20 / Čtvrtá jarní výhra, druhá venkovní!

11.04.2022

Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14 "B" - FK Klánovice 2:3 (0:2)

Branky - 48' V. Turek, 61' J. Jaroš; 12' V. Noha (vlastní) 18' O. Nejedlý, 55' D. Bartoň

V sobotu 9. dubna jsme se na podmáčeném terénu za velice početně omezených podmínek utkali s rezervou Kyjí. Potřetí jsme se tak během čtyř zápasů setkali s celkem, se kterým jsme na podzim nedokázali ani bodovat. Do zápasu bohužel nemohl kvůli nemoci nastoupit Dan Kutzendörfer a kvůli zranění pak dvojice Jan Kutzendörfer a Antonín Bareš, což jsou 3 hráči, které jsme mohli minulý týden v zápase s Újezdem Praha 4 vidět.

Úvodní minuty zápasu neměly žádného favorita, avšak po první desetiminutovce jsme začali soupeře poměrně výrazně přehrávat. Dostávali jsme se do divácky pohledných kombinačních akcí, na jejichž konci byl často v křídelním prostoru na pravé straně Daniel Bezpalec, který během první poloviny utkání několikrát nebezpečně nacentroval do pokutového území domácích. První gól ale paradoxně přišel po akci z levé strany, když byl k náběhu vyzván Laďa Šperl, jehož prudký přízemní centr si do vlastní sítě srazil stoper Vojtěch Noha. Centrovaných míčů létalo z kopaček klánovických do vápna soupeře poměrně hodně. Centr Milana Štěrby v 18' však jako jediný z nich dokázal najít adresáta dosti kompetentního na to, aby dopravil míč do sítě a tím nebyl nikdo jiný než Ondra Nejedlý.

Roztrhaná obloha byla po 20 minutách nahrazena šedivým oparem a lehkým deštěm, což odráželo i gólové ambice obou týmů až do poločasové přestávky. Dalších branek jsme se tedy nedočkali, zkoušeli jsme totiž po delší dobu poklidně kombinovat a vyzkoušet si hru za příznivého výsledku. Tok hry jemně narušilo střídání domácích. Bezprostředně po něm se ve slušné šanci ocitl Fíla Tvrzický, branku mu ale odepřel skvěle chytající brankář Kyjí. Poprvé v jarní části sezóny jsme se také mohli setkat s početní výhodou, když po faulu na Kubu Svobodu druhou žlutou viděl záložník domácích s číslem 7 a mohl tak vyplýtvat trochu teplé vody svým nespokojeným spoluhráčům. Několikrát jsme také nenašli optimální přihrávku takzvaně "pod sebe," když se Daniel Bezpalec, Láďa Šperl i poprvé v základní sestavě hrající Šimon Procházka snažili vybídnout spoluhráče k zakončení. Nejlépe hledal v závěru prvního poločasu Daniel Bartoň, jehož pobídnutí k neuvěření neproměnil jinak skvěle hrající Jakub Prošek.

Vstupu do druhého dějství jsme se báli a později se ukázalo, že právoplatně. Už po 3 minutách dokázal soupeř snížit na 1:2 díky standartní situaci z pravé strany, kterou jsme svým nedůrazem dovolili zakončit jednoho z obránců Tělovýchovné jednoty. Tento tlak nám vůbec nepomohl, neboť jsme začali zbrkle nakopávat dlouhé balóny na střed hřiště, kde se náš osamocený hrotový útočník bez doplnění nedokázal sám prosadit. V 55' minutě se dokázal individuálně prosadit Daniel Bezpalec, který se elegantní zasekávačkou zbavil svého strážce a následně přistrčil míč našemu kapitánovi, který zachoval chladnou hlavu a razantní střelou po zemi k levé tyči vrátil Klánovicím naději na čtvrtou výhru v řadě. Toto osvobození naneštěstí trvalo pouze 6 minut. Domácí brankář Lukáš Cibulka zaskočil naši obranu, když rozehrál faul z vlastní poloviny až na hranici naší šestnáctky. Defenzivní linie jako by však vůbec nebránila standartní situaci, čímž dovolila bez větších obtíží soupeři snížit na konečných 2:3. Nejblíže zdvojnásobení našeho náskoku byl Kuba Svoboda, který v 73' pouze orazítkoval tyč svým technickým pokusem.

Vypjatý závěr utkání jsme navzdory tlaku našich soků zvládli a z Prahy 14 jsme si tak přivezli plný počet bodů. I přes poměrně kvalitní výkon nejsme s průběhem utkání spokojeni. S aktuální marodkou však nejsou naše možnosti neomezené, proto musí být fotbalovost nahrazena bojovností, každý inkasovaný gól musí následovat gól vstřelený, tak, abychom nadále vítězili a mohli toto období osladit alespoň body. Doufejme tedy v co nejzazší zlepšení, třeba už příští pátek v 15:00 na domácím hřišti proti Chodovu.

autor: Sebastian Tumpach