7 / Cenný skalp

18.09.2023

SK Junior Praha 1960 - FK Klánovice 0:4 (0:1)

Branky - 41' D. Bartoň, 62' O. Nejedlý, 68' T. Mirovský, 84' F. Tvrzický

V 7. kole 1.B třídy jsme vyjeli do Malešic k utkání s Juniorem Praha. Nabuzeni vysokou výhrou z předešlého mače s Hrdlořezy, zároveň ale s respektem, protože Junior v letošní soutěži ještě neprohrál a na jejich umělé trávě neradi hrajeme.

Do zápasu jsme nastupovali téměř ve stejné sestavě jako před týdnem, až na stoperskou dvojici, kam se navrátil Matouš Richtr, který spolupracoval s Danem Kutzendörferem, jenž si tento post vyzkoušel už v minulém zápase. Tento týden však nesuploval Matouše Richtra, ale Honzu Kutzendörfera. Do brány se postavil Kuba Kotrba.

Věděli jsme, co máme od protivníka zhruba čekat. Že se budou snažit využívat malého hřiště křižnými balóny do křídel, rychlou rozehrávku od gólmana a přechod do brejků. Naštěstí jsme do zápasu vstoupili aktivně, v soubojích jsme byli včas a vyhrávali je. Soupeře jsme dokázali překombinovat, ale selhávali jsme ve finálních fázích našeho útočného snažení. Neschopnost pohlídat si ofsajdové postavení byla další překážkou v úspěšné ofenzívě (jestli se v něm dotyční vůbec nacházeli, nechceme asistentovi rozhodčího sahat do svědomí).

Naší stále aktivní hrou jsme se ale dokázali dostat, i přes naše chyby, do slibných pozic, a to především po stranách, kdy se převážně Ondra Nejedlý na levé straně dokázal prosadit v situacích 1 na 1 a posílat průnikové přihrávky za záda stoperů. Do jednoho úniků poslal ve 41. minutě Ondra našeho kapitána Dana Bartoně, který pelášil sám směrem na branku domácích a zhruba z rohu malého vápna propálil brankáře střelou na zadní tyč.

Opojeni vedením jsme na obranu tlačili dál a vypracovali si dvě veliké šance. V obou případech akce zakončoval náš kapitán. V prvním případě dokázal, že dokáže šance proměňovat i pálit, když Dan Kutzendörfer prchnul po pravé straně a nahrával svému jmenovci před odkrytou bránu, ten ale trefil nohu dobíhajícího hráče. V případě druhém těsně před poločasovým hvizdem se dostal k míči na hranici pokutového území a označkoval spojnici soupeřovy svatyně.

Junior se za poločas dostal k jediné větší příležitosti po zahraném přímém volném kopu jejich oblíbeným dloubáčkem se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, jeho střelu ale pohotovým zákrokem vytěsnil Kuba.

O poločasové pauze jsme si zdůrazňovali aktivní hru, abych začali, jako jsme skončili. Věděli jsme, že branka na 2:0 nám dodá jistotu a protihráče, kteří byli značně nervní, zlomí. Skutečně jsme do druhé časti nastoupili aktivně, nicméně jsme činili stejné chyby jako v první půli. Až v 62. minutě se k míči na pravé straně dostal Ondra po přihrávce našeho hráče z juniorské akademie Lukáše Hladíka. Když viděl, že má cestu po lajně zavřenou, bez větších obtíží laxní obranou prodribloval středem hřiště až na penaltu, odkud se nemýlil.

O 6 minut později letěl centr z levé strany od Daniela Kutzendörfera na zadní tyč, kde na něj dychtivě čekal Tomáš Mirovský a hlavou skóroval. 3:0.

Pak jsme hráli vyspělou kombinační hru, nechávali protihráče běhat, kouskovali čas, snažili se vyvarovat chyb a Junior neměl dostatečnou odpověď. Výkonu nasadil korunu Filip Tvrzický, jenž díky kapitánově přihrávce mazal sám vstříc brankáři a housličkami upravil stav na konečných 4:0.

Solidní výkon ve velkém teple a na umělé trávě, jímž jsme uštědřili Junioru první porážku v sezóně. Dodali jsme si tím sebevědomí do nadcházejícího venkovního utkání proti dalšímu neoblíbenému soupeři Partisan Prague, proti kterému nastoupíme v Běchovicích tuto sobotu ve 14 hodin!

autor: Daniel Barták