26 / Další venkovní výhra!

FC Háje Jižní Město "B" - FK Klánovice 2:4 (2:2)

Branky - 16' D. N. Nguyen, 21' M. Zábranský; 33' F. Tvrzický, 34' F. Tvrzický, 54' J. Prošek, 63' J. Svoboda

26. kolo 1.B třídy nám přineslo výjezd na hřiště béčka Hájí, kde nás velmi mile překvapili travnatou plochou, která na Jižním Městě čeká pouze na ty největší šťastlivce. Náš soupeř dokázal v předešlém kole oloupit o body Strašnice a za velmi náročných podmínek jsme tak očekávali velice obtížné utkání.

Poměrně konzervativní začátek zápasu ze strany obou celků narušila až šance domácích v 6. minutě. Velmi nekvalitní rozehrávkou se prezentovala celá naše obranná řada, jenž si zvykala na sušší terén, na kterém balón poměrně značně odskakoval. Varováním nám bylo, že po předávce na hranici vápna domácí útočník napálil balón pouze do tyče. První střelecký pokus černo-bílých zaznamenal v 8. minutě Honza Kutzendörfer, který kvůli mimořádné situaci musel nastoupit na pozici defenzivního záložníka. První branka zápasu přišla v 16. minutě utkání. Po rychlém autovém vhazování, jenž postranní rozhodčí bohužel signalizoval opačným směrem, se do samostatného úniku dostal křídelník Hájí, který razantně zakončil ke vzdálenější levé tyči. I přes souvislejší kombinaci se nám nedařilo zachycovat opakující se křižné balóny za obranu a proto jsme 5 minut od první inkasované branky kapitulovali podruhé. Velmi pomalý přesun obrany nedovolil napravit Láďovi Matěj Zábranský, který z prvního doteku z voleje poslal míč přímo pod břevno.

Po pauze na občerstvení jsme se do utkání vrátili s daleko větší chutí a důrazem, který nás v první čtvrtině zápasu stál mnoho prohraných soubojů. Ve 34' rozjel Daniel Bezpalec slibnou akci, když převrátil hru na osamoceného Kubu Svobodu, ten si navedl míč na hranici pokutového území, kde za stopery našel Filipa Tvrzického. Filip se zpracováním zbavil svého strážce, druhý stoper mu však zkřížil cestu nedovoleným způsobem. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil prudkou střelou po zemi k levé tyči sám faulovaný hráč. Už o minutu později nám obránci Hájí nabídli možnost vyrovnat. Filip tuto možnost využil, když v silovém souboji nejprve přetlačil stopera domácích, obešel brankáře a nekompromisně zakončil celou akci pomalou střelou doprostřed branky.

Druhý poločas jsme si dokázali vytvořit souvislejší tlak, fotbalovostí náš výkon stále bohužel nenačichl. Vypracovávali jsme si více šancí než v prvním dějství a za naši aktivitu jsme byli po 10 minutách hry odměněni. Po rohovém kopu Jakuba Svobody si až nepřirozeně daleko od branky na míč naskočil Jakub Prošek, který dalekonosným lobem dokázal přehodit brankáře i vše ostatní, co stálo jeho hlavičce v cestě. Náš soupeř však ani po otočení zápasu z 2:0 na 2:3 nepolevil a dokázal si v poměrně dlouhých pasážích vytvořit zajímavé příležitosti uvnitř naší obranné poloviny. Nejvíc jsme tak hrozili hlavně skrze rychlé protiútoky, jenž se nám nedařilo doplňovat v příliš vysokém počtu. V 63. minutě se snažil jeden takový protiútok centrem zakončit Kuba Svoboda. Z nepovedeného předložení balónu před branku se ale vyklubal gól, po tom, co si vysoký míč do vlastní sítě srazil ne příliš přesvědčivě chytající brankář Hájí. Ve zbytku utkání jsme pokračovali v poměrně pasivní hře na vlastní polovině. Soupeře jsme až na pár nešikovných faulů a standartní situace vyplynulé z nich nepustili do žádné výrazné šance. Výborně chytající David Nedomlel si tak svoje zákroky mohl šetřit až do závěru utkání, když pár minut před koncem lapil prudkou střelu do protipohybu.

Díky ztrátě obou celků nacházejícím se v tabulce hned pod námi se nám podařilo vytvořit si už 9bodový náskok. Na velmi důležitou výhru na cestě za 4. místem se budeme snažit navázat už příští týden na domácím hřišti, kde přivítáme rezervu Hostivaře. Vlivem velmi příznivého skóre bychom tak po zisku 3 bodů už mohli slavit celkové 4. místo v letošním ročníku soutěže.