25 / Test morální odolnosti v Uhříněvsi

SK Čechie Uhříněves "B" – FK Klánovice 0:1 (0:0)

Branky – 86' D. Bartoň

V neděli 11. května jsme se představili na půdě Čechie Uhříněves s jejíž rezervou každoročně svádíme velice vyrovnané souboje. S pár významnými absencemi, bez chybějícího Matouše Richtra a Ondry Nejedlého, jsme se vydali bojovat o velice potřebné 3 body. S pozitivními novinami, že se utkání bude konat na travnatém hřišti jsme tak měli ambice pouze nejvyšší.

Začátek zápasu ukázal, že domácí nám budou rovnocenným soupeřem. Velmi ambiciózní tempo, nahrnutí na naši polovinu a zásobování ofenzivní linie velice dlouhými míči už od brankáře nás prvních 10 minut dostávaly pod poměrně nezvyklý tlak. Největší závar jsme si způsobili sami po nerozvážné rozehrávce. Soupeř si dokázal z tlaku vypracovat několik zajímavých střeleckých pokusů a pár rohových kopů. My jsme naopak nedokázali souvisleji udržet balón na našich kopačkách a neobvykle málo jsme využívali prostor u postranních čar, kde operoval Karen Petrosyan a Kirill Chukhan, Zejména druhý jmenovaný o sobě dával vědět v druhé polovině prvního dějství, když jsme se pomalu ale jistě začali dostávat ke kormidlu a vypracovávat si nebezpečnější ofenzivní výpady. Věděli jsme, že pokud přečkáme tlak domácích, budeme mít také šanci do utkání výrazněji promluvit a zhruba po 20 až 25 minutách se tomu tak stalo. Dostali jsme větší klid pro kombinaci v zadní linii, kde dominoval zejména Honza Kutzendörfer a prokombinovávali jsme se až k vápnu Uhříněvsi. Vše vyeskalovalo zhruba 10 minut před koncem prvního poločasu, kdy se v obrovské šanci ocitl Kirill, jenž stál na konci přízemního centru Filipa Tvrzického, bohužel z prvního doteku nastřelil vybíhajícího brankáře, s dorážkou byl krátký i Daniel Bartoň.

Vstup do druhé poloviny zápasu byl jeden z nejlepší v jarní části sezóny, měli jsme kvalitu na to, navázat na silný výkon z první čtyřiceti pěti minutovky a bezbranková remíza nám dodávala hladovost s utkáním něco udělat. Hráli jsme ještě víc s míčem a díky dobrému pohybu jsme se dokázali nahrnou vysoko na soupeřovu polovinu. Nejzajímavějším pokusem úvodní desetiminutovky byla vyražená střela Lukáše Hladíka. Naneštěstí po zhruba 20 minutách přišla studená sprcha. Dan Barták nejprve zbytečně přerušoval na středu hřiště akci Uhříněvsi a už o 2 minuty později po špatném prvním doteku naivně vlétl oběma nohama do útočníka domácích a během 120 vteřin viděl 2 žluté karty. Měli jsme tak přes sebou zhruba půlhodinu v oslabení a mohlo být ještě hůř. Hned po několika minutách se soupeři po dlouhém přízemním centru napříč pokutovým územím podařilo do odkryté branky skórovat, naštěstí střelec byl v postavení mimo hru. Velmi vyčerpané obsazení na hřišti ale nic nevzdávalo, a i přes snížené držení míče hráli s domácími poměrně vyrovnanou partii včetně několika útočných výpadů. Za bojovnost jsme nakonec byli i odměněni, když v 86. minutě dostal na levém křídle balón Kirill Chukhan, který vybídl do náběhu za obranu Daniela Bartoně. Ten sbíhal ze středu pole šikmo na roh vápna a po převzetí míče ihned střílel okolo vyběhnuvšího gólmana Uhříněvsi. Brankář první pokus zlikvidoval, ale pouze pod nohy autora střely. Náš kapitán si pak chladnokrevně míč potáhl po vápně a okolo dobíhajícího obránce poslal balón do sítě. Poslední desetiminutovka se už nesla v oslavách každého odkopnutého míče, vybojovaného faulu a autového vhazování. I přes velký nápor bílo-modrých se nám ale utkání podařilo dovést do vítězného konce.

Jeden z nejtěžších zápasů sezóny, jak před vyloučením, tak hlavně po něm, měl šťastný konec a po velkém posílení morálky jsme si připsali 3 body s cenou zlata. Výhru se budeme snažit potvrdit už tuto sobotu na domácí půdě, kde v derby vyzveme rezervu Újezdu nad Lesy!