7 / FK Klánovice - Čechie Dubeč 3:4

17.09.2021

FK Klánovice - Fotbalový klub Čechie Dubeč 3:4 (1:0)

Branky - 29′ D. Bezpalec, 62′ F. Tvrzický, 90′ V. Šperl; 65′ D. Murdych, 70′ D. Bartoň (vlastní), 79′ M. Kadlčík, 90′ M. Borsuk

Druhou zářiovou sobotu nás čekal zápas na domácím hřišti, a to sice s týmem Dubče. Náš soupeř v předešlých sedmi utkáních vždy bral tři body a s velice pevnou obranou vévodil tabulce se skóre 29:6. My jsme však chtěli navázat na výhru, kterou jsme si přivezli z Jižního Města, a nehodlali jsme soupeři nic darovat zadarmo. Hosté od minulé sezóny posílili kádr o několik hráčů z divize, proto jsme vůbec nevěděli, co od zápasu čekat.

Už od úvodního hvizdu jsme se snažili hrát především opatrně, což se nám také při rozehrávce dařilo. Naopak bez balónu jsme byli ve středu pole velice agresivní a nedarovali jsme našim protivníkům ani metr hřiště. Během první poloviny úvodního dějství jsme pociťovali kvalitu soupeře v křídelních prostorech a v ofenzivním zastoupení jejich zálohy, byli jsme to však my, kdo měl více ze hry. Díky kvalitním přihrávkám jsme se neměli problém dostat od brankáře až na útočnou polovinu, kde jsme z rychlých náběhů hrozili celý první poločas. První branka přišla ve 29′, když Dan Bezpalec dostal přihrávku na pravém boku středového kruhu, postrčil si balón okolo svého strážce a zařadil vyšší rychlost. S přispěním odrazu od obránce se protáhl až do velice slibné palebné pozice, odkud trefil nekvalitně postaveného brankáře Dubče, který pouhým vyražením dovolil "Junimu" z voleje poslat domácí celek do vedení.

V prvním poločase se nám tradičně dařilo zlobit soupeře i ze standartních šancí, nejblíže gólu měl Ondra Nejedlý, když po rohu Dana Bartoně jen o kousek přehlavičkoval svatyni hostů. V defenzivně se nám dařilo dostupovat útočící hráče už před naším vápnem a blokovat tak téměř sto procent pokusů o střelu. Největší šance soupeře přišla po individuálním průniku z levé strany, který však obětavě zlikvidoval David Nedomlel.

Úkol do druhého poločasu zněl jasně: nehnat se dopředu za každou cenu, neubírat na agresivitě a snažit se hrát co nejvíce na balónu. Frustrovaný soupeř, který v aktuální sezóně nebyl rozhodně zvyklý tahat za kratší konec provazu se však taky snažil do druhé půlky zápasu vstoupit aktivně. Počáteční tlak jsme však dokázali ustát, hlavně díky výborně hrající obranné čtveřici Šperl, Richtr, Kutzendörfer, Bareš. Celý zápas byl více méně boj o střed pole, proto jsme se moc do útočných výpadů nedostali. Jeden však vypadal velice slibně a sice výpad Filipa Tvrzického, který si na pravé straně soupeřova vápna postrčil balón a v zápětí byl povalen na zem obráncem Dubče. Píšťalka hlavního sudího však zůstala němá a my jsme tak začali cítit první známky podezření. Naštěstí jsme to byli my, kdo po tomto kontroverzním momentě "kopnul do vrtule" a byli jsme odměněni brankou. Ke střele ze střední vzdálenost ve 62′ napřáhl Jakub Svoboda. Jeho pokus brankář pouze vyrazil na malé vápno, kam neměl problém popoběhnout již zmíněný Filip Tvrzický a domácí fanoušci se tak mohli radovat podruhé. Bohužel už o tři minuty později velice silně ovlivnil průběh utkání hlavni rozhodčí, když se jeho cesta zkřížila s cestou balónu a místo "míče rozhodčího" hra chybně pokračovala dál. Tento moment dělilo jen několik málo vteřin od průnikové nahrávky a gólu hrotového útočníka Dubče.

Místo vedení 2:0 jsme tak se tak ocitli ve velice psychicky nepříjemné situaci. Naopak soupeř nepolevoval. V 70′ musel po centru z levé strany likvidovat David Nedomlel velice nebezpečnou hlavičku, kterou naneštěstí pouze vyrazil do cesty našemu kapitánovi Danu Bartoňovi, jenž si míč srazil do vlastní sítě. O 9 minut později to byla opět hlavička, která tentokrát mířila přímo do sítě naší branky a naše vedení se tak během 14 minut rozplynulo. V závěru utkání jsme cítili, že můžeme ještě vstřelit gól, který by nám zajistil alespoň bod, a tak jsme pokračovali ve zvýšené aktivitě. Branku se nám podařilo vstřelit, když se po rohovém kopu k míči probojoval Vláďa Šperl, který výstavním dloubákem přehodil brankáře hostů. Hned po rozehrávce se ale soupeř dostal do křídelního prostoru, odkud odcentroval záložník Dubče velice vysoký balón, který k nevíře zapadl až za záda Davida Nedomlela.

Po velice kvalitním výkonu proti velice kvalitnímu soupeři jsme tak po 90 minutách odcházeli do šatny naštvaní, ukřivdění a bez bodů. Pokud však navážeme na toto po fotbalové stránce vydařené utkání i nadále, výsledky se určitě dostaví. Už příští týden se v derby utkáme s rezervou Újezdu nad Lesy, na jejich půdě v sobotu 18. 9. v 16:30.

autor: Sebastian Tumpach