30 / Promarněné vedení v posledním zápase sezóny

ČAFC Praha "B" – FK Klánovice 2:2 (0:0)

Branky – 75' L. Kocourek, 80' M. Trýbl; 50' K. Petrosjan, 68' D. Bartoň

V posledním zápase jsme do Záběhlic přijeli obeznámeni se situací, ze které vyplývalo, že výhra nás bezprostředně posune na 3. místo, naopak prohra by pro nás znamenala místo 6. Velice náročný terén napovídal tomu, že utkání bude poměrně obtížné. Oproti 4 dlouhodobým absencím se jimiž se potýkáme jsme navíc oproti minulému týdnu přišli i o zraněného Láďu Šperla a otráveného Kirilla Chukhana.

I napříč negativní výsledkové vlně se nám vstup do zápasu náramně povedl, dokázali jsme si vytvořit souvislý tlak a dlouho jsme obehrávali soupeře kolem jejich vápna. Ve 3. minutě jsme byli obdarování přímým volným kopem, jenž pár desítek centimetrů nad břevno poslal Daniel Bartoň. Sotva minutu na to se po svižné akci z levé strany dostal k zakončení Ota Wolf, který prudkou přízemní střelou napálil tyč. Dorážku Ondry Nejedlého pak obránci dokázali zablokovat. Šance měl však i soupeř, dostával se do nich spíše vlivem našich chyb. První nebezpečnou situaci musel hasit Jakub Kotrba, potom co útočník ČAFC střílel po chybné rozehrávce našeho kapitána. Když se zápas přehupoval do druhé čtvrtiny, do dvou zajímavých šancí se dostal Dan Barták, nejprve se k němu dostal odražený míč, jež konvertoval v nekvalitní střelu z hranice pokutového území, o chvíli později se dostal k nadýchanému míči ze standardní situace, u penaltového puntíku si však balón nedokázal ideálně zpracovat. Stejný hráč pak musel po půl hodině hry vynuceně střídat, potom co dohrával posledních 5 minut s křečí v zadním stehenním svalu. První gól zápasu se nám nakonec vsítit povedlo, bohužel ale z ofsajdového postavení, když krásný centr Daniela Bartoně protečoval hlavou na zadní tyč Filip Tvrzický. 5 minut před odchodem do šatny se prosadil i náš soupeř, rovněž také z ofsajdového postavení, po zhruba dvouminutové oslavě neuznané branky jsme tak dohráli první dějství za bezbrankového stavu.

Do druhé půlky zápasu jsme vstoupili sebevědomě, věděli jsme, že pokud se vyvarujeme chyb, budeme hrát aktivně a vstřelíme alespoň jednu branku, na vítězství v zápase to může stačit. Už dvě minuty po hvizdu rozhodčího byl ve skvělé pozici Filip Tvrzický, když gólman domácích chyboval a promáchl balón. Sebraný míč si naše číslo 14 rovnalo na pravou nohu, nicméně stopeři zeleno-bílých se stačili vrátit a pokus o přihrávku pod sebe mu tak zmařili. Smutní jsme z toho, ale dlouho být nemuseli, protože v 50. minutě se v křídelním prostoru ocitl Filip Tvrzický, jenž skvělým centrem na kraji velkého vápna našel Karena Petrosjana, který v těžké pozici napálil míč z voleje do levého dolního rohu branky. Vedení v zápase však přineslo to, čeho se tradičně obáváme, soupeř začal mít více ze hry a dostával se do zajímavých situací okolo našeho vápna. I přes možnosti chodit z brejků do otevřené obrany soupeře se nám nedařilo kloudně vystavět útočnou akci, až do 68. minuty, ve níž za obranu poslal Šimona Procházku Honza Kutzendörfer. Šimon velice kvalitně nacentroval a po kolizi Filipa s brankářem domácích mohl do odkryté branky zakončit Daniel Bartoň. Dvougólové vedení trvalo bohužel pouhých 7 minut. Po standardní situaci napálil do Honzy míč jeden z hráčů ČAFC. I přes pominutí hraničního postavení v pokutovém území měl pokrčenou ruku u pravého boku. Aby toho nebylo málo, míč neputoval ani do lokte, který koukal pár centimetrů mimo tělo, nýbrž do ruky, jenž byla v jeho siluetě. Pan hlavní arbitr měl zcela očividně vybráno, komu zlepší den, a proto se rozhodl odpískat pokutový kop. Ten se skvělým zákrokem podařilo Jakubovi vyrazit. Po nařízeném rohovém kopu inkasoval v chumlu lidí ránu loktem do krku Dan Kutzendörfer, hned jak začal padat k zemi, centrovaný míč ho trefil do hlavy, odkud putoval přímo do sítě. Skvělou pětiminutovku zakončil rozhodčí, když si dlouhý míč za obranu kontroloval Matouš Richtr a byl přistrčen zezadu bez absolutní šance útočícího hráče zahrát balón. Odpískání přestupku se nekonalo a následný centr vyústil ve vyrovnávací branku. Velice arogantně působící sudí se rozhodl, že v poslední desetiminutovce nemá cenu pískat ani hlavičkové souboje, ve kterých jsou lokty výš než hlava. Trápení v posledních chvílích zápasu, kdy jsme se nedokázali nahrnout na polovinu soupeře, vplývalo především z našeho fyzického fontu.

Stále se nacházíme v 1.B třídě nicméně zjevných chyb rozhodčích je v posledních pár utkáních veliké množství, ať už se vracíme k loktu v obličeji v Ďáblicích, který i přes velké množství krve nebyl odpískán ani jako faul, k odpískané penaltě na Hájích, kde útočící hráč šlape na nohu bránícímu, nebo k dvoumetrovému ofsajdu z minulého týdne. I přes to že sudí výrazně ovlivnil výsledek utkání, my jsme se na chyby nikdy v minulosti nevymlouvali, v reportážích jsme je zmiňovali a snažili jsme se je prezentovat s nadsázkou, stejně tak jako si děláme legraci z chyb vlastních hráčů. I přes pocit křivdy si musíme přiznat, že výkon odrážel naše jarní rozpoložení a nebyl v porovnání s podzimem ani poloviční. Děkujeme všem čtenářům reportáží, že jste s námi přežili první kompletní rok, budeme se na vás těšit v příští sezóně!