27 / První domácí prohra s Hostivaří

FK Klánovice - SK Hostivař "B" 1:4 (0:1)

Branky - 70' F.Tvrzický; 23' V. Studený, 67' O. Bubeník, 82' D. Janousek, 90' V. Shorban

V předposledním domácím zápase jsme přivítali béčko Hostivaře, které celou jarní část sezóny hraje v povedené formě. Stále trvající početné absence nás však stále nutí k improvizovaným krokům v sestavě, a proto jsme věděli, že nebudeme svědky snadného zápasu.

Po delší době jsme do utkání vstoupili s klidem a rozvahou, kombinovali jsme a sympatickým re-pressingem se nám dařilo získávat mnoho ztracených míčů. V první desetiminutovce jsme střelecký pokus neviděli. V největší šanci zápasu se ocitl Daniel Bezpalec, který po rychlém protiútoku nezvolil ideální moment pro finální přihrávku a pro domácí celek tak vybojoval pouze rohový kop. První střelecký pokus si vzal na starosti Jakub Svoboda, jemuž bohužel byla malá i ochranná síť za brankou, a tak zanechal klidným kromě fanoušků i brankáře hostujícího celku. Náš protivník si do 20. minuty vypracovali pouze dva rohové kopy, bohužel kontrola klánovických hráčů nad zápasem začala upadat se zjištěním, že soupeř nedosahuje tak vysoké kvality, jak jsme si mysleli. Zařazen tedy byl nižší rychlostní stupeň, což dokázala Hostivař ihned potrestat ze své první gólové příležitosti. Nejprve se po šťastném odrazu dostal míč k útočníkovi oranžovo-bílých, ten si pak totožnou fintou pomohl od 3 obránců, když se míč "poodrážel" od jejich nohou přímo mezi penaltu a velké vápno, odkud už neměl problém zakončit po zemi k pravé tyči. Další šanci měli hosté čtvrt hodiny před koncem prvního dějství, Kuba Kotrba ale ne příliš prudký pokus hlavou dokázal bez problémů lapit. Do konce poločasu jsme sice měli navrch v držení míče, avšak nedokázali jsme se probojovat přes pevně postavený obranný blok Hostivaře.

Poprvé ze standartní situace jsme o sobě dali vědět i my, když jsme po hlavičkovém souboji jen o pár centimetrů minuli branku soupeře, jen 3 minuty po hvizdu rozhodčího. Dále bohužel poločas pokračoval stejně, jak ten první skončil. Zoufale jsme se pokoušeli kombinovat, avšak vlivem mnoha pokažených přihrávek a téměř chybějící nabídky jsme se nedokázali nijak prosadit. Většinu hráčů tímto zasáhl splín a jejich výkon v těch nejpotřebnějších chvílích neměl vzestupnou tendenci. Pokusy o nějaký impulz jsme se bohužel jen dostávali do špatných prostor a hra kompletně ztratila řád. V 67. minutě dokázala Hostivař skórovat podruhé, když se po převrácení hry na hranici vápna ocitl zcela osamocený Ondřej Bubeník, ten šikovně zakončil do levého horního rohu branky. Fakt, že prohráváme o dvě branky dodal naší hře více snažení a rychlosti, proto se nám také podařilo snížit už o 3 minuty později, když krásně kopnutý roh Jakuba Svobody protečoval do branky Filip Tvrzický. Tato euforie však trvala pouze několik málo minut. Festival zmaru a zoufalých pokusů o kreativní myšlenku, která by rozbořila velice dobře vybudovaný blok Hostivaře, přerušila třetí branka hostí. Po standardní situaci byl přetažený balón přistrčen na velké vápno, kde čekal David Janousek, ten prudkou střelou z první, jenž bohužel vypadla Kubovi Kotrbovi obnovil dvoubrankové vedení svého týmu. Hřebíček do rakve náš soupeř zatloukl v nastaveném čase, když čtvrtým gólem dokončil ponižující debakl.

V zápase, který nám měl definitivně zajistit čtvrtou příčku jsme tak neuspěli. Náladu nám velice jemně mohlo zlepšit zaváhání Újezdu Praha 4 s Újezdem nad Lesy. Na 5. příčku se tak opět vrací Partisan, který nás předežene pouze pokud kromě nás porazí i první Dubeč a třetí Strašnice. Již v neděli se pokusíme odčinit jeden z nejhorších výkonů sezóny venku na hřišti Třeboradic.