21 / Ubojovaná pátá výhra v řadě!

19.04.2022

FK Klánovice - Jižní Město Chodov 3:2 (2:1)

Branky - 10' F. Tvrzický, 13' J. Svoboda, 72' J. Svoboda (penalta); 26' L. Krajčí, 81' V. Žebrakovský

V pátek 15. 4. jsme na domácím hřišti předehrávali zápas 21. kola proti celku Chodova. Soupeř z Jižního Města přijel v porovnání s podzimní částí soutěže ve výrazně omlazené sestavě se sedmi hráči ročníku 2001-2004. V základní jedenáctce domácích se ale nacházel rekordman v tomto ohledu, a to sice debutant Lukáš Hladík, narozený v roce 2005, který si v minulém kole připsal prvních 17 minut za áčko Klánovic.

Úvod zápasu byl, jak tomu bylo i v posledních pár duelech, poměrně opatrný. Hrálo se především na středu hřiště, kde se nám nedařilo konstruktivně překonat obranu hostí. Nepřesnostmi jsme se dostávali až do nadměrného počtu osobních soubojů, a i přes pár pěkných pokusů o průnikovou přihrávku jsme se do dobré gólové situace nedostali. Naštěstí ani náš soupeř nedokázal dohrávat akce ve finální třetině natolik kvalitně, aby si vytvořil šance. První tak mohli udeřit černo-bílí, když v 10. minutě vybídl k samostatnému nájezdu krásnou průnikovou přihrávkou Filipa Tvrzického Kuba Svoboda. Filip tradičně ne příliš přesvědčivou kličkou obešel brankáře a hladce zakončil do odkryté branky.

Už ve 13. minutě jsme se dočkali druhého gólu, který byl pro změnu bez asistence. Z přímého kopu se výstavně trefil Jakub Svoboda, který dokázal prudkou střelou k levé tyči potrestat neideálně postaveného brankáře Chodovických. Natrénovanou scénku si mohli oba zopakovat už o 8 minut později, když sudí nařídil další přímý kop z téměř totožné vzdálenosti. Tentokrát nám ale pro rozuzlení celé situace stačilo pouze poslouchat, protože rána z kopačky Kuby jen rozezněla břevno.

Ukazatel časomíry se přehoupl do druhé poloviny první pětačtyřiceti minutovky a ke slovu se dostal i náš soupeř. Nejprve se po rohovém kopu prudce opřel do odraženého míče jeden z mála zkušenějších hráčů Jižního Města a o několik málo minut později dokázali hosté šikovně rozehrát standardní situaci, když si k přízemní přihrávce pomalu se kutálející podél zdi seběhl chodovický útočník, který neelegantně přehodil vyběhnuvšího Davida Nedomlela. Do poločasu jsme si stihli vytvořit ještě jednu šanci ve které se neocitl nikdo jiný než Filip. Ten se rozhodl podruhé eliminovat gólmana svou patentovanou kličkou, která podruhé nevyšla, avšak tentokrát, na rozdíl od situace v úvodu zápasu nepřinesla branku.

Úvod druhé poloviny utkání měl hodně společného s polovinou první. Shodně jsme si dokázali vypracovat několik šancí, které jsme však vlivem zbrklosti v zakončení nedokázali přetavit ve větší náskok. Mezi neúspěšné střelce se zapsali Daniel Bezpalec, Jaroslav Chvojka a Filip Tvrzický. Poslední jmenovaný dokázal nezdar odčinit nenápadnou průnikovou přihrávkou na Kubu Svobodu, který se dokázal drzou kličkou v šestnáctce zbavit obránce, který ho ale vzápětí poslal k zemi. Sám faulovaný hráč s ledovým klidem proměnil pokutový kop.

Hra posledních 30 minut neměla žádný řád a nebyl z ní zřetelný ani pokus o kombinaci, či udržení balónu. Vlivem tristního množství individuálních chyb a odevzdaných míčů soupeři jsme se zbytečně dostali jak pod herní, tak psychický tlak. Na infarktové závěry jsme z jarní poloviny sezóny zvyklí, fanoušci by si dokonce mohli myslet, že je máme nacvičené. Utkání proti Chodovu naneštěstí nebylo výjimkou, když nás 9 minut před koncem velmi dobrým výběhem překvapil David Nedomlel. Ještě překvapivější bohužel bylo, že celá tato situace vyústila v branku. Míč klánovickému brankáři vypadl na hranici pokutového území, a přestože soupeř neřešil situaci nikterak rychle, podařilo se mu rozhozeného gólmana přelobovat. Tempo hry obou celků mělo naprosto opačné tendence. Hosté zrychlovali hru a přidávali na agresi. V 84. minutě musel David likvidovat prudkou střelu doprostřed branky, když obrana domácích nechala naprosto laxním počínáním dojít střílejícího hráče až do našeho vápna. Vše vyvrcholilo v polední minutě zápasu, když soupeř dohrál našeho brankáře po rohovém kopu, což se nelíbilo dvougólovému střelci Kubovi Svobodovi, který kvůli menšímu fyzickému konfliktu inkasoval červenou kartu. Nikdo z týmu ve světle modrém však nebyl oceněn ani žlutě.

Nepřesvědčivý individuální výkon jsme tedy dokázali nahradit dobrým týmovým výkonem a na jaře vítězíme už po páté v řadě. Velké poděkování patří klukům, kteří byli ochotni přijít vykompenzovat naši početnou marodku a pomoct tak alespoň na několik desítek minut týmu. Příští týden se pořád ještě v improvizované sestavě utkáme na trávníku Dubče s prvním celkem tabulky. Výkop - sobota 23.4. v 17:00.

autor: Sebastian Tumpach