22 / Utrápený výkon v nezvládnutém derby

23.04.2023

FK Klánovice – FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:1)

Branky – 36' J. Kutzendörfer; 45' J. Vojta

V předposledním dubnovém zápase jsme na domácí půdě přivítali Újezd nad Lesy. Na první pohled velmi přívětivé podmínky, které přilákaly značné množství fanoušků, se však ukázaly být pro oba týmy velmi nepříjemnými, obzvláště po velmi chladném jaře. Opařeni prohrou a výkonem z minulého kola jsme přistoupili k zápasu s více úkoly. Mimo vítězství jsme chtěli zlepšit naše počínání v útočné fázi a vytvořit si konzistentnější tlak, což se nám proti Uhříněvsi nepodařilo. Na útočných pozicích, kde nás marodka trápí nejvíce, doplnili ve skvělé formě hrajícího Kirilla Chukhana zprava Dan Barták a zprostředka druhý týden po sobě Milan Štěrba.

Velmi opatrný a utahaný vstup do zápasu na konec odrážel zbytek utkání. I přes větší procento držení míče se nám nedařilo propojit obrannou řadu s tou útočnou. Místo výměny balónu ve středu pole jsme se tak uchylovali ke zbrklým pokusům o finální přihrávku, které ač přesné, nedokázaly nás dostat do výhodné pozice pro ohrožení branky. Běhaví hráči soupeře se shodně jako my nedostali do gólových situací. Nejvíce v prvním poločase hrozili z rohových kopů. Zajímavé závary ale byly po rozích i na druhé straně. Nejblíže ke vstřelení gólu měl však Daniel Bartoň po 20 minutách hry, kdy ke střele napřáhl několik metrů za vápnem. Jeho prudký pokus brankář hostí vyrazil pouze do břevna. S uplývajícím časem nám docházel více a více pohyb, a to jak v obranné, tak v útočné fázi. Naštěstí se nám i přes to podařilo vstřelit úvodní branku utkání, když po rohovém kopu obětavě vrátil míč do vápna Šimon Procházka, dotlačil v nepřehledné situaci balón do sítě Jan Kutzendörfer. V následující desetiminutovce se nám ale podařilo zápas zdramatizovat a odejít do šaten za nerozhodného stavu. Nejprve soupeř zahrával volný kop z poloviny hřiště. Na centrovaný balón si v klidu naskočil Láďa Šperl, bohužel trefil ruku Štěpána Borky, jenž byla zcela očividně daleko od těla. Nařízený pokutový kop hosté proměnit nedokázali. Gólovou příležitost si ale vytvořit dokázali, když po našem rohu do rychlého protiútoku vnikl Jan Vojta. Který se na polovině hřiště dostal do úniku, obhodil si vyběhnuvšího Jakuba Kotrbu a dopravil míč do prázdné branky.

V druhém poločase se nám nepodařilo zmobilizovat a nabrat síly. Nedostatečná nabídka ve středu pole ale především absence v soubojích se od prvního dějství nijak nezlepšila. Po změně rozestavení se nám však podařilo na soupeře nalézt a přinejmenším jsme vyhrávali většinu odražených míčů. V prvních 15 minutách se nám podařilo vytvořit si několik příležitostí pro vstřelení druhého gólu, ale štěstí nám bohužel nepřálo. Nejprve skvěle hlavičkoval Kirill Chukhan, naneštěstí jeho pokus opět vyrazil dobře chytající gólman Újezdu. O několik minut později se pak sám hlavičkující hráč řítil ze strany na branku, ale pálil o několik centimetrů vedle pravé tyče. V poslední skvělé příležitosti byl po rohovém kopu Matouš Richtr, jenž v krkolomné pozici na malém vápně zázračně minul zařízení. Zbylá půlhodina se nesla v duchu dobývání, které vygradovalo až do poslední pětiminutovky, ve které jsme všichni okupovali pokutové území soupeře a doufali v přesný nakopávaný balón, jenž by se nám podařilo dotlačit do branky.

Po velice špatném výkonu tak na domácí půdě bereme pouze bod z duelu s posledním celkem tabulky. S velkým prostorem pro zlepšení tak půjdeme do práce a budeme doufat ve zlepšení v příštím zápase, ve kterém vyzveme Ďáblice už v sobotu v 10:45!

autor: Sebastian Tumpach