Muži podali zlepšený výkon, přesto opět prohráli

08.09.2019

Dva rozdílné týmy proti sobě nastoupily v dalším kole soutěže - zkušené mužstvo TJ Kyje, které ještě neztratilo ani bod a klánovický tým s šesti hráči ročníku 1999 a 2000 v základu. Hned zkraje jsme po závaru měli obrovskou šanci, ale střela zevnitř pokutového území trefila na brankové čáře jednoho z obránců.

Celkově se nám první půle docela vydařila, oproti poslednímu mistráku proti Junioru jsme hráli daleko organizovaněji a i když soupeř trefil tyčku, tak jediný gól jsme dali my. Náš nejzkušenější hráč Milan Štěrba z hranice vápna ve 44. minutě prostřelil brankáře. První půli jsme tak vyhráli 1:0.

I přes jasné pokyny v šatně jsme druhou půli začali špatně. Soupeř nás zatlačil na naši polovinu a mohl skórovat. Paradoxně právě v této fázi jsme měli největší šance, které jsme však nepochopitelně neproměnili a stálo nás to celý zápas. Nejprve Dan Barták vyhrál souboj s gólmanem, postupoval sám na prázdnou branku, ale místo střely nahrával a Juni nedal. Následně byl v podobné pozici střídající Tonda, ale i jemu chybělo odvaha a nic z šance nebylo.

Bylo jasné, že si koledujeme a soupeř nás opravdu vzápětí potrestal - po přímém kopu hlavou v 52. minutě na 1:1 a o 3 minuty později po brejku otočil na 2:1. Naši kluci se nevzdávali, dostali jsme se ještě do několika zajímavých šancí, ale ve chvíli, kde jsme chtěli hrát na 3 obránce a vysunout Kucíka do útoku dal soupeř třetí gól a o dvě minuty další. Konečné skóre 1:4...

Pokračujeme tak v soutěži bez výhry a věříme, že se nám šňůra podaří zastavit hned v dalším venkovním zápase. Tým jde nahoru, ale zejména díky nízkému věkovému průměru a nezkušenostem hrajeme stále hodně naivně, neproměňujeme jasné brankové příležitosti a naopak inkasujeme snadné góly.