Hodnocení zápasu mužů s Juniorem od Jana Kinšta

29.08.2019

Chtěl bych vyjádřit souhlas s tímto velmi výstižným hodnocením zápasu A mužstva s Juniorem Praha panem Svobodou.

Byl jsem divákem obou dosavadních domácích mistrovských zápasů. Proti ČAFC jsme byli 60 minut důstojným soupeřem a hráli fotbal, na který se dalo dívat (jako např. v jarní části minulé sezóny). Ano, smutnili jsme po obdrženém rozhodujícím gólu v nastavení po naivním bránění střelce gólu, ale to se ve fotbale stává i v lepších soutěžích.

Bohužel, výkon proti Junioru byl minimálně o úroveň horší. Těžko nás může těšit, že za něj budeme mít asi nakonec tři body, protože s takovou předvedenou hrou bychom neměli v I.B třídě co dělat. Prohrát druhý poločas proti oslabenému a do té doby bezbodovému soupeři, navíc hrajícího s vědomím, že stejně odejde od zeleného stolu s kontumační porážkou, je zcela vypovídající o našem výkonu. Kromě individuálního zhoršení u některých hráčů oproti výkonům z loňské sezóny jsme my diváci jen kroutili hlavou nad podivným herním systémem z prvního poločasu s názvem "přihrávejme si na vlastní půli, co nejdéle to jde". Výsledkem bylo, že soupeř v klidu zformoval obranný blok a klidně jen dva dotírající hráči stačili vytvořit takový tlak na naše obránce, že ve finále míč odkopával v nouzi náš gólman z jedničky. Co má být, proboha, účelem a efektem takového systému? U většiny hráčů převládal absolutní alibismus, přihrávání dozadu, neochota zkusit přejít hráče individuálně, narážečkou apod.

Někteří hráči se navíc evidentně necítili dobře na svých původních postech. D. Kutzendorfer, která hrál v minulé sezóně vlevo, byl v úvodu postaven na druhou stranu. Další bek D. Barták je důrazný a chodí do soubojů a je lepší ho mít v soupeřově pokutovém území než ve vlastním, jak prokázal v první půli hloupým penaltovým faulem. S. Tumpach nemá fotbalové vlohy pro kreativní pozici středního záložníka, navíc většinu zápasu jen prochodí. Nedařilo se ani druhému "špílmachrovi" J. Dobiášovi, a proto střed zálohy byl největší slabinou našeho týmu. S. Škvor pobral, podle mého, nejvíce fotbalového talentu z celého áčka, jen s tím vždy nekoresponduje míra herního příspěvku, který je ochoten dát ve prospěch celého týmu.

Proto souhlasím s tím, že každý má začít sám u sebe, hráči i trenéři.

Klánovickému fotbalu zdar!

Jan Kinšt
Fanclub FK Klánovice

P.S. Komentář píši po shlédnutí úterního přátelského zápasu s Xaverovem. Bez ohledu na počet inkasovaných branek byl výkon Klánovic na zcela jiné úrovni, jak pokud jde o herní kvalitu tak i nasazení, než ten sobotní. Takže hrát fotbal jste přes prázdniny nezapomněli a pořád vás baví! Navažte na tento výkon v dalších mistrovských utkáních a trapas proti Junioru nechť se tak stane pomíjivou minulostí.