Dorost úvodní podzimní zápas prohrál

29.08.2019

Po dvouměsíčním válení u bazénu a na dovolených nás čekal první zápas letošní sezóny, ve které nás čeká řada změn oproti předchozích letech. Tou největší je, že poprvé nemůžeme střídat "hokejově" a tím pádem je potřeba umět si rozložit síly, abychom vydrželi celý zápas, což se nám rozhodně nedařilo.

V první čtvrtině hry jsme drželi se soupeřem krok, snažili jsme se držet míč na zemi, dařila se nám kombinace a díky průnikovým přihrávkám jsme se dostali do šancí, které se nám však nepodařilo proměnit v gól. I přesto, že jsme soupeře napadali a nenechávali jim tolik prostoru jsme jim v 9. minutě nabídli po nepřesné přihrávce šanci, kterou soupeř bez váhání využil. Nepříznivé skóre nás zatím stále neodradilo a dál jsme se snažili hrát a zápas zvrátit v náš prospěch. Bohužel jsme po čtvrthodině opět chybovali a po nedůrazu, který nás trápí již několik sezón, soupeř opět skóroval. Naneštěstí se střelec tohoto gólu při zakončení střetl s naším brankařem, došlo ke zranění v oblasti nohy a musela být zavolána záchranná služba. Od této chvíle jsme přestali běhat a nebyli jsme schopni si dát přesnou přihrávku, což vedlo k soupeřově jasné převaze a ten bez větších problémů přidal do konce utkání další čtyři branky. V tomto zápase bylo jasně vidět, že bez pohybu a důrazu se fotbal nedá hrát na jakékoliv úrovni a je potřeba se právě na tyhle nedostatky zaměřit.

Další velkou nepříjemností bylo zranění našeho brankaře, kdy při souboji o míč soupeř nešťastně trefil kopačkou jeho tvář tak, že musel střídat a nahradil ho Tomáš Urban, který stál v bráně poprvé. Další dva naše hráče trápí natažený stehenní sval, oba naši útočníci nebyli na zápase z důvodu rodinné oslavy a najdou se další, kteří se necítí 100% v pořádku. Vzhledem k tomu, že nás na soupisce není tolik, jako v minulé sezóně, je potřeba snažit se předcházet případným zraněním a časový harmonogram si upravit tak, abychom všichni mohli na zápas dorazit.

FK Klánovice, z.s. vs. FK Čechie Dubeč, z.s. 0:6