24 / Důležitá remíza 3:3 na hřišti Kbel

10.05.2022

Spartak Kbely - FK Klánovice 3:3 (1:0)

Branky - 30' T. Panýrek, 53' Č. Skoč, 83' T. Panýrek; 60' D. Bartoň, 67' J. Svoboda, 78' D. Bartoň

Utkání mezi Kbely a Klánovicemi byl s jistotou šlágr 24. kola 1.B třídy. Duel mezi 3. a 4. týmem tabulky jistě nebyl zklamáním pro neutrální fanoušky, bohužel žádní takoví fotbal na této úrovni nenavštěvují. Domácí byli se ztrátou pouhých 3 bodů na druhé Strašnice namotivováni vidinou postupu naopak Klánovičtí, které z obou stran obklopuje propastná mezera 10 a 7 bodů, přijeli podat s početnou marodkou bojovný výkon a zachránit tak kromě vítězné šňůry i svoji čest.

Hra se po úvodním hvizdu nesla ve velice opatrném duchu. I přes velice nepříjemné rozestavení domácích, kteří hráli na dva hrotové úročníky, se nám dařilo držet balón a kombinovat na vlastní polovině a okolo středu hrací plochy. První náznak šance se zrodil v 9. minutě, když hru dlouhým balónem otočil Kuba Svoboda, tento kros šikovně sklepl Daniel Bezpalec, bohužel na jeho konci nikdo v černo-bílém dresu nebyl. Největší šance na druhé straně přišla o 10 minut později z rohového kopu. Prudkou hlavičku však bez problémů dokázal lapit Jakub Kotrba. Standardní situace jsme se snažili nevyrábět, bohužel často neúspěšně. Soupeř měl velice očividně fyzicky a výškově navrch a z každého rohu, či centrovaného volného kopu si dokázal vytvořit zajímavou příležitost v pokutovém území. Druhá část prvního poločasu byla pod taktovkou Kbel, které si dokázaly vytvořit dlouhý a konzistentní tlak. Nejprve se po centrovaném míči nepředpovídatelně odrážel míč uvnitř našeho vápna a o chvíli později se z pravé strany dokázal silou prosadit nejlepší střelec soutěže Tomáš Panýrek. Ten ukázal svoji kvalitu v zakončení po půl hodině hry, když otevřel skóre. Svůj rychlostní nedostatek eliminoval asi dvoumetrovým ofsajdem, který mu dovolil upláchnout klánovické obraně a zakončit podél bezmocného brankáře.

Do druhého poločasu jsme vstoupili ve značně bojovnější náladě. To potvrdil po 6 minutách hry Laďa Šperl jenž se hrdinsky probil podél levé postranní čáry. Míč krásným stříleným centrem poslal do vápna, kde se bohužel nedohodl Jára Chvojka s Danielem Bartoňem. Shodně jako v první půli to byly Kbely, kdo poprvé udeřil. Po zbytečné ztrátě míče musel situaci radikálním výběhem řešit Kuba Kotrba, který hlavičkoval daleko od vlastní svatyně. Na tento míč ale nikdo z hostí nezareagoval a soupeř tak mohl s velkou dávkou štěstí zvýšit na 2:0 do prázdné banky. Netrvalo však dlouho a mohli se radovat i příznivci Klánovic, když proti třem protivníkům zabojoval Kuba Svoboda, jenž na zemi dokázal přistrčit míč Filipovi. Ten si obhodil obránce Kbel a zevnitř pokutového území přesně našel kapitána Daniela Bartoně, který bez nejmenších obtíží uklidil míč do sítě. O 7 minut později se zrodila vyrovnávací branka, když si na půlce hřiště přebral míč Daniel Bezpalec, následně prokličkoval přes 5 hráčů soupeře, elegantně si zasekl míč na střed hřiště a přistrčil ho Kubovi Svobodovi, který povedenou střelou na zadní tyč vyrovnal.

Soupeř ztrácel v aktivitě a nedokázal delší dobu podržet míč na kopačkách. Naopak nám se dařilo velice rychle získávat míče díky agresivnímu pressingu a velmi kvalitní nabídce celé záložní pětice hráčů. Časomíra ukazovala 15 minut do konce zápasu a my jsme nepolevovali. Ve stoprocentní šanci se ocitl Daniel Bartoň, který se po šikovném prostrčení řítil sám na gólmana domácích. Střela bohužel jen o několik centimetrů minula pravou tyč soupeřovy branky. Obrat byl tedy dokonán až v minutě 79. po rychlém protiútoku dokázal Kuba Svoboda na centimetr přesně dloubnout míč za obranu Kbel a dovolil tak našemu kapitánovi odčinit neúspěšné zakončení střelou po zemi podél brankáře. Náskok jsme mohli ještě zdvojnásobit, kdyby Filip Tvrzický ve skluzu dosáhl na přesný centr Martina Filípka. Poslední gól však padl na druhé straně hřiště, když v 83. minutě prudkou střelu z pravé strany Kuba Kotrba vyrazil na hlavu Tomáše Panýrka, který prakticky z brankové čáry upravil skóre do jeho finální podoby.

Po výhře doma a remíze z venku se tak připojujeme k Dubči mezi týmy na které Kbely ani jednou nedokázaly vyzrát. Tuto kvalitní společnost jako jediný tým může doplnit ČAFC Praha, po remíze 0:0 z podzimní části se utká s Kbely v příštím kole. Velmi bojovný ale i fotbalový výkon, za který se rozhodně nemusíme stydět nám tedy přinesl velice cenný bod ze hřiště soupeře. Příští týden se doma utkáme s celkem Kolovrat a to v sobotu v 17:00.

autor: Sebastian Tumpach