11 / Napínavý domácí duel s Háji

17.10.2022

FK Klánovice - FC Háje Jižní Město "B" 2:1 (2:0)

Branky - 25' D. Bartoň, 30' T. Mirovský; 59' D. Vrzal

V 11. kole 1.B třídy jsme na domácím hřišti přivítali Háje Jižní město, konkrétně tedy jejich rezervu, která byla kvůli nedostatku "personálu" doplněna hráči prvního mužstva. Nedopočítali byste je ani na prstech jedné ruky, naštěstí ale "áčko" Hájů hrálo svůj zápas v sobotu dopoledne, proto značná část "pomocníků" začínala zápas na lavičce. Kvalita byla však vyšší než v loňském ročníku soutěže, kdy jsme našeho soupeře porazili rozdílem 2 a 4 branek. Lepená sestava, ve které stále chybí několik zraněných hráčů navíc znamenala, že je zápas nutno odehrát bojovně a dovést ho do vítězného konce bez ohledu na okolnosti.

Už v úvodu utkání byl nastaven tón, ve kterém se nesl celý zápas. V prvních 10 minutách jsme asi 5x zcela zbytečně darovali míč soupeři na vlastní polovině, což ústilo ve velmi hektické a nepřesvědčivé bránění. Nebyli jsme schopni se pořádně zformovat do bloku a čelit opakujícím se "vlnám," které se na nás hrnuly. Na středu hřiště jsme nebyli schopni podržet míč, abychom si alespoň na moment ulevili a převzali otěže zápasu. Absence kvalitní finální přihrávky navíc signalizovala, že zápas nebude nikterak atraktivní ani směrem dopředu. Prvním náznakem šance bylo, když jsme po čtvrt hodině hry kopali dva rohové kopy. Po tom prvním se k odraženému balónu na hranici pokutového území dostal Honza Kutzendörfer, který však z voleje pálil přímo doprostřed branky. Druhý roh přinesl větší šanci, když skvěle kopnutý míč Daniela Bartoně vyhlavičkoval domácí obránce z čáry. Balón se následně dostal zpět k exekutorovi, jenž stál u pravé lajny. Po rychlé narážečce s Honzou Kutzendörferem se náš kapitán nachomýtl na rohu malého vápna, odkud bohužel o kousek minul vzdálenější horní roh branky hostí. Ve 25. minutě jsme se dočkali prvního gólu, když si Ota Wolf zpracoval dlouhý balón, který letěl do levého křídla. Následně ho navedl až na kraj velkého vápna, odkud odcentroval. Nabídka sice nebyla ideální pro hráče uvnitř pokutového území, ale našemu kapitánovi, jenž čekal na jeho hranici to vůbec nevadilo. Prvním dotekem si míč připravil a druhým napálil přesně do pravého dolního rohu branky. Od úvodního gólu se váhy naklopily spíše na naši stranu a my jsme si začali vytvářet více šancí. Už o dvě minuty později pálil zpoza vápna Ondra Nejedlý. Jeho pokus slabou nohou bohužel o kousek přeletěl břevno. Na další šanci a zároveň další gól jsme nemuseli čekat ani pět minut, když prudkou přihrávku středem hřiště, na jejímž konci stál Tomáš Mirovský, protečoval přes obranu Filip Tvrzický. Tomáš s míčem přešel přes celou polovinu hřiště a akci se špetkou štěstí zakončil prudkou střelou podél brankáře. Posledních patnáct minut se nám dařilo kombinovat a držet míč na našich kopačkách. Jediným zbytečným výpadkem bylo, když klánovická třináctka namazala soupeři, který se tak dostal do situace 2 na 2, jenž skvěle vyřešil Dan Kutzendörfer. Možná zbytečně jsme do konce poločasu nehráli aktivně i přes to, že jsme drželi balón. Nechávali jsme volný střed hřiště a při ztrátách tedy byli zbytečně zranitelní.

Začátek druhého dějství byl velice vyrovnaný a moc neodrážel skóre zápasu. Po deseti minutách hry jsme se ale zcela nesmyslně zatáhli a nechali hrát soupeře. Ten nás dokázal potrestat už po 14 minutách, když obdržel dárek v podobě přímého kopu. Ten byl odpískaný proti Danu Kutzendörferovi, jenž v souboji s křídelníkem Hájů zcela očividně odehrál holení balón na velkém vápně. Nenápadná střela na stranu brankáře bohužel skončila v síti. Kontaktní branka naneštěstí vzkřísila našeho soupeře, který si začal vytvářet souvislejší tlak a my jsme tak následujících 20 minut zápasu pouze bránili. To neznamenalo, že jsme si nebyli schopni vytvořit žádné šance. Několik brejkových situací bylo velice blízko vstřelení gólu, ale shodně jako minulý týden nedokázali žádnou z nich využít. První velkou tutovku měl Ota Wolf, jenž se krásně uvolnil na levé straně, navedl si míč do vápna a vystřelil na zadní tyč. Skvělý zákrok gólmana však podržel Háje v zápase. O několik chvil později dostal dobrou přihrávku na střed hřiště Filip Tvrzický. Ten měl přímo na zádech obránce, a navíc si balón nepřijmul zcela ideálně, což znamenalo, že nedokázal vyprodukovat ani střelu na branku. Vysoké tempo zápasu se na konec projevilo i karetně. V 87. minutě míč na středu hřiště nabral Tomáš Mirovský, který začal nabírat rychlost, když ho ve stejné chvíli naprosto bez balónu podrazil obránce hostí. Ten viděl od soudkyně zápasu už druhou žlutou kartu a musel tak předčasně odejít do sprch. To nám dovolilo dohrát poledních pět minut ve větším klidu. Ani na jedné straně se tedy žádné šance nezrodily a mohli jsme si tak i přes nepřesvědčivý výkon dojít pro tři body.

Po klopýtnutí Bohnic s Uhříněvsí tak zmenšujeme mezeru na první místo na 6 bodů. Výsledek sice nebyl divácky nijak atraktivní, nicméně za aktuálních podmínek a s aktuální marodkou mají tři ubojované body cenu zlata. Již příští týden se utkáme s Hostivaří, kde budeme chtít ukázat další tříbodový výkon. Netradiční výkop až v neděli od 15:30 na hřišti soupeře.

autor: Sebastian Tumpach