19 / Áčko - další výhra se nerodila vůbec lehce

03.04.2022

FK Klánovice - Újezd Praha 4 "B" 5:1 (0:0)

Branky - 58' J. Prošek, 67' F. Tvrzický, 68' F. Tvrzický, 88' J. Svoboda, 90' D. Bezpalec; 69' M. Látal

V 19. kole 1.B třídy jsme za doprovodu skutečně aprílového počasí odehráli duel proti Újezdu Praha 4 "B" na domácím hřišti v Klánovicích. Našemu soupeři, který se nacházel o 8 bodů a 2 příčky v tabulce níže jsme na podzim i navzdory hattricku Fíly Tvrzického a 4 vstřeleným brankám jen těsně podlehli 5:4 a proto byla naše ambice prodloužit jarní vítěznou šňůru ještě větší.

Sychravé počasí se bohužel přeneslo i na naši hru, která byla v úvodu zápasu ospalá, nedůrazná a bez nápadu. Dlouhotrvající pátrání po souvislejším tlaku a kvalitní finální přihrávce, jejíž absence se stává v poslední době často opakujícím se tématem přerušila v 10. minutě dorážka Dana Bezpalce do odkryté banky hostujícího gólmana, která však pro ofsajd nebyla uznána. Dále pak měl bohužel více ze hry soupeř, jehož dvě velké šance na malém vápně zablokovali postupně Honza Kutzendörfer a Jakub Prošek. Ve 41. minutě předvedl důležitý zákrok Jakub Kotrba, chytající svůj první jarní zápas, když razantní střelu soupeře, jíž předcházela standartní situace, musel likvidovat až na podruhé jen centimetry před brankovou čárou. V mnoha případech nás soupeř vystavoval ofsajdům, což mařilo naprostou většinu našich útočných akcí prvního poločasu už v zárodku, ale přeci jen jsme se minutu před koncem prvního dějství dokázali dostat až do soupeřovi šestnáctky. Kuba Svoboda se však ani nepokusil hledat lépe postaveného Fílu Tvrzického a sám z prudkého úhlu brankáře prostřelit nedokázal.

Poločasová přestávka přinesla nejen změnu stran ale i změnu majitele kapitánské pásky, když se na hřiště místo Milana Štěrby podíval kapitán Dan Bartoň, který vlivem drobného zranění chyběl na zápase proti Junioru. Doprovod mu zajistil oslavenec Kirill Chukhan, který na levé straně nahradil Dana Kutzendörfera. Střídání přineslo daleko více klidu v rozehrávce a daleko větší sklon ke kombinaci, díky které jsme si dokázali vytvořit mnohem více šancí než v prvním poločase. První branky jsme se dočkali v 58. minutě, když Jakub Prošek dokázal z dlouhého balónu za obranu vytěžit nemožné a chybu brankáře Újezdu potrestat vytouženým gólem. Obraz hry se významně změnil, ale ne všechny pokusy o konstruktivní průnikové přihrávky nám vycházely. V 67. minutě nám však zbrklý a nepřesný balón za obranu s pomocí gólmana hostů dovolil podruhé skórovat. Dorážkou z velkého vápna dokázal zdvojnásobit náskok domácích Filip Tvrzický. Fanoušci se z dalšího gólu mohli radovat už několik málo vteřin později, když se po přihrávce Dana Bezpalce, o jejíž chtěnosti bychom mohli debatovat, na branku řítil, kdo jiný než Filip, který bez problémů dokázal podruhé rozvlnit síť.

Třetí gól během tří minut však padl do branky střežené Kubou Kotrbou, který po chybě v obraně čelil soupeřově kličce a následné střele, jenž měnila skóre na 3:1. Chuť si ale spravil v samotném závěru zápasu, když si jeho výkop zpracoval jeho jmenovec Kuba Svoboda, který se hbitě protáhl kolem dvou protihráčů u postranní čáry a následně přesně umístěnou střelou vrátil klánovickým tříbrankové vedení. Byli jsme tak svědky vůbec prvního "kanadského" bodu z kopačky brankáře v této sezóně. Poslední úpravu skóre zajistil v 90. minutě utkání Dan Bezpalec, když si po centru z pravé strany stehnem zpracoval míč, který následně poslal do levého spodního rohu branky.

Újezd Praha 4 "B" jsme tak na úkor výkonu v prvním poločase přemohli vysoko 5:1. Zaznamenali jsme třetí výhru v řadě a na jaře tak klánovické áčko zůstává neporaženo s celkovým skóre 14:2. Příští týden si zopakujeme sobotní výkop, tentokrát už v 10:15 na hřišti Kyjí.

autor: Sebastian Tumpach