6 / Jižní Město Chodov - FK Klánovice 3:4

Jižní Město Chodov - FK Klánovice 3:4 (3:1)

Branky - 26′ J. Lhotský, 43′ M. Müller, 45′ V. Teplan; 33′ D. Bartoň, 47′ V. Šperl, 66′ D. Bartoň, 78′ F. Tvrzický

V 7. zápase podzimní části sezóny jsme zavítali na hřiště Chodova. Na úkor nižšího počtu zástupců klánovických barev, vlivem absence Dana Bezpalce a Ondry Nejedlého, jsme byli odhodláni po delší době plně bodovat. Soupeře jsme z předchozích sezón moc dobře znali a věděli jsme co od něho můžeme čekat. Tradičně jsme se také snažili vyvarovat našich obvyklých chyb, které nás v předešlých třech zápasech stály body.

Do utkání jsme však nevstoupili moc dobře, hráli jsme pasivně, měli jsme problémy s přebíráním hráčů a vytvořili jsme za prvních 20 minut asi 8 rohových kopů. Soupeř ale nebyl moc běhavý a měl problém se ve středu pole s našimi středními záložníky vracet. Toho jsme nedokázali využít vinou nekvalitních před finálních nahrávek a mnohdy zbrklých pokusů o dlouhý míč přes obranu chodovických obránců. Poprvé soupeř udeřil jak jinak než po rohovém kopu, když míč přes malé vápno propadl na zadní tyč, kde čekal obránce domácího celku. Už o 7 minut později se v úniku po přihrávce Sebastiana Tumpacha ocitl Filip Tvrzický, který byl na hranici vápna faulován. Nařízený přímý kop proměnil s přispěním odrazu od zdi Daniel Bartoň.

V druhé půlce prvního dějství jsme si vytvořili pár větších šancí po kombinaci ve středu pole a doplnění Jana Vojtíška, který hrál výborně zády k bráně... bohužel jsme je ale nedotáhli do úspěšného konce a těžit tak opět mohl soupeř, když se po dlouhém nákopu, který nelikvidovala ani naše obrana, ani brankář Kuba Kotrba, dostal k zakončení křídelník domácích, kterým pohotovým lobem zakončil rychlou akci. Bohužel místo klidného dohrání jsme do poločasu stihli inkasovat ještě jednou. Ani tři naši obránci nedostoupili domácího kapitána, který "pod sebou" na penaltě našel svého spoluhráče a světle modří se tak mohli radovat potřetí.

O pauze jsme si jasně řekli, co musíme zlepšit a šli jsme se do druhé půlky porvat o výsledek. Cítili jsme, že jsme lepší než náš soupeř a také jsme věděli, že domácím bude rychle fyzicky docházet. Honzu Vojtíška vystřídal "čerstvý" Tonda Bareš, který velice ovlivnil tempo hry v celém druhém poločase. Už ve 47. minutě nás nasměroval k obratu Vláďa Šperl, když se po rohovém kopu dostal k dorážce hlavičky Matouše Richtera. Od této chvíle jsme byli na koni a převaha byla více než očividná. Chyb v rozehrávce jsme se však kompletně nevyvarovali, naštěstí ale v obranné činnosti excelovali oba naši stopeři, doplněni o oba defenzivní záložníky. Po několika náznacích jsme se dokázali prosadit až v 66. minutě, když se podruhé z přímého kopu výstavně trefil náš kapitán Dan Bartoň.

Náš soupeř měl v druhém poločase problémy s přechodem do útoku, když domácí stopeři velice pomalu přesouvali hru a otáleli s přihrávkami na střední záložníky. Do hry také přišel Martin Filípek, který přispěl ke zvýšené aktivitě na pravé straně hřiště, když se několika individuálními průniky dostal do nebezpečných pozic okolo soupeřova vápna, které bohužel pro nás gólem neskončily. Do výsledkově příznivé situace nás poprvé v utkání "poslal" až Fíla Tvrzický, když po krkolomné přihrávce Jakuba Svobody unikl chodovickým obráncům a po oběhnutí brankáře nám vystřelil tři body. Posledních 10 minut se nám podrželo výsledek ubránit a z Jižního města jsme si tak odvezli plný počet bodů.

Po spíše ubojovaném a velice fyzicky náročném zápase jsme se v tabulce posunuli na 11. místo a jsme tak v kontaktu až s 8. Kolovraty, které mají pouze o bod více než my. Příští týden, v sobotu 11. 9., doma vyzveme první celek tabulky, prozatím stoprocentní Dubeč.