17 / První jarní výhra A-mužstva a hned 8:1

28.03.2022

FK Klánovice - SK Ďáblice "B" 8:1 (7:1)

Branky - 3' D. Bezpalec, 5' J. Svoboda, 13' D. Bartoň, 14' D. Bezpalec, 28' K. Chukhan, 35' F. Tvrzický, 43' J. Svoboda, 83' J. Svoboda; 11' D. Neradil

Jarní část sezóny 2021/2022 jsme zahájili na domácím hřišti, kde jsme přivítali soupeře z Ďáblic, kterému jsme měli co oplácet. Na podzim jsme museli zápas z důvodu mnoha absencí kontumovat a chuť porazit soupeře tak byla o dost větší. Za doprovodu krásného počasí jsme tak byli odhodláni vítězně vstoupit do prvního mistrovského zápasu tohoto roku.
A vstup to byl velice vydařený, když už ve 3. minutě po prostrčení Filipa Tvrzického dloubnutím podél brankáře skóroval Dan Bezpalec. Aktivita týmu byla odměněna v prvních 15 minutách utkání hned čtyřikrát, a to, když se o 2 minuty později prosadil Kuba Svoboda, po přistrčení Kirilla Chukhana vymetl ve 14. minutě šibenici kapitán Dan Bartoň a o méně než 60 vteřin později se na zadní tyči ocitl sám Dan Bezpalec, který neměl problém hlavou zakončit a zdvojnásobit tak svůj gólový účet. Bohužel soupeř nám mezi tím dokázal zkazit náladu, když se na kraji vápna otáčel s míčem a díky nešťastnému odrazu dokázal přelobovat Davida Nedomlela.
Tento divoký vstup do utkání byl, ale přerušen více než 10 minutami klidu, ve kterých jsme dokázali poměrně bez problémů kombinovat okolo středu hřiště. To nám díky výborné nabídce umožnili Ondra Nejedlý a kapitán Dan Bartoň, který navzdory osobní obraně dokázal zpříjemnit přechod do útoku celému domácímu celku. V křídelních prostorech jsme hráli s neobvyklou chutí, doplněnou o výbornou efektivitu. Znovu jsme udeřili ve 28. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Kirill Chukhan. 5 gólů nám však nestačilo a do poločasové přestávky jsme se stihli prosadit ještě dvakrát. Poslední dva hřebíčky do rakve soupeře zatloukli v závěru prvního dějství svými kladivy Kuba Svoboda a Filip Tvrzický, který v zápase nedosáhl svého plného potenciálu, avšak dokázal vstřelit jeden gól a na další dva nahrát.
Po polovině hry bylo prakticky "vymalováno," ale nechtěli jsme se spokojit "pouze" se 7 góly. Snažili jsme se především držet míč a vytvářet si podobné příležitosti jako doposud. Bohužel příznivé skóre jsme z podvědomí vydolovat nedokázali a hráli jsme tak poměrně často moc zbrkle dopředu. I v koncovce jsme neměli takové štěstí jako v prvním poločase, a tak jsme se naprostou většinu druhé půlky trápili. Trápení ukončil posledním gólem utkání Kuba Svoboda, který svou brankou zkompletoval hattrick. Završil tím suverénní výkon černo-bílých a výhru 8:1.
Díky skvělému vstupu do utkání, ale navzdory neuspokojivé efektivitě v druhém poločase jsme zvládnuli první jarní utkání a na domácím hřišti jsme deklasovali hosty z Ďáblic. Držíme tak krok s Partisanem Prague, který se nachází na 4. příčce tabulky, jeden bod před námi. Příští týden nás čeká venkovní utkání proti celku Junioru Praha.

autor: Sebastian Tumpach