25 / Zlepšený výkon v druhé půli na body nestačil, potopilo nás zaspání v obraně

17.05.2023

FC Háje Jižní Město "B" – FK Klánovice 2:1 (1:0)

Branky – 42' D. Vrzal (penalta), 71' M. Čonka; 66' K. Chukhan

V sobotu jsme zavítali na Jižní Město, kde nás Háje, kde nás domácí vytáhli na umělou trávu, která byla vydupaná a nepoužitelná pro soutěžní utkání už asi před 10 lety. Po dvou prohraných a dvou remízových zápasech jsme po více než měsíci bez výhry potřebovali plně bodovat. Do mírně obměněné sestavy se vrátil do obrany Jakub Prošek, na hrot Filip Tvrzický a pod něj se zasunul Ota Wolf.

S velice náročnými podmínkami pro obě družstva se lépe popasovali domácí. Vstoupili do utkání aktivněji a měli daleko více ze hry. Přečíslovali nás zejména ve středu hrací plochy, odkud se jim občasně podařilo vyslat nebezpečnou průnikovou přihrávku. Pouze vlastním nedůrazem a zcela absentující kreativitou na balónu, které nám nedovolila si balón vyměnit v delší sekvenci, či přečíslit soupeře jeden na jednoho, jsme tahali za kratší konec provazu. V prvních dvou šancích se tak ocitly Háje, když nejprve z levé a později i z pravé strany pronikly do našeho vápna odkud zakončily nebezpečně, avšak mimo tři tyče branky Jakuba Kotrby. První střelu Klánovic si připsal Jakub Prošek, jehož dalekonosný pokus o pár desítek centimetrů přelétl břevno. Po únavných kontroverzních momentech z minulých utkání, kdy jsme proti Kolovratům inkasovali po sporném momentu v našem malém vápně a v Ďáblicích, kde loket v obličeji a krvavý zákrok nebyl ani odpískán jako faul, jsme ani dnes neměli naději na slušně pískajícího hlavního arbitra, který kromě "tykačky" s domácím vedoucím mužstva komentoval situace v nichž se odrazil míč od soupeře do zámezí slovy "bohužel vhazuje soupeř" (hosté). Svoje očividné sympatie stvrdil ve 42. minutě, kdy si křídelník domácích hravě poradil u postranní čáry s Láďou Šperlem. Po zasekávačce narazil na Honzu Kutzendörfera, jemuž při změně směru šlápl na nárt a následně s sebou dramaticky hodil o zem. Domácím se podařilo penaltu proměnit a do kabin jsme tak po ofenzivně nekvalitním výkonu za nepříznivého stavu.

Vstup do druhého poločasu se nám o dost více vydařil. Byli jsme aktivnější, přihrávali si i do obtížnějších pozic, ze kterým se nám dařilo vykombinovat a natlačili jsme se na polovinu soupeře, odkud jsme několikrát nacentrovali nebezpečně do vápna. Po patnáctí minutách přišlo ofenzivní prostřídání, jenž předcházelo brance, kterou se nám podařilo vstřelit o 3 minuty později. Centrovaný míč napříč pokutovým územím si na levé straně našel skvěle hrající Kirill Chukhan, který razantně předskočil svého strážce, míč si zpracoval a napálil ho do pravého spodního rohu branky. Už o malou chvíli poději se ve velké šanci ocitl Šimon Procházka, ten vystihl rozehrávku brankáře a pohotovou střelou slabší nohou, bez času na rozmyšlenou, branku o pár centimetrů přestřelil. Naprostou většinu druhého dějství jsme měli více ze hry, až na pár výpadů soupeře, které neměly dostatečnou kvalitu na to, aby Háje mohly vůbec zakončit. Jediná střela na branku přišla v 71. minutě. U pravé postranní čáry Matouš Richtr hasil rychlý protiútok, který po férovém souboji lajnový rozhodčí vyhodnotil jako přestupek. Následný centr do vápna zamířil přímo na nohu neobsazeného Matěje Čonka, který balón lehce protečoval a po trase pravá tyč-síť se tak domácí mohli podruhé radovat. Ani závěrečný tlak nepřinesl vyrovnávací branku. V největší šanci se v nastaveném čase ocitl Šimon, který si skvěle v kapse u penaltového puntíku našel střílený centr, jenž bohužel nedokázal ukočíroval mezi tři tyče.

Po bojovném výkonu, který postrádal trochu fotbalovosti a špetku štěstí jsme tak s kvalitním soupeřem padli 1:2. Nízké sebevědomí se tak efektem valící se sněhové koule podepisuje na našich výsledcích. Z posledních pěti zápasů, v nichž jsme 3x ve venkovních zápasech předvedli minimálně slušný výkon, jsme tedy ubojovali pouze 2 body. V sobotu na domácím hřišti v boji o udržení třetího místa přivítáme na domácí půdě rezervu Hostivaře.

autor: Sebastian Tumpach