistil David Nedomlel, který byl u celé situace velmi rychle a svižným výběhem dokázal střelu vyrazit. Nespočet dlouhých míčů a centrů do vápna přineslo posledních 10 minut. Kromě brankáře a dvou obránců byli ve vápně všichni naši hráči, bohužel urostlí stopeři Uhříněvsi dokázali útoky odrážet.

Ve velmi frustrujícím zápase, který jsme si prohráli impotencí v úvodních 30 minutých utkání jsme padli na půdě soupeře 1:0. Už v předchozích kolech se nám vlivem široké marodky podařilo uhrát výsledky velmi těsné, a proto jsme tušili, že takto nemůžeme fungovat celé jaro. Prohra by pravděpodobně dřív nebo později přišla. Příští týden se utkáme na domácí půdě s Újezdem nad Lesy, v sobotu od 17 hodin!

autor: Sebastian Tumpach