3 / FK Klánovice - Partisan Prague 1:1

19.08.2021

FK Klánovice - Partisan Prague 1:1 (1:1)

Branky - 7′ J. Svoboda; 33′ J. Reavenall-Nuete

Ve středu 18. 8. se Klánovičtí muži utkali s týmem Partisanu Prague. Po nevyvedeném úvodu do zápasu a mnohdy chybné rozehrávce jsme se úspěšně začínali dostávat do zápasu. Jedna z prvních větších akcí našeho celku, a zároveň největší akce zápasu doposud, byla odměněna pokutovým kopem, po faulu na Filipa Tvrzického. Penaltu s přehledem proměnil Jakub Svoboda a Klánovice tak za stavu 1:0 mohly těžit z mírné psychologické výhody. Soupeři se i přes poměrně vysoké napadání nedařilo zachytit naši rozehrávku, a tak jsme se přes nedůrazné krajní obránce Partisanu mohli po stranách dostávat do prostor, odkud bylo možné ohrozit branku soupeře. Oba naši křídelníci, Jakub Svoboda a Daniel Bezpalec při doplnění o Ondru Nejedlého a Dana Bartoně neměli problém překombinovat hráče soupeře a vzápětí se rychlostně prosadit přes obránce hostujícího celku. Kde jsme však nedosahovali dostatečné kvality byl tlak do soupeřova pokutového území, kde se nám nedařilo doplňovat Fílu Tvrzického a ten tak měl i při delších nakopávaných balónech problém se individuálně prosadit.

Po úvodních 25′ však soupeř snížil počet chyb ve středu pole a v kombinaci s velice soubojovým stylem hry se začal dostávat zpět do utkání. Laxní bránění a nedůraznost v osobních soubojích domácího týmu dovolila Partisanu vstřelit ve 33′ první branku, když se jejich křídelník po levé straně prosadil přes dva hráče a následně naservíroval míč hrotovému útočníku přímo na malé vápno, před odkrytou branku Jakuba Kotrby, který celé utkání předváděl výborné zákroky a držel tak svůj tým ve hře.

Začátek druhého poločasu se nesl spíše v opatrnějším duchu, snažili jsme se vyvarovat zbytečných ztrát balónů a důkladně bránit. Už v první půlce druhého dějství se nám však podařilo vytvořit několik tutových šancí, které jsme však díky nedůrazu v zakončení nedokázali proměnit. Soupeř se do mnoha šancí nedostal díky skvěle hrajícímu Honzovi Kutzendörferovi, který s jistotou sbíral pokusy o dlouhé balóny za obranu. Ty přízemní pokusy naopak likvidoval pomezní rozhodčí, když se útočící hráči Partisanu během druhé půle asi 6x sami vystavili do ofsajdového postavení. Rovněž bezchybné výběhy našeho brankáře se postaraly o zmaření několika šancí soupeře.

V závěru druhé půle se až na pár standartních situací, které bez problému likvidoval výborně chytající Kotrba, hrálo převážně na polovině hostujícího týmu. Klánovičtí hráči měli očividně fyzicky navrch a dlouhými balóny na střídajícího veterána Vojtíška se snažili udržet balón na útočné polovině. Zmíněný hráč měl ke konci utkání velkou šanci. Po chytře zahraném přímém kopu Jakuba Svobody se ocitl u hranice pokutového území v krkolomné situaci s míčem u kopačky a z první se snažil pálit přímo na soupeřovu branku.

I přes určitá pozitiva, jako například inkasování stále méně branek, nejsme s výsledkem spokojeni a bod je pro nás na domácím hřišti proti soupeři jako je Partisan málo. Již tuto sobotu se pojedeme porvat o body do Újezdu Praha 4.

autor: Sebastian Tumpach