5 / Druhá prohra sezóny s Újezdem Praha 4

05.09.2022

FK Klánovice - Újezd Praha 4 "B" 1:4 (1:2)

Branky - 16' Š. Procházka; 19' J. Novák, 41' L. Hrobník, 49' P. Třešňák, 87' J. Novák

První zářijový víkend nám přinesl duel s rezervou Újezdu Praha 4. Bohužel, jak je to u nás tradicí, nesetkali jsme se ani v tomto duelu s kompletní soupiskou a muselo tedy dojít k prozatím nejvyšší míře improvizace, která tentokrát zasáhla i do rozestavení. Poměrně početná skupina hráčů, kteří chyběli vlivem zranění, těm přejeme brzké zotavení, nebo chyběli z jiných důvodů, těm "neděkujeme na nepomoc," totiž obsahovala i 4 pravé obránce.

Hned v úvodu zápasu se ukázalo, že nakopávané dlouhé balóny, které od Újezdu z mnoha odehraných duelů známe, dovolují v křídelních prostorech přečíslit naše bránící hráče, kteří se v rozestavení 3 - 5 - 2 nedočkali opory od absentujících krajních záložníků, ba naopak si museli poradit se dvěma hráči soupeře. Naopak my jsme soupeře ve středu hřiště dokázali díky dvěma útočníkům přečíslit a byl to celek černo-bílých, co šel do vedení. V 16. minutě se od svého soka, po krásné průnikové přihrávce, odpoutal Šimon Procházka, který bez absolutních potíží poslal míč po zemi k levé tyči. Krásnou asistenci si připsal Daniel Bartoň. Už o dvě minuty později se Šimon ocitl v další šanci, bohužel gólman hostí byl rychle venku ze své branky a míč se pokusil lapit, vypadl mu však na hranici pokutového území, kam se přiřítil Sebastian Tumpach. Ten se prvním dotekem vyhnul ležícímu brankáři, druhým dotekem si neideálně připravil míč na pravou nohu, jenže ve stejnou chvíli mu balón vypíchl obránce Újezdu. Hned z protiútoku se tmavo-modří dokázali prosadit, když si jejich útočník ideálně zpracoval míč rukou a zakončil velice svižnou akci z pravé strany. I přes mírnou převahu ve středu pole se nám nedařilo vyhrávat dostatek osobních soubojů a kombinačně se přes nadměrně zaměstnané křídelníky dostat do vápna soupeře. Optimističtěji to vypadalo přes střed hřiště, kde se do další šance v průběhu prvního poločasu dostal Šimon Procházka, naneštěstí opět se s brankářem setkal už na hranici velkého vápna a nedokázal tak z bezprostřední blízkosti propálit strážce tří tyčí Újezdu.

Po poločasové přestávce se bohužel nezměnila ani jedna ze dvou věcí co nás trápily, a to sice herní nasazení a rozestavení, které nám dělalo problémy celý první poločas. Ani na soupeři nebyla viditelná nadměrná touha po vítězství, ale naše odhodlání a chuť do zápasu byla ještě mnohonásobně menší. Hned ve 4. minutě po hvizdu rozhodčího se nám navíc podařilo inkasovat, když obrovskou hrubku z dílny Matouše Richtra, jenž si chtěl obhodit obránce hostí ve vlastním vápně, potrestal Petr Třešňák. Po třetí obdržené brance se začalo hrát trochu více na polovině soupeře, vytvářeli jsme si i více standardních situací, ale bohužel se nám nepoštěstilo z žádné z nich skórovat. Ve dvou největších šancích se v druhém poločase ocitl Jára Chvojka, když si nejdřív neideálně předkopnul balón po prostrčení Daniela Bartoně a později v druhé půli jeho razantní pokus chytil brankář Újezdu. Se zvyšující se aktivitou přibýval i tlak, nicméně branku se nám stále vstřelit nepodařilo. V 87. minutě se po špatném vystoupení obrany otevřela možnost pro kombinaci až do prázdné branky a hosté tak mohli naposledy upravit skóre. V nastaveném čase pouze napálil břevno Daniel Bartoň. Perfektním příkladem naší sobotní mizérie bylo, že ani nadvakrát se nám nepodařilo tuto střelu bez atakování obránců dopravit do sítě.

Výrazné zhoršení v defenzivní činnosti, nedůraz a daleko menší nasazení po velice vydařených 3 nejsou v posledních dvou zápasech dostatečné. S přesvědčením o našich schopnostech si tak budeme muset srovnat priority v hlavách a příští týden se na půdě Chodova poprat o výsledek, který by nás mohl vzpružit do zbytku podzimních zápasů. S Chodovem se utkáme v sobotu 10. 9. v 17:00.

autor: Sebastian Tumpach