22 / Mrazivá výhra v tradičně složitém zápase

22.04.2024

FK Klánovice – PARTISAN PRAGUE F.C. 4:2 (1:1)

Branky – 30' D. Barták, 48' M. Richtr, 58' V. Gorbunov (vlastní), 63' D. Bartoň; 16' D. McCloy, 88' G. Pangrazzi

Předposlední dubnový víkend si na nás přichystal velice nepříznivé počasí. Za deštivých podmínek jsme vyzvali Partisan Prague, který se nám teprve v posledním vzájemném duelu podařilo poprvé porazit. S negativním výsledkem v zádech z minulého týdne jsme se tak vydali bojovat o 3 velmi potřebné body.

Velmi defenzivní postavení soupeře, jenž zaujal už od úvodního hvizdu, předpovídalo poměrně složité dobývání, ve kterém se nesl celý první poločas. Velké procento držení míče, avšak pouze kolem středového kruhu a mezi defenzivními štíty a stopery nevyústilo prvních 15 minut v žádnou vyloženou šanci. Párkrát se nám podařilo rychle dostat průnikovou přízemní přihrávkou balón do strany na aktivního Dana Bartáka, ten bohužel v několika slibných nábězích podklouzl. Hosté se dostali k míči jen zřídka, ale poměrně efektivně dokázali kombinovat z pár doteků a dostávali balóny rychle ze záložní linie mezi své útočníky. Zcela proti průběhu hry se jim taky povedlo vstřelit úvodní branku zápasu. Po dlouhém nákopu, kdy byli hráči Partisanu v situaci 2 na 3 si k odraženému míči naběhl David McCloy, jenž prudkou rychle padající střelou z úctyhodné vzdálenosti překonal Jakuba Kotrbu. Velmi nežádoucí skóre, navíc proti velice zataženému soupeři nás donutilo zbytek prvního dějství přidat plyn a pokusit se vyprodukovat pár střel na branku. Průkopníkem v této statistice byl Karen Petrosyan, který z kraje 20. minuty dvakrát nepřesně pálil, když jsme se dostali do mírného přečíslení na hranici pokutového území hostí. Vyrovnávací gól nakonec ani ze střeleckého pokusu nepadla. Prudký centr Dana Bartáka, jenž byl tradičně vysunut do pravé lajny silně přizvedl levý obránce Partisanu. Na plachtící míč padající z výšky k pravé tyči gólman anglicko-českého celku pouze bezmocně přihlížel. V závěrečné patnáctiminutovce se v největší šanci ocitl Filip Tvrzický. Ten se dostal do samostatného úniku, pohotově obešel gólmana a z jemného úhlu zvolil střelu na přední tyč, kterou mu bohužel obránce stihl zblokovat na brankové čáře.

Hned z kraje druhého poločasu se nám podařila poměrně neobvyklá věc, prolomili jsme tradiční slabší výkony v druhých čtyřiceti pěti minutovkách. Už 180 vteřin po změně stran se Matoušovi Richtrovi podařilo hlavou z rohu propálit gólmana a poslat tak svůj celek do jednobrankového vedení. Otočení zápasu bylo znát i na soupeři, jemuž se za příznivého stavu hrálo daleko lépe a hrálo to do karet jejich hernímu stylu. Za nepříznivého stavu neměli dostatek útočné síly na vytvoření souvislejšího tlaku, jenž by mohl vyústit v gól. Naneštěstí pro ně jsme to byli my, kdo dokázal během dalších deseti minut znovu udeřit. K úprku byl tentokrát vybídnut Kirill Chukhan, který se rychlostně prosadil přes stopera hostí. Tváří v tvář gólmanovi pak zaváhal a dal šanci svému strážci dostat se zpět do souboje. Zadák Partisanu pak celou situaci vyřešil po svém, když pohotově placírkou zakončil podél nohy svého spoluhráče strážícího tři tyče. Čtvrtou, a poslední branku, domácího celku přidal náš kapitán Daniel Bartoň, který si míč sám zhruba na polovině útočné poloviny vybojoval, následně potáhl balón po pravé straně až do vápna odkud slabou nohou o tyč překonal gólmana soupeře. Zbývající zhruba dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Ze hry musel odstoupit zraněný Matouš Richtr, a i několik hráčů základní sestavy bylo prostřídáno. Na pažitu přibylo soubojů, ale mnoho prostoru v křídelních prostorech dávalo oběma celkům možnost kombinovat. 2 minuty před závěrečným hvizdem se nám naneštěstí podařilo ještě jednou inkasovat, když se po pohledné průnikové přihrávce za obranu prosadil střídající hráč hostí.

Ve velmi vyrovnaném utkání, ve kterém jsme měli dlouho obtíž překonat hradby našich nepřátel jsme tak nakonec zvítězili 4:2 a připsali jsme si velice potřebné 3 body. Zlepšená produktivita oproti utkání s Juniorem přinesla 4 trefy, avšak stále je mnoho místa pro zlepšení v prostoru před soupeřovou brankou. To se budeme snažit natrénovat už tuto sobotu, když potřetí v řadě na domácím hřišti přivítáme celek AFK Slavia Malešice.

autor: Sebastian Tumpach