26 / Třetí domácí remíza v řadě

FK Klánovice – SK Hostivař "B" 1:1 (1:1)

Branky – 1' M. Fedor; 24' K. Chukhan

Ve 26. kole 1. B třídy jsme doma hostili rezervu Hostivaře. Mírně pozměněná sestava nám dovolila vstoupit do zápasu se silnější lavičkou náhradníků a potenciálně tak kontrolovat zápas v jeho pozdějších fázích. Mezi tři tyče se vrátil David Nedomlel, na pravém kraji obrany podruhé za sebou začal Jakub Prošek, na opačném konci pak Dan Kutzendörfer. Připraveni vstoupit do hry tak byli například Ondra Nejedly a Láďa Šperl, které běžně můžeme vidět v základní sestavě.

Horší úvod zápasu si asi jen těžko může někdo vymyslet. Po úvodním výkopu poslal stoper hostí dlouhý míč na levou stranu naší obranné linie, kde se nepohodl Matouš Richtr a Dan Kutzendörfer. Zcela nepochopitelná chyba v komunikaci pak vyústila v odražení míče přesně k útočníkovi Hostivaře, který z velké vzdálenosti přeloboval našeho brankáře. Už v první minutě zápasu jsme tak museli dohánět jednogólovou ztrátu. Velká část prvního poločasu se nesla v duchu kombinace okolo středu hřiště, odkud se nám nedařilo posunout do finální, útočné, třetiny. Obehrávání mezi čtyřmi obránci a dvěma defenzivními záložníky občas přineslo přízemní přihrávku na kraj záložní linie, odkud jsme se pokoušeli centrovat do vápna. První větší šance přišla z centru, ale z přerušené hry, když pěkný centr zhruba z poloviny hrací plochy do vápna poslal Daniel Bartoň, nejblíže k němu měl na zadní tyči Dan Barták, bohužel jen o pár centimetrů na míč nedosáhl. Soupeř zcela očividně přijel s defenzivněji naladěnou taktikou a velice rychle se po ztrátě míče stahoval do bloku. Nejvíce hrozil z protiútoků, které jsme mohli lehce zastavovat, avšak nedokázali jsme klíčové osobní souboje vyhrát. Vyrovnávací branku vstřelil Kirill Chukhan, který potvrdil velice dobrou jarní formu. Po standardce, která se za brankáře hostí odrazila při velice nepřehledné situaci si míč ve velkém úhlu Kirill sám našel, a i přes složitou pozici dokázal zakončit do odkryté sítě. Po téměř půl hodině hry byl tedy stav srovnaný. V závěrečné patnáctiminutovce měli největší šanci hosté, jejich přímý kop však dokázal vyrazit David Nedomlel.

Do druhého dějství jsme vstoupili se třemi změnami, které měly za úkol oživit hru. Jakuba Proška, Dana Kutzendörfera a Otu Wolfa nahradili Ondra Nejedlý, Láďa Šperl a Šimon Procházka. Vstup nám velice vyšel, dokázali jsme si vytvořit souvislý tlak a zlepšenou kombinační hrou jsme si dokázali vytvořit několik šancí. Díky skvělé nabídce spoluhráčům se v prvních svou situacích nacházel jako hlavní aktér Ondra Nejedlý, který však poprvé nedokázal prostřelit brankáře Hostivaře a podruhé hledal kapitána Daniela Bartoně. Dlouhotrvající tlak nám přinesl i více rohových kopů, které mířily do dobrých prostorů, ale vysoký gólman Hostivaře si většinu s nich dokázal sebrat. I přes následné výkopy se ale soupeř na naší polovině dlouho neohřál, první střelecký pokus si připsal až v 75. minutě. Tempo se však bohužel s ubývajícím časem nezrychlovalo, naopak nám spíš fyzicky docházelo. Pomalejší pohyb na balónu však stačil pro vytvoření dalších šancí. Skvělou příležitost pro vstřelení branky měl Šimon Procházka, zajímavě také hlavičkoval Filip Tvrzický. Pár pokusů měl také Láďa Šperl, který dostal centry na zadní tyč, kde si bohužel ve velice těžkých pozicích nedokázal s míčem poradit.

V šestém zápase po sobě se nám tak nepodařilo zvítězit, a i když na domácí půdě neprohráváme, výsledky s tak slabými soupeři, jako byla Hostivař jsou nepřijatelné a celý tým frustrují. I přes velkou snahu celého týmu se nedaří neúspěchy prolomit. V boji o udržení třetího místa pojedeme příští týden do Satalic, kde se s domácími utkáme v neděli v 17 hodin.