3 / Infarktový domácí zápas s Juniorem

22.08.2022

FK Klánovice - SK Junior Praha 1960 3:2 (0:1)

Branky - 78' D. Bartoň, 82' O. Nejedlý, 92' D. Bartoň; 16' L. Prušvic, 52' T. Dvořák

V sobotu 20. 8. jsme se v druhém domácím zápase sezóny utkali s Juniorem Praha 1960. Radost z fotbalově sympatických podmínek však opět mírně pokazila nekompletní soupiska, na které nám oproti minulému týdnu chyběli dva hráči - Tomáš Mirovský a Matouš Richtr. Vrátili se sice dva hráči na jiných pozicích, konkrétně Tonda Bareš, jenž chyběl v zápase proti Hrdlořezům a Sebastian Tumpach, který po 317 dnech nastoupil do mistrovského utkání a rovnou v základní sestavě, ale z kompletního výběru se trenér ani proti Junioru těšit nemohl.

Už od začátku zápasu jsme měli míč na našich kopačkách, avšak vlivem častých chyb a neefektivního pohybu jsme se nedokázali dostat hlouběji do soupeřovy poloviny a ohrozit tak branku. Červeno-modří tak měli možnost hrozit z rychlých protiútoků, ke kterým se dostávali pomocí jejich typických nakopávaných balónů. V první velké šanci se ocitl už ve 4. minutě Daniel Bezpalec, jenž po krásné průnikové přihrávce Filipa Tvrzického nedokázal z velké blízkosti propálit hostujícího brankáře. Na druhé straně jsme mohli vidět větší počet šancí, které však nedosahovaly obdobné kvality. Soupeř několikrát nebezpečně postupoval po brankové čáře z obou stran, ale nedokázal zakončit mezi tři tyče ani ideálně nacentrovat.

První gól padl v 16. minutě po nepřehledné situaci, když David Nedomlel pouze vyrazil velice prudký přímý kop soupeře. První dorážku se mu podařilo neskutečným zákrokem zneškodnit, bohužel nikdo ze spoluhráčů mu nepomohl, a tak měli hosté z Malešic další možnost dostat míč za jeho záda. Skvělou pozici pro gólovou odpověď měl o několik desítek sekund později náš kapitán Daniel Bartoň, který dostal přízemní centr z rohového kopu na velké vápno. Po střele z první však nelovil míč ze sítě nýbrž klíče od umělé trávy z věšáku ve skladu pomůcek. Ve 23. minutě se ve stejné pozici jako v úvodu utkání ocitl Daniel Bezpalec, tentokrát ale po průnikové přihrávce Sebastiana Tumpacha, ani nadvakrát gólmana Junioru nepřemohl. Hned dva rohové kopy po sobě jsme zahrávali ve 32. minutě, když velice přesný ale ne moc prudký pokus Honzy Kutzendörfera vyrazil výborně chytající brankář soupeře. Posledních 10 minut si větší tlak vytvořili hráči Junioru. Vše vyvrcholilo, když hlavička po rohovém kopu skončila na vnitřní straně levé tyče Davida Nedomlela, od níž se naštěstí odrazila přímo do jeho náruče. I přes velice nepřesvědčivý výkon v prvním poločase, který byl zaviněn zbytečnými chybami a zbrklými pokusy o dlouhé průnikové přihrávky, se nám podařilo vytvořit dost gólových šancí. Bohužel ani jedna z nich se nám nepodařila proměnit.

Hned v úvodu druhého poločasu o sobě dal vědět Tonda Bareš, naneštěstí to bylo skvěle načasovaným taktickým faulem na půlce hřiště, kterým sice zmařil rodící se protiútok soupeře, ale inkasoval za něj žlutou kartu. To byl pro něho však nejmenší problém, protože už o dvě minuty později jsme dokázali podruhé inkasovat. Po chybě v rozehrávce se v situaci dva na dva ocitli naši stopeři, bohužel díky jejich velkému rozestoupení si cestu mezi nimi našel Tomáš Dvořák, jenž se pomocí zatáhnutí Ondry Nejedlého dokázal rychlostně prosadit a prostřelit Davida z velké blízkosti. Druhá branka byla naštěstí impulzem, který donutil klánovické hráče k zařazení vyšší rychlosti a od 52. minuty se hrálo pouze na jednu branku. Nejblíže ke snížení byl Daniel Bartoň, který po přistrčení jeho jmenovce Daniela Bezpalce orazítkoval břevno. Po rohovém kopu v 70. minutě měl gól na hlavě Jára Chvojka, bohužel nenasměroval svůj pokus mezi tři tyče. Tlak gradoval, když se ve velké šanci ocitl střídající Šimon Procházka, ten po nenápadném pokusu na přední tyč vybojoval pouze rohový kop. Prvního gólu jsme se dočkali v 78', když se po autovém vhazování Ládi Šperla k odraženému míči dostal Daniel Bartoň, ten neváhal a z hranice velkého vápna z prvního doteku napálil míč do pravého dolního rohu soupeřovy branky. Láďa Šperl měl prsty i ve vyrovnávací brance, když o 4 minuty později našel před vápnem Ondru Nejedlého. Ten po vysunutí z pozice stopera neváhal, prvním dotekem dovnitř vápna se zbavil svého strážce a následně zasunul míč podél brankáře k levé tyči. Obrat byl dokonán ve druhé minutě nastavení, když se výstavní ranou z přímého kopu trefil kdo jiný, než náš kapitán Daniel Bartoň.

Infarktové utkání, ve kterém jsme 15 minut před koncem prohrávali 0:2 jsme po senzačním závěru zvládli. Velice důležité 3 body, které si tým vybojoval nás drží na děleném prvním místě tabulky. Moc děkujeme všem divákům, kteří na zápas i za nepříznivého počasí dorazili a dohnali nás tak k vítězství. Příští neděli se utkáme s týmem Bohnic v přímém souboji o první místo. Hraje se v neděli v 17 hodin na hřišti soupeře!

autor: Sebastian Tumpach