18 / Vydřená ale zasloužená výhra z Junioru

29.03.2022

SK Junior Praha 1960 - FK Klánovice 0:1 (0:0)

Branky - 65' F. Tvrzický

V druhém zápase jarní části sezóny jsme zavítali na nechvalně známé hřiště Junioru Praha, kde se tradičně velká fotbalová podívaná nekoná. Umělá tráva pro klánovické muže poměrně nesympatických rozměrů však trenérům působila menší vrásky na čele než početná marodka hráčů základní sestavy. Zaváhání celku Partisan Prague navíc znamenalo, že případné výhra posune naše Áčko na čtvrtou příčku v tabulce.
Úvod utkání se nesl ve velice opatrném duchu. Výstavba hry byla poměrně zbrklá, když se kapitán Ondra Nejedlý doplněný o Milana Štěrbu, který nemá až tolik zápasové praxe, prali nejen s vysoko postavenou obranou soupeře a tím pádem zhuštěnějšímu středu pole, ale i délkou hřiště a odskokem balónu. Naše tradičně kvalitní balóny do křídel se tak s adresáty často nesetkávaly. I přes poměrně vyrovnaný začátek jsme se dostali více do hry a soupeře jsme naší zvýšenou aktivitou dostávali pod tlak. Do první šance se vřítil Dan Kutzendörfer, když na levém křídle vystihl rozehrávku soupeře a z druhého doteku pálil pouze do brankáře domácích. Bohužel na levé straně nás soupeř tlačil více než bychom si přáli. Navzdory pár únikům však výborně hrající obrana dostupovala útočníky červeno-modrých už před vápnem a nedovolila jim tak mnohokrát v průběhu první půle vystřelit.

K prvnímu momentu, který vyburcoval celé utkání došlo zhruba v druhé polovině prvního dějství, když útočník domácích nepochopitelně atakoval Davida Nedomlela, který měl míč bezpečně pod kontrolou a inkasoval tak poměrně silnou ránu do hlavy. Tento zákrok ale sudí ohodnotil pouze žlutě. Tato pauza trochu narušila tempo zápasu. I po tomto přerušení jsme stále byli nebezpečnějším mužstvem a měli jsme více ze hry. Nebezpeční jsme byli i ze standartních situací, které dokázal Kuba Svoboda bez problému rozehrávat oběma nohama. Svou kopací techniku předvedl i ke konci první půle, když napřáhl ke střele z větší vzdálenosti. Bohužel střel o kousek přeletěla břevno.

V aktivitě jsme nepolevili ani v druhém poločase. Častěji jsme se nacházeli ve finální třetině hřiště, což nejčastěji vyústilo v nepřesné centrované balóny, ale i několik příležitostí ke vstřelení branky. Po nedovolených zákrocích na Kubu Svobodu jsme kopali i dva přímé kopy, kterých se ujal sám faulovaný hráč. Tyto dvě příležitosti jsme však v gól přetavit nedokázali. Soupeř se před naši branku dostával pouze po dlouhých nakopávaných balónech, které jsme ale dokázali odvracet skrze ve vzduchu dominantní duo Nejedlý - Richtr.

Vytoužená branka přišla v 65. minutě po rohovém kopu, když největší hlad po gólu ukázal Fíla Tvrzický, který nízko kopnutý balón napálil s pomocí několika tečí do branky. Utkání však bohužel dostalo úplně jiný spád. Domácí, kteří s nakopávanými balóny nepolevil se snažil vyrovnat naopak hosté se snažili udržet vedení a hrát ze zajištěné obrany. Dále jsme se tak dostávali na polovinu soupeře převážně po rychlých protiútocích. Vepředu se pak Juniorské snažil zaměstnat velice dobře pracující Kirill Chukhan a střídající Jára Chvojka s Šimonem Procházkou. Prostřední jmenovaný se v závěru půle dostal k pár únikům, které jsme však díky 90 minut chybějící kvalitní finální přihrávce nedokázali zužitkovat. Hororový závěr utkání, kdy po vyrážce skvěle chytajícího Davida Nedomlela likvidoval dorážku na malém vápně Matouš Richtr naštěstí už změnu skóre nepřinesl.

Z Malešic si tak vezeme velice cenné vítězství a první čisté konto této sezóny. Velice bojovný výsledek tak znamená, že po neúspěšném závěru podzimu, který jsme zakončili prohrou a remízou, vyhráváme i druhé mistrovské utkání a brousíme si zuby na Újezd Praha 4, který přivítáme doma v sobotu 2. 4. v 16:30.

autor: Sebastian Tumpach