Muži s ČAFC těsně prohráli

12.08.2019

Bez dvou hráčů základní sestavy jsme na výborně připravením hřišti nastoupili k prvnímu soutěžnímu utkání I. třídy. Soupeřem nám byli muži 5. týmu loňské sezóny - ČAFC Praha. Už v 8. minutě jsme navíc museli nuceně střídat po zranění Dana Kutzendorfera.

Celý zápas jsme začali relativně dobře a z několika šancí se ujala střela Dana Bezpalce v 21. minutě. Soupeř kontroloval po pěkné kombinaci a naší nepozornosti ve 28. minutě. Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro nás, když se ze skrumáže před brankou prosadil kapitán Jan Vojtíšek. Navíc jsme měli kopat penaltu po jasném zatažení za dres Ondry Nejedlého. Náročný styl hry, velké horko a asi také slabší fyzička nás o půli postavila před nepříjemnou věc - o střídání si řeklo několik hráčů...

Druhou půli jsme odehráli hodně pasivně a soupeř nás po většinu času přehrával. Výborný výkon podal Kuba Kotrba v bráně a tak jsme - i přes vyrovnání v 56. minutě - drželi až do konce nerozhodný stav. Dokonce jsme mohli chvilku před koncem vstřelit gól, ale Láďa Šperl byl i vzhledem ke křečím v noze u balónu o chvilku později. Vzhledem k průběhu zápasu by byl bodík zlatý. Bohužel v 92. minutě jsme se nesmyslně v obraně rozestoupili a soupeř otočil na konečných 3:2.

Nedá se nic dělat, ČAFC byla nakonec nad naše síly a my tak musíme domácí ztracené body přivézt zpět hned v dalším zápase v Ďáblicích.