24 / Čtvrtý zápas bez tříbodového zisku

08.05.2023

FK Klánovice – Sokol Kolovraty "B" 3:3 (2:3)

Branky – 11' Š. Procházka, 14' K. Petrosjan, 90' D. Kutzendörfer; 5' M. Lechner, 26' K. Petr, 42' J. Buchtík

V zápase 24. kola jsme na domácí půdě přivítali rezervu Kolovrat. S jasným úkolem, zlepšit se v ofenzivě jsme vstoupili do zápasu, ve kterém jsme nutně potřebovali zvítězit, neboť čtvrtý tým tabulky ČAFC v posledních kolech stáhl mezeru na pouhých 6 bodů. Shodně jako v minulém kole bohužel nebyli k dispozici Filip Tvrzický, Tomáš Mirovský a Daniel Bezpalec, oproti zápase v ďáblicích však navíc ještě chyběl Ota Wolf, Jaroslav Chvojka a Lukáš Hladík.

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, shodně jako v minulých týdnech se nám díky pár minutám nepozornosti podařilo inkasovat. Po velmi nedůrazném bránění, kdy křídelník hostí lacině prošel po pravé straně hřiště až na vápno se po přistrčení prosadil střelou za vápnem Matěj Lechner. Obdržený gól nás však poměrně vzpružil. Začali jsme soupeře napadat vysoko a nutili jsme je tak k chybám v rozehrávce, kterých se dopustili skutečně hodně. První odpověď přišla v 11. minutě, když si pro dloubáček k levé postranní čáře seběhl Ondra Nejedlý, který ustál důležitý souboj a průnikovou přihrávkou vybídl k samostatnému úniku Šimona Procházku. Šimon nic složitého nevymýšlel a z hranice pokutového území poslal míč po zemi k pravé tyči. Už po třech minutách se nám podařilo zápas otočit, když se skvěle hrající Kirill Chukhan zbavil svého soka u rohového praporku a nádherně naservíroval míč Karenu Petrosjanovi. Díky konstantnímu tlaku jsme se v první půlhodině dostali do několika šancí, jmenovitě Dan Barták, jenž pohotově zavíral zadní tyč, nicméně centr Daniela Bartoně do branky nepřesměroval, v další šanci se pak po průniku Kirilla Chukhana ocitl i Šimon Procházka. Po velmi aktivní třicetiminutovce nám však začaly docházet síly a soupeř, který nebyl schopný si vytvořit šance nás dokázal ihned potrestat. Velmi nedůrazné bránění, tentokrát na levé straně, vyústilo v průnikovou přihrávku do vápna. Ta sice nepřinesla přesný centr, nicméně přetažený balón, jenž putoval na kraj velkého vápna dokázal soupeř prudkou střelou poslat do spodního roku branky. Slibné pokusy o kombinaci a držení míče tak byly degradovány prohranými osobními souboji a nedůrazem při sbírání odražených balónů. I přes několik dobrých centrů se nám nepodařilo do poločasu připravit dobrou gólovou šanci. V závěru prvního poločasu navíc Kolovraty dokázaly vstřelit další gól, jak jinak než po protiútoku. Po pravé straně se dokázal uvolnit útočník hostí který ve vápně posunul míč na svého spoluhráče, jenž v souboji rukama strčil na zem Matouše Richtra a nikým neatakovaný doklepl míč do sítě. Rozhodčí, stojící dlouhých pět metrů od celého incidentu branku uznal. Hned na to dokázal, že sluch mu na rozdíl od zraku slouží moc dobře, když protesty na střídačce odměnil žlutou kartou.

Do druhého dějství jsme vstoupili s ambicí zápas zvrátit na naši stranu. Znatelně větší dávky aktivity, ani soubojovosti se však nedostavilo, a proto jsme nebyli tak dominantní, jak bychom si představovali. I přes větší držení míče se nám nepodařilo dostávat blízko soupeřovu vápnu. Největší šance tak plynuly z rohových kopů, i přes několik propadnutých míčů se nám nepodařilo vytoužený gól vstřelit. Pro palbu jsme si nedokázali vytvořit vhodné pozice, několik málo pokusů, které jsme vyprodukovali neměly bohužel nárok na úspěch. Soupeř shodně jako v prvním poločase hrozil z protiútoků, jenž proložili jednou kvalitně zahranou standardní situací, kterou skvěle zlikvidoval Jakub Kotrba. Ani po prostřídaní jsme nedokázali nalézt slibný rytmus, do hry se po 65. minutě postupně dostali Štěpán Borka, Dan Kutzendörfer a David Nedomlel. Druhému jmenovanému se v poslední minutě zápas podařilo zremizovat. Po průniku do vápna se balón dostal až k Honzovi Kutzendörferovi, který centrem na zadní tyči našel Dana, jenž polovysoký balón dokázal doklepnout do branky.

I když jsme po půlhodině hry sahali po přerušení příšerné formy, zápas se nám kontrolovat nepovedlo a po chybách v obraně jsme celkem 3x inkasovali. Ani vylepšená útočná bilance nám tak v tomto kole k zisku tří bodů nepomohla. Příští týden se budeme snažit najít potřebný impulz v zápase na Hájích.