Podzim 2022 v číslech

21.11.2022

První polovina sezóny 2022/2023 bohužel nedopadla podle našich očekávání, i když se po 15 zápasech nacházíme o 2 příčky výš než před rokem, potenciál mužstva byl daleko větší. V několika utkáních jsme nedosáhli na body díky špatnému výkonu, jindy nám štěstěna nešla naproti i přes přehrání soupeře. Jarní porci soutěže tedy načneme s bilancí 10 výher, 1 remízu a 4 prohry. Na domácí půdě jsme na naše soupeře nestačili dvakrát, shodně jako ve venkovních zápasech, kde jsme navíc zaznamenali i jednu remízu. Oproti loňsku, kdy jsme na podzim odehráli jedno utkání navíc čili 16 jsme dokázali získat o 5 bodů víc. V bodech na zápas to činí 2,06 oproti loňským 1,625. Napříč všemi utkáními se nám podařilo vstřelit 43 branek, o 14 méně, než v sezóně 2021/2022. Na úkor ofenzivy však došlo ke zlepšení na druhém konci hřiště, kde jsme inkasovali pouze 25x, tedy přesně polovinu gólů, co před rokem. V porovnání s našimi soupeři disponujeme 4. nejlepším útokem a 4. nejlepší obranou. Co se týče karetních trestů, černo-bílí jsou jedním ze tří týmů, které na podzim neviděly červenou kartu, což je doplněno druhým nejmenším počtem žlutých karet. Nejčastěji trestanými hráči se se 3 žlutými kartami stali Matouš Richtr, Dan Barták a Filip Tvrzický. Z celkového počtu 1391 minut nikdo neodehrál plný počet, nejblíže se tomu přiblížil Matouš Richtr, Daniel Bartoň a Ondra Nejedlý, tito borci odehráli 1298, 1296 a 1295 minut, tedy shodných 93 % z maximální možné minutáže.

Oproti loňsku jsme nemohli ani jednoho z našich brankářů vidět mimo tři tyče, proto je součet jejich odchytaných zápasů roven 15. 80% porci utkání, tedy 12, si připsal David Nedomlel, zbylé 3 zápasy strážil naši svatyni Jakub Kotrba. Kuba v těchto zápasech inkasoval pouze 4x a připsal si jedno čisté konto. Inkasoval každých 68,75 minut, průměrně 1,3 branky každé utkání. David i přes 2 čistá konta lovil míč ze sítě 21x, průměrně každých 53 minut čili 1,75x za zápas. Oproti minulé sezóně došlo k neskutečnému pokroku, samozřejmě zásluhou jak brankářů, tak obranné linie. V porovnání s letošním podzimem jsme inkasovali zhruba každých 35 minut.

Mezi obránci můžeme najít jen 3 osoby, které dosáhnuly na dvojciferný počet odehraných utkání, a to Láďu Šperla, Honzu Kutzendörfera a Matouše Richtra. Poslední dva jmenovaní tvořili celý podzim silnou stoperskou dvojici, když spolu odehráli 906 minut napříč 11 zápasy. Stoperských dvojic, či trojic bylo celkem 6, dvě kombinace jsme ozkoušeli při hře na 3 obránce, proti Junioru Praha a Újezdu Praha 4 "B." Univerzál Ondra Nejedlý dotvořil zbylé tři páry, když spojil síly postupně s Matoušem Richtrem, Honzou Kutzendörferem a na jeden poločas i s Vojtou Urbanem. Na jednociferném počtu odehraných utkání se zasekli Štěpán Borka, jenž ve svých 5 zápasech zaznamenal 3 asistence, Tonda Bareš a dlouho zraněný Dan Kutzendörfer. Nejproduktivnějším zadákem byl, jak už je tomu tradicí, Láďa Šperl s 3 brankami a 2 asistencemi. Hned v zádech má ale Matouše Richtra, který si v závěru ke své brance z úvodního kola připsal ještě 3 trefy ve 2 zápasech a stal se tak nejčastěji skórujícím obráncem klánovického týmu.

Po návratu do mužstva si připsal 6 startů Dan Barták, který ordinuje mezi obrannou a záložní linií. V těchto 6 zápasech dokázal 2 góly sám vstřelit a 2 připravit. Bohužel pro něj se mezi záložníky nachází i nejproduktivnější hráč týmu, kapitán Daniel Bartoň, ten si i navzdory jedné absenci stihl připsat 7 gólů a 11 asistencí. "Kanadský bod" tak zaznamená průměrně každých 72 minut. Ota Wolf, který jednou brankou dorovnal svůj gólový účet z loňska dohromady odehrál neskutečných 1004 minut ve 14 utkáních a v 16 letech je tak 9. nejčastěji stavěným hráčem našeho áčka. V záložních řadách můžeme najít mnoho hráčů, kteří si nepřipsali mnoho finálních produktů, to je zapříčiněno i vlivem zranění, se kterými se potýkáme o dost více než loni. Dan Barták vlivem svalového zranění promeškal 7 zápasů, Sebastian Tumpach díky shodnému zranění 5. 5x chyběl i Jaroslav Chvojka, o 1 absenci víc si připsal Kirill Chukhan, který si přivodil zranění kotníku, na špici této pochmurné statistiky je pak Daniel Bezpalec, který díky poranění kolene chyběl 11x. Velice významný počet zraněných hráčů, kteří by hravě mohli působit v základní jedenáctce tak má jistě vliv na neuspokojivé výsledky.

I mezi útočníky se nevyhneme zmínce o zranění, neboť v duelu se Satalicemi si vážné zranění přivodil i Tomáš Mirovský, jenž odehrál 12 utkání, ve kterých si připsal skvělých 8 gólů. O jeden zápas více a jeden vstřelený gól více si připsal Filip Tvrzický, který s 9 zásahy vstřelil 21 % branek celého týmu, přidal k nim navíc i 5 asistencí. Ve dvojici s Tomášem, který zaznamenal 19 % branek Klánovic tak tvoří efektivní duo, které zařídilo 22 gólů. Skvěle si vede stále ještě dorostenec Šimon Procházka, jenž vstřelil 2 branky a na jednu nahrál, to všechno během 468 minut na hřišti.

Po podzimu se nacházíme na 3. příčce, ale nikdo v týmu není spokojený, protože všichni víme, jakou kvalitu mužstvo má. Ve zbylých 15 zápasech se tak musíme soustředit na sebe, vyhrát všechny zápasy, co před námi jsou a doufat v zázrak. Víme, že úkol to není nereálný, a proto budeme přes zimu velice tvrdě pracovat, abychom se mu co nejblíže dokázali přiblížit. Děkujeme za vaši podporu v uplynulém roce a budeme se těšit na všechno co přinese rok 2023!