27 / Velice potřebná výhra na půdě Satalic

Tělovýchovná jednota Sportovní kluby Satalice – FK Klánovice 1:3 (1:1)

Branky – 45' D. Švertšal; 2' P. Hrdlička (vlastní), 60' O. Wolf, 90' F. Tvrzický

V neděli 28. května jsme se za velmi teplého a slunného dne vydali do Satalic, kde jsme se utkali s soupeřem okupujícím 10. místo v tabulce. Velmi nepříznivou formu doplnil fakt, že opět nebylo k dispozici pár zraněných hráčů a trojice náhradníků nad sebou nesla otazníky, shodně vlivem zdravotního stavu. S vidinou konce sezóny a možností se "dát dohromady" a načerpat síly na nový začátek jsme byli odhodláni dohrát úctyhodně zbylé čtyři utkání, to první z nich práce v Satalicích.

Už ve druhé minutě jsme dokázali zkonstruovat první nebezpečnější akci, které naštěstí pro nás skončila v síti domácích. Autové vhazování si hloupě pustil Filip Tvrzický, jehož osvobodil satalický stoper. Ten byl s přehledem u balónu první, avšak výstavně minul skákající balón, div mu při promáchnutí neodletěla spodní část jeho pravé dolní končetiny. Následný tah na branku a hlad po úvodní brance byl odměněn gólem, který za nás museli také odpracovat domácí. Filipův prudký přízemní centr zavěsil pod horní tyč nekompromisně Pavel Hrdlička. Poučeni z předchozích zápasů jsme se snažili frekventovaněji zakončovat. Po jednom pokusu si v úvodní čtvrthodině připsali Ota Wolf a Ondra Nejedlý, jejich střely však neohrozily domácího brankáře. První šance domácích přišla zhruba v 15. minutě a byla to šance s velkým Š. Standardní situaci z levé strany zahranou do vápna si našel útočník Satalic, jehož pokus musel akrobaticky likvidovat Jakub Kotrba. Druhá půlka první poloviny zápasu se nesla v utrápeném duchu, kazili jsme do očí bijící množství přihrávek a snažili jsme se zbrkle řešit situace nejhorším možným způsobem. Velice málo běhavý soupeř zasunutý v defenzivním bloku nás navíc neatakoval, a tak jsme měli pro rozehrávku ve středu pole mnoho času. Trest za velice nekvalitních 20 minut přišel těsně před odchodem do šaten. Autové vhazování soupeře, které mířilo přímo na kopačku Daniela Bartoně soupeř dokázal bez většího úsilí sebrat a po jedné přihrávce na osu hřiště výstavně pálil z dálky středopolař domácích. Jeho rychle padající střelu se bohužel Kubovi vyrazit nepodařilo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s ambicí lépe kombinovat a méně faulovat soupeře v nebezpečných prostorech, ani jedno se nám v zápase do té doby vůbec nedařilo. Zápas v remízovém stavu mohly oba z celků zvrátit ve svůj prospěch, ale daleko větší držení míče v prvním poločase a znatelnější fyzická připravenost nám nasvědčovala ve zvýšenou aktivitu v druhém dějství. Už po 10 minutách jsme se dostali do první zajímavé situace. Po povedeném centru Daniela Bartáka z první pálil Ota Wolf, bohužel jeho pokus dokázal bez problémů lapit domácí brankář, stejně jako dalekonosný pokus Daniela Bartoně o několik minut později. Už v 60. minutě jsme byli za zlepšený výkon odměněni gólem. Chyba v rozehrávce soupeře zapříčinila, že se k míči dostal Kirill Chukhan, jenž se ocitl několik metr před vápnem v situaci 3 na 2. Nedokázal sice překonat prvního soupeře, ale k balónu se hbitě vrátil a postrčil ho na dobíhajícího Otu Wolfa, který krásnou přízemní střelou přesně do pravého spodního rohu branky strh výsledek v náš prospěch. Klid nám definitivně mohl dodat Matouš Richtr, který po rohovém kopu hlavičkoval zcela osamocený, jeho pokus mířil na zadní tyč, ale o pár desítek centimetrů branku minul. V závěrečných minutách byl při chuti Ondra Nejedlý, který dvakrát provětral soupeře po levé straně. Poprvé neúspěšně hledal lépe postaveného spoluhráče, podruhé to vzal na sebe a po kličce na střed hřiště o kousek přestřelil. Unavující kombinace v posledních minutách zápasu přinesla dvě zajímavé situace, obě po rohových kopech. Nejprve si na centr našeho kapitána naskočil Jaroslav Chvojka, který hlavou rozezvučel břevno, o několik desítek vteřin pak po střele zablokoval letící míč rukou domácí obránce. Nařízenou penaltou stvrdil vítězství Klánovic Filip Tvrzický.

Velice potřebná výhra, ve které se opět potvrdil trend bídného prvního poločasu a velice kvalitní druhé půlky zápasu, tak přerušila šňůru 6 zápasů bez výhry. Dokázali jsme tak odskočit dvou celkům, které jsou v tabulce bezprostředně za námi a v boji o třetí místo jsme tak udělali významný krok. Pro garanci bronzové pozice však musíme z posledních tří zápasů uhrát 7 bodů, aniž bychom se museli zajímat o výsledky našich soupeřů. Velice těžký zápas nás čeká už příští týden, kdy v posledním domácím zápase sezóny 2022/2023 přivítáme celek Vinoře.