18 / Nepříjemná prohra v Kyjích

25.03.2024

Tělovýchovná jednota Kyje Praha 14 – FK Klánovice 2:1 (1:1)

Branky – 14' T. Marsin, 49' P. Řehoř; 12' J. Kutzendörfer

Po kvalitně odehraném zápase na domácí půdě, kdy jsme soupeřili uštědřili i mnoho branek, jsme se s touhou navázat na tento pohledný výkon vydali na Prahu 14, kde nás čekal velice těžký zápas se soupeřem, jenž nás v podzimní části sezóny přemohl 1:4. Kvůli stopce za červenou kartu stále chybějícího Láďu Šperla tentokrát nahradil na levé straně obrany univerzál Ondra Nejedlý, do sestavy se navíc vrátil Tomáš Mirovský. Jinak zůstala vítězná jedenáctka nezměněna.

Už od úvodního hvizdu jsme těžili více ze hry a míč jsme měli na našich kopačkách, čemuž pomáhalo i veliké hřiště, bohužel ne s příliš atraktivním terénem. V úvodní desetiminutovce jsme domácí zamkli hluboko na jejich polovině, což bylo ostatně trendem celého prvního poločasu, a získali jsme si tím jejich respekt. Souvislejší kombinace mezi středovým trojlístkem s asistencí obránců nám ale nepřinášely žádné vyložené šance. Průnikové přihrávky do křídel měly přinejlepším padesátiprocentní úspěšnost a oba týmy byly ve finální třetině dost opatrné. Kyje se do útoku dostaly velice vzácně, veškeré jejich odkopnuté balóny efektivně hlavou sbíral Matouš Richtr s Honzou Kutzendörferem. Početnému fanouškovskému zastoupení hostí na tribuně v Kyjích zatrnulo, když po deseti minutách hry chybu v rozehrávce, která navíc zaváněla ofsajdem, vtipným zákrokem holení likvidoval David Nedomlel. První branka přišla ve 12. minutě a mohli se z ní těšit klánovičtí. Karen Petrosyan u pravé postranní čáry vybojoval faul a po nadýchaném centru Daniela Bartoně míč do sítě Kyjí posunul hlavou Honza Kutzendörfer. Vedení však netrvalo dlouho, už o 2 minuty později, rovněž ze standardní situace, odpověděl soupeř. Tečovaný míč, putující mezi nohama Davida Nedomlela na brankové čáře dorazil stoper domácích. Blízko vedoucí brance jsme měli ve 21. minutě, když se po nádherné kombinaci Lukáše Hladíka, Karena Petrosyana a Tomáše Mirovského pár metrů za vápnem pokusil prosadit náš kapitán, bohužel střelu nezachytil ani brankář, ani ochranná síť. Následujících 15 minut jsme diktovali tempo hry, kombinovali jsme ve středu pole z pár doteků a soupeř se nezmohl na nic víc než vyčkávání na naši chybu. Polevení z naší strany bylo v závěru poločasu znatelné a bezmoc co se týče kreativity směrem dopředu způsobila lehké vyrovnání v posledních minutách.

Úvod druhého poločasu naneštěstí přinesl nejhorší možný scénář. Soupeř zcela očividně namotivovaný se zápasem něco udělat vlítl do druhého dějství ve větším tempu a už po 4 minutách se mohl radovat z branky. Laciná chyba na středu hřiště a otevřená levé strana obrany vybídla domácí k rychlému výpadu. Po centru z křídelního prostoru na míč nedosáhl jak Dan Barták, tak ani jeden ze dvou útočníků ve svítivě žluté. Bohužel Dan prvního soupeře čekajícího na míč, jemuž prolétl zhruba metr nad hlavou, stáhl k zemi a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. Ten bez problému proměnil Petr Řehoř. Hra, kterou jsme se prezentovali bohužel ztratila s postupujícím časem řád. Hektickou kombinaci střídaly zbrklé nahrávky a místo toho abychom čekali na kvalitní příležitost jsme ze zápasu udělali vyrovnanou partii. Nejblíže vyrovnávací brance, a svému druhému gólu v zápase, měl Honza Kutzendörfer, když na centr přesměrovaný Danem Bartákem čekal na zadní tyči, kde se bohužel nedokázal včas srovnat k hlavičce a zakončit do odkryté sítě. Krátký úsek, kdy se nám podařilo dostat do pár protiútoků vystřídal klasický hluboký blok Kyjí, do kterého se nám v žádném zápase nehraje dobře. Domácí bohužel nešli daleko ani pro chvilku zdržování, což v nás vnitřně probouzelo ještě větší paniku hnát se za vyrovnávací brankou. Další z tutovek měl na kopačce pár minut před koncem Vojta Urban, který z velkého úhlu zevnitř vápna nastřelil pouze gólmana. Vytoužená branka nakonec přišla v nastavení, když hlavičku Dana Bartáka skluzem do sítě dotlačil právě Vojta Urban. Bohužel zmatený postranní rozhodčí operující zhruba 10 metrů v hloubi hrací plochy i přes 2 ležící hráče domácích na brankové čáře odmával ofsajd.

Velice herně povedené utkání, kde naši dominanci bohužel srazila nepozornost vedoucí k vyrovnávací brance tak nepřineslo ani bod. Výkon je však velice dobrým stavebním kamenem pro budoucí zápasy, ve kterých se stejnou hrou obohacenou o více zakončení, můžeme pomýšlet na zasloužené 3 body. Následující, také velmi těžké utkání, odehrajeme už v pátek dopoledne, když na domácí půdě přivítáme celek ČAFC "B."

autor: Sebastian Tumpach