4 / Újezd Praha 4 - FK Klánovice 4:5

24.08.2021

Újezd Praha 4 "B" - FK Klánovice 5:4 (2:3)

Branky - 17′ J. Lanhaus, 37′ J. Novák, 48′ J. Nosek, 81′ A. Vávra, 88′ J. Novák; 12′ 37′ 40′ F. Tvrzický, 89′ J. Vojtíšek

Díky kontumovanému zápasu druhého kola, který jsme měli hrát v Ďáblicích, jsme poprvé v této sezóně okusili cizí hřiště až v duelu proti Újezdu Praha 4. Umělá tráva v kombinaci s výkopem ve 14 hodin nás děsila už několik dní dopředu a naše nehezké představy o velice fyzicky náročném duelu se bohužel vyplnily.

Zápas jsme začali opatrně, snažili jsme se kombinovat ve středu pole a pomalu zjišťovat, kde má náš soupeř slabinu. Tu se nám podařilo najít už ve 12′, když se po rychlé výstavbě po přihrávce Jakuba Svobody dostal do úniku Filip Tvrzický, který svůj "nájezd" chladnokrevně proměnil. Újezd se už tradičně držel své taktiky dlouhých křižných balónů, na což jsme byli připraveni, bohužel nás ale překvapil domácí křídelník, který se díky nedůrazu našich hráčů dostal přes 3 obránce do pozice, která mu umožnila na malém vápně najít útočníka, který neměl problém propálit našeho brankáře. Opět jsme inkasovali velice zbytečný gól po nedůrazu v obraně a zápas se tak hrál prakticky od začátku.

Během prvního poločasu jsme si vypracovali ještě několik velikých šancí, než v závěru padly další tři góly. Nejprve nabídkou Ládi Šperla na rohu malého vápna pohrdl Dan Kutzendörfer, když mu nešťastně vyšel krok na střelu jeho slabou nohou a o pár chvil později se sám dokázal přes celou obranu domácích prosadit Dan Bezpalec, který však v ložené šanci pálil mimo. V závěru první půle se dokázal soupeř ještě jednou prosadit, po střele z uvnitř pokutového území na zadní tyč, na kterou si bohužel David Nedomlel pouze šáhl. Ještě v té stejné minutě dostal vynikající přihrávku za obranu Láďa Šperl, který dovedl míč ž těsně před brankáře Újezdu a tam ho naservíroval na zadní tyč, kde už čekal Fíla Tvrzický. Za pouhých 180 vteřin, ve 40′, se po dlouhém autu Dana Kutzendörfera stihl prosadit ještě jednou Klánovický útočník s číslem 14 a přesnou hlavičkou tak zkompletoval hattrick ještě před koncem prvního poločasu.

Do druhé půle jsme šli s myšlenkou, že chceme udržet naše vedení, a ještě přidat nějaké góly. Tento styl fotbalu založený na držení míče nám ale bohužel nesedí a hrát ho neumíme, proto jsme se sami dostávali pod tlak a soupeř toho náležitě využil, když ve 48′ srovnal na 3:3. Dále jsme už hráli s domácími vyrovnanou partii, šance byly na obou stranách, bohužel my jsme ty své nedokázali proměnit. Nejprve se po přesném dlouhém balónu, který prodloužil Fíla Tvrzický, ocitl sám na vápně Kuba Svoboda, který dokázal obejít vyběhnuvšího brankáře a zakončit, ale proti byl postranní rozhodčí, který měl praporek zvednutý nejen při této šanci, ale i při zbytku celého druhého poločasu. V další velké šanci se pak ocitl Filip, když dostal přihrávku do běhu od Sebastiana Tumpacha. Obdobně se pokoušel udělat kličku brankáři, ale hodil si míč moc daleko a gólman Újezdu se tak stihl na poslední chvíli vrátit a přizemní střelu zlikvidovat.

V závěru poločasu jsme se v improvizované sestavě na dva střední záložníky bohužel dvakrát nepohodli v obraně a nepokrytí útočníci soupeře nás dvakrát potrestali za úplně zbytečné chyby, které nás doprovázely celý zápas. Poslední, už pouze kosmetickou úpravu skóre zajistil střídající Vojtíšek, když do prázdné brány dorazil průnik Filipa Tvrzického.

Vlivem zbytečných chyb jsme tak druhý zápas po sobě ztratili zbytečně body a z vytoužených šesti jsme vybojovali pouze jeden. V nadcházejícím zápase se budeme snažit výkony v defenzivě zlepšit, když na domácím hřišti vyzveme celek Kyjí, který má po nedohraném pátém kole shodný počet bodů jako my a to sice čtyři.

autor: Sebastian Tumpach