10 / Festival neproměněných šancí v Kolovratech

10.10.2022

Sokol Kolovraty "B" - FK Klánovice 2:0 (1:0)

Branky - 26' M. Knapp, 85' J. Buchtík

V sobotu 9. 10. jsme zavítali do Kolovrat, kde jsme sehráli zápas s 5. celkem tabulky. Tradiční výkop v sobotu v poledne, hned po zápase prvního týmu tak znamenal, že kvalita hrací plochy nebyla ideální, na což jsme však z duelů s tímto soupeřem zvyklí. Přicestovali jsme s 5 hráči na střídání, bohužel 3 z nich v týdnu netrénovali kvůli zranění, které stále nemají doléčené. Společnost jim dělal David Nedomlel, jenž byl atypicky připraven v hráčském dresu, nikoliv v brankařském a Karen Petrosjan.

Úvod utkání se nesl poměrně v poklidném tempu. Hřiště v Kolovratech má rozměry, které se moc nekamarádí s naším stylem hry, jeho menší dálka hru zhušťuje, zápasy jsou tak víc soubojové a na rozehrávku je méně času. S tím jsme se tento týden nesetkali, v prvních 10 minutách jsme byli schopní poměrně přesvědčivě držet balón na kopačkách. První šance přišla ze standardní situace, když zakončoval Matouš Richtr, jehož akrobatické zakončení hlavou nemířilo mezi tři tyče. Po 10 minutách jsme však začali mít mírnější potíže a náš soupeř se tak začal více dostávat do hry. Přišlo pár šancí, které jsme nepřesvědčivě bránili a zároveň jsme nedokázali odkopnout balón do bezpečí. Valilo se tak na nás více útoků a tlak Kolovrat přetrvával zbytečně delší dobu. První velkou šanci měl na kopačce Tomáš Mirovský, k němuž se odrazila střela Filipa Tvrzického. Tomáš si vysoký míč skvěle zpracoval, naneštěstí z kraje malého vápna mířil příliš doleva a trefil tak pouze boční síť branky. Nejlepší úsek, který domácí měli trval necelých 15 minut a vyvrcholil brankou ve 25. minutě, když po čtvrtém rohovém kopu v řadě, který jsme zahrávali odražený míč sebral jejich úročník. První souboj s Danem Kutzendörferem, jenž se kvůli zraněním probojoval do základní sestavy po dvou trénincích, nedopadl velice slavně. Míč po nedostatečném důrazu projel obou hráčům pod nohama směrem k naší brance. Poslední, kdo tak stál v cestě byl Tonda Bareš, který na vteřinu zaváhal a nebyl tak u balónu první. Nakopnutý míč se pouze odrazil od útočícího hráče, jenž tak měl vlnou cestu. Samostatný nájezd křižnou střelou k pravé tyči proměnil.
Krásnou střelou z velké vzdálenosti se o několik minut později blýskl Daniel Bartoň, bohužel jeho pokus mířil pár centimetrů vedle pravé šibenice. Během krátkého časového sledu se dostal ještě do jedné šance, když se dostal k odraženému balónu, který si navedl přes délku pokutového území až do jeho vnitra, odkud vyslal střelu na zadní tyč. Ta naneštěstí postrádala razanci a putovala navíc o pár centimetrů vedle. V průběhu celého prvního poločasu jsme ale nebyli tvrdším týmem a chyběla nám hladovost v osobních soubojích. Do konce prvního dějství o sobě dal vědět ještě Ota Wolf, který sympatický průnik po levém křídle zakončil slabou nohou. Každý, kdo ho zná ale bohužel ví, že střela neměla šanci ohrozit branku.

Do druhé půle jsme nastoupili s daleko větší chutí a byli jsme o dost více aktivní. Prvních 15 minut jsme našeho soupeře prakticky nepustili k míči. Jak je tomu zvykem, hodně zásobovaný byl Láďa Šperl, jenž se dostal do hry až v druhém poločase. Domácí o sobě dali vědět tvrdým pokusem ze střední vzdálenosti, který Kuba Kotrba dokázal v klidu lapit. Kromě této střely se však neokázali vymanit z našeho tlaku, jenž po 20 minutách hry začal přinášet mnoho šancí. V největší z nich se ocitl Tomáš Mirovský, na kterého byl sklapnutý míč z pravé strany. Střela z prvního doteku ale nepřišla a brankář se tak stačil přemístit na zadní tyč. Tomáš se snažil silou vůle dotlačit balón do sítě, naneštěstí po třech kopnutích do míče a dvou do lebky domácího strážce třech tyčí byla hra přerušena. Po tom, co byly z hrací plochy posbírány všechny zuby, zápas pokračoval ve stejném tempu. Velkou příležitost ke vstřelení branky měl náš kapitán, který nádhernou volejí překonal brankáře, ale jeho pokus vykopl z čáry obránce Kolovrat. Následně se ocitl na hranici pokutového území s balónem u nohy, bohužel z výhodné palebné pozice nedokázal skórovat. V závěru poločasu byli ještě aktivní Ondra Nejedlý a Filip Tvrzický, vytoužený gól ale nepřišel. Pár minut před koncem utkání tak do otevřené obrany mohl vniknout Jan Buchtík, která skákavý balón napálil z hranice pokutového území pod břevno.

Festival spálených šancí tak vyústil v třetí podzimní prohru. Kvalita našeho výkonu mimo zakončení nebyla vůbec špatná, bohužel nám chyběla agrese a touha vyhrát v osobních soubojích, a naopak špetka klidu ve finální fázi. Poprvé od dubna jsme tak v zápase nevstřelili ani jednu branku a týmu, který nás přehrával 15 minut z 90 jsme podlehli. Početná marodka navíc nepůsobí optimistickým dojmem ani směrem do budoucna. Šanci poprat se o 3 body budeme mít už příští sobotu od 15:30, kdy naším soupeřem budou Háje Jižní Město "B."

autor: Sebastian Tumpach