30 / Nepovedený poslední zápas sezóny

21.06.2022

Partisan Prague - FK Klánovice 2:1 (1:1)

Branky - 7' H. B. Crispim, 50' J. Ward; 4' F. Tvrzický

Ve velice oslabené sestavě jsme se v sobotu 18. 6. vydali do Běchovic na poslední zápas sezóny 2021/2022. Náš soupeř Partisan Prague se nám v 1.B třídě ještě nepodařilo porazit a po čtyřech remízách a jedné prohře jsme si v naší doposud nejlepší sezóně dělali ambice na první výhru. Bohužel středová linie byla zasažena nejen absencí kapitána Daniela Bartoně, ale i Ondry nejedlého, který vlivem úžehu nakonec nenastoupil do utkání ani z lavičky.

Úvod utkání se nesl poměrně v úsporném režimu, neboť oba celky počítaly se znatelnými ztrátami sil ve velice teplém počasí. I přes improvizované obsazení trojlístku uprostřed zálohy se nám dařilo držet balón na svých kopačkách. Naší první a poslední branku se nám podařilo vsítit už ve 4. minutě utkání, když přenesení hry na pravou stranu dlouhým balónem na kraji pokutového území ukázkově sklepl Daniel Bezpalec. Jeho šikovný první dotek s balónem vybídl ke střele z bezprostřední blízkosti Filipa Tvrzického, který bez nejmenších obtíží vstřelil úvodní branku zápasu. Až do 7. minuty se naši soupeři nepodívali s balónem za polovinu hřiště, bohužel, jak to často bývá, jejich první útočný výpad skončil gólem, když útočník Partisanu zúročil svoji výhodu získanou asi 3metrovým ofsajdem a nepřesvědčivě propálil Davida Nedomlela.

S utopením Jakuba Svobody v pozici defenzivního záložníka se nám bohužel v dalším průběhu prvního dějství nedařilo, co se týče útočné kreativity. Vlivem absence mnoha klíčových hráčů jsme se tak uchylovali k častému nakopávání dlouhých balónů, které nám k šetření sil vůbec nepomáhaly. Ve 25. minutě jsme se po delší době dostali do pokutového území Partisanu pomocí standardní situace, které se nám v průběhu celého utkání nedařilo ideálně rozehrávat. Nejlepší centr přiletěl do vápna ve 37. minutě, bohužel Filip Tvrzický hlavičkoval jen těsně přes.

Druhý poločas hrál soupeř ve velice kvalitním tempu, a proto bylo balón častěji na naší polovině. Naše jediné útočné akce navíc dokázali trestat rychlými protiútoky při kterých se vyznamenal skvěle chytající David Nedomlel. Jeho výkon nebyl podpořen obranou, která nechala hrát Jamese Warda, ten už 5 minut po poločasovém občerstvení rozvlnil síť individuální akcí. Ve finální třicetiminutovce jsme měli fyzicky navrch, a tak jsme mohli aktivitu převzít na naše bedra. Bohužel vůbec se nám nedařilo střelecky, nejblíže měl ke gólu Jakub Svoboda, jehož pokus minul břevno asi o 10 centimetrů. Shodně jako jeho kolegové ale zařízení netrefil, což bylo naším největším problémem po celou dobu zápasu.

Po velice náročném utkání, ve kterém se hrálo prakticky jen o čest, jsme podlehli Partisanu Prague 1:2. Sezónu jsme tak zakončili 11 bodů za Strašnicemi a 8 bodů před naším posledním soupeřem čili přímo uprostřed největší bodové propasti v tabulce. Naším letním cílem bude se vypořádat s marodkou která nás trápila celé jaro. Hráče, kteří se vrátí po zranění se pokusíme doplnit o pár posil, abychom v následující sezóně mohli pomýšlet na příčky vyšší než v sezóně uplynulé. Děkujeme za podporu a budeme se na vás těšit za několik málo týdnů na počátku nové sezóny!

autor: Sebastian Tumpach