3 / Kvalitní výkon v náročných podmínkách

21.08.2023

Sportovní klub Union Vršovice "B" – FK Klánovice 0:3 (0:1)

Branky – 30' F. Tvrzický, 56' F. Tvrzický, 90' T. Ulrich

V sobotu 19. srpna jsem zavítali na půdu nováčka soutěže, Unionu Vršovice "B." Domácí čekal třetí domácí zápas v řadě, přičemž z 6 bodů možných dosáhli pouze na jeden, proto jsme věděli, že budou mít ambici nějaké body přidat. Nepříliš chytrý výkop ve 13:30 nám v kombinaci s 33 stupni připravil velice náročné podmínky pro třetí duel této sezóny.

V prvních zhruba deseti minutách se náš soupeř dotkl míče jen párkrát, v organizovaném bloku se nevysouvali daleko za svou obrannou polovinu a v popisu práce neměli ani nikterak urputný pressing. V přechodové fázi se nám poměrně dobře dařilo přebírat míč a prosazovat se v situacích jeden na jednoho a jeden na dva. Jak Ondra Nejedlý, tak Tomáš Mirovský se díky rychlosti a dobré manipulaci s míčem dokázali dostat do velice nebezpečných pozic. Bohužel ani jeden z nich nedokázal kvalitně najít spoluhráče finální či předfinální přihrávkou, což nás celý první poločas sráželo na kolena. První střelecký pokus jsme si připravili až zhruba po dvaceti minutách, jakkoliv tristně tato statistika zní. Nejprve pálil Karen Petrosjan, o chvíli později přidal přesnější pokus náš kapitán Daniel Bartoň. Vytoužená branka přišla ve 30. minutě po velice povedené akci. Na levé straně hřiště spolu zakombinovali Láďa Šperl, Dan Kutzendörfer a Daniel Bartoň, průniková přihrávka pak putovala na Tomáše Mirovského, který z voleje předložil míč do nebezpečného prostoru naší čtrnáctce, ta už neměla problém lehce akrobaticky balón napálit do sítě. Shodně jako v minulém zápase se nám nedařilo kvalitně zahrávat rohové kopy, z čehož jsme v minulém ročníku dost těžili. Přišli jsme tak o dobrou zbraň, jenž si občas můžeme vypomoct. Nevydařené míče na přední tyč nejsou v souladu s náběhy hráčů a nedokážeme tak z rohů vytěžit ani střelu, která by soupeře ohrozila. Do konce prvního dějství o sobě ještě dal vědět asistent prvního gólu, když si na brankové čáře obhodil obránce domácích, druhému nepříteli zasekl balón na malém vápně, avšak následná střela levou nohou mířila zhruba metr nad branku Vršovic.

Dvojí střídání, jenž náš soupeř o poločase přichystal trochu oživilo hru. Domácí měli více pohybu a dostali se i k občasnému držení míče. Co sehrávali o dost lépe, než v poločase prvním byly protiútoky, do kterých naše útočné kombinační postavení přímo vybízelo. Většinu z nich dokázal likvidovat výborně hrající Honza Kutzendörfer, vysoké balóny si pak hlídal Matouš Richtr. Po 10 minutách hry jsme dokázali vstřelit "pojišťovací" branku a akce to byla minimálně stejně fotbalová, jako ta, kterou diváci mohli vidět v prvním poločase. Zcela nehlídaný Dan Barták naprosto přesně nacentroval na malé vápno, kde už čekal Filip Tvrzický, jenž hlavou poslal míč do protipohybu gólmana. I přes útočnější choutky domácích se nám dařilo mít více ze hry, kvalita však tradičně dvěma vstřelenými góly lehce klesla. Trojí střídání, které mělo za úkol pošetřit v náročných podmínkách klíčové hráče přineslo i třetí branku. V poslední minutě zápasu si naběhl za obranu dvougólový střelec zápasu Filip Tvrzický, ten si míč navedl až do vápna, kde ho předložil Tomáši Ulrichovi, ten se z malého vápna nemýlil a poslal balón do odkryté branky. V nastaveném čase se skvělým zákrokem blýskl Jakub Kotrba, který přesvědčil všechny o tom, že druhé čisté konto týmu v řadě je zcela zasloužené. Samostatný únik hráče likvidoval, když "vyčekal" křídelníka domácích do poslední možné chvíle a vyrazil jeho střelu mimo nebezpečný prostor.

Velice zkušený výkon nám tak přinesl pohodlnou výhru 3:0, jenž má díky velice náročným podmínkám ještě větší cenu. Herní projev byl oproti prvnímu a druhému mistrovskému utkání zlepšený, což všem dává pozitivní pocity do zápasů nadcházejících. Čekají nás však nároční soupeři, se kterými jsme v minulých ročnících padli, proto je nutné se koncentrovat a vylepšit věci, které nebyly v sobotním zápase ideální. Příští týden hostíme na domácí půdě tým Kyjí, budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit!

autor: Sebastian Tumpach

fotky: Šimon Procházka