29 / Neúspěch v boji o třetí místo

13.06.2023

Partisan Prague FC – FK Klánovice 2:0 (0:0)

Branky – 63' M. Vágner, 78' S. Cissé

V neděli 11. 6. jsme se v Běchovicích utkali s naším neoblíbeným soupeřem Partisan Prague, kterého se nám, jak je řečeno každého půl roku, nepodařilo za 4 sezóny působení v 1. B třídě porazit. S velmi limitovanou lavičkou náhradníků jsme za velice slunného dne vstoupili do zápasu s vědomím, že hrajeme o 3. místo v tabulce.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji, ač jsme domácí pustili v prvních 15 minutách do pár šancí. Už po 180 vteřinách byl před vápnem faulovaný Kirill Chukhan, nařízený přímý kop ale bohužel Daniel Bartoň poslal do zdi. Kapitán pálil podruhé jen o několik málo chvil později, druhý pokus však naopak mířil vysoko nad branku gólmana Partisanu. V obranné činnosti jsme byli poměrně laxní a nechali jsme soupeři před vápnem dost prostoru, jejich střely naštěstí mířily vždy o několik metrů mimo. Další zajímavou příležitost režíroval Dan Kutzendörfer, po jehož centru hlavičkoval z hranice velkého vápna Ondra Nejedlý, trajektorie míče ale nebylo moc přímá, proto si pro Ondrův pokus brankář v klidu mohl dojít. Na přelomu 19. a 20. minuty začal náš tlak gradovat a hrálo se vesměs na polovině soupeře. Přerušeni jsme však byli zhruba pětiminutovým opravováním díry v síti, kterou nakonec asistent rozhodčího svázal plastovou páskou s nápisem "nevstupovat." Po přerušení jsme si do poločasu dokázali vytvořit dvě zajímavé příležitosti. Nejprve tvrdě z hranice vápna pálil Kirill Chukhan, o pár minut později se sám na brankáře řítil Daniel Bartoň, bohužel ani v jednom případě se nám nepodařilo vsítit úvodní gól zápasu.

V druhém poločase jsme navázali na obléhání branky Partisanu až do chvíle, kdy jsme byli přerušeni inkasováním branky. V největší šanci první patnáctiminutovky byl po centru ze stran Filip Tvrzický. V 62. minutě byl v nadějném náběhu na levém boku hřiště Kirill Chukhan, před soupeřem si zasekl patou míc za sebe a stojná noha mu byla podkopnuta, sudí dělal, jakože nic nevidí. Aby toho nebylo málo, jeho kolega, Stevie Wonder s praporkem, pustil zhruba dvoumetrový ofsajd, ze kterého se útočníkovi domácích podařilo skórovat razantní střelou k pravé tyči. Pomezní okomentoval situaci slovy: "nešlo to vidět." Zhruba 20 minut před koncem se ve výborné situaci ocitl Daniel Bartoň, v nepřehledné schrumáži ve vápně mu posunul míč Karen Petrosjan, skákající balón však z kopačky putoval vysoko přes vytoužený cíl. V závěrečných minutách zápasu dokázali domácí zvýšit na 2:0, když po pravé straně pláchnul střídající hráč soupeře. Překonal dva bránící hráče a šikovně zakončil ke vzdálenější tyči.

Velice podivný zápas, ve kterém jsme nedosáhli potřebné kvality ani na jednom z konců hřiště tak znamená prohru. Díky ostatním výsledkům se však v tabulce nic nezměnilo. Potenciálními body jsme však mohli přeskočit ČAFC Praha, na jejichž hřišti by nám v posledním kole stačila remíza. V současné situaci tak příští týden musíme naplno bodovat, abychom si zajistili 3. příčku… v opačném případě můžeme spadnout až na místo 6. Zápas předehráváme už ve čtvrtek, 15. 6. 2023.

autor: Sebastian Tumpach