4 / První prohra sezóny v Bohnicích

29.08.2022

Tělovýchovná Jednota Slovan Bohnice - FK Klánovice 2:1 (2:0)

Branky - 40' D. Brožek, 45' J. Shejbal; 54' F. Tvrzický

V neděli 28. 8. jsme odehráli duel dvou prozatím stoprocentních mužstev na půdě Bohnic. Početně posílený kádr, který mohou doplnit maximálně 4 další jména nám přinesl i možnost maximálního počtu střídání, a proto jsme na Prahu 8 jeli s ambicí odehrát celé utkání ve velkém tempu.

Úvod zápasu se nám nadmíru povedl a prvních 15 minut se hrálo prakticky jen na polovině soupeře. Díky velkému tlaku se nám dařilo napadat domácí okolo jeho vápna a získávat tak velké množství míčů. Naneštěstí se nám nenaskytla příležitost najít ideální zpětnou přihrávku nebo pozici pro střelecký pokus. Malý počet hráčů, kteří akce dohrávali až do vápna nás trápil i v průběhu celého utkání. První střelu si připsal Sebastian Tumpach, kterého velice chytrou přihrávkou na kraji vápna našel Ota Wolf, bohužel prudká střela putovala o několik málo metrů vedle branky domácího brankáře. Za nedlouho si svůj první z mnoha střeleckých pokusů připsal i Daniel Bartoň, který z poza vápna napřáhl ke střele shodně letící nedaleko svatyně domácích. Ve 14. minutě se po nabrání rychlosti a pokusu o překonání obránce k zemi svalil Daniel Bezpalec. Ten si v bezkontaktním souboji při zasekávačce s balónem přivodil zranění kolene. Preventivní jednání vyústilo v zavolání záchranné služby, která Dana převezla do nemocnice na rentgen.

Do hry se po nestandartně rychlém střídání Jaroslav Chvojka, bohužel pro něho tempo hry se výrazně snížilo a hra se začala kouskovat. Klánovičtí na balónu ztráceli pozornost a ve hře bez míče nedosahovali vytoužené úspěšnosti vyhraných osobních soubojů. Vlivem ztracených míčů v přechodové fázi se soupeř dostával do příležitostí, které velice snadno mohly vyústit v branku. Několikrát nás skvělým zákrokem zachránil David Nedomlel, jednou také dokonce pohotovým ukopnutím míče Tonda Bareš. Obranná linie a středová osa týmu nedržela blízko sebe a působila velice nekompaktním dojmem. Nedařilo se nám v klidu řešit hektické situace, což ústilo v souvislejší tlak soupeře. Ten byl poprvé využit ve 40. minutě, když Bohnice z protiútoku vytěžily rohový kop. Ten následně vyboxoval David Nedomlel, ale pouze na kopačky domácích, ti z pravé strany hřiště dostali míč do vápna, kde si útočník po odrazu našel výbornou palebnou pozici a s pomocí brankové konstrukce dostal míč do sítě. Do 5 minut se naplnil nejhorší možný scénář, a to sice inkasování druhého gólu ještě před odchodem do šaten. Po velice nedůrazném počínání celé levé strany týmu se přes 3 hráče prohnal křídelník žluto-bílých, který následně přistrčil míč na osu hřiště, odkud už ho Jakub Shejbal neměl problém dopravit do sítě.

Během poločasové pauzy vystřídal Antonín Bareš a Sebastian Tumpach, na jejich pozice se usadili Jan Kutzendörfer a navrátilec Daniel Barták, který si v černo-bílém dresu zahrál po třech letech. Návrat to byl velkolepý, neboť po 10 minutách hry si Dan splnil své defenzivní povinnosti už na polovině hřiště a vzápětí poslal míč do vápna, kde si na něj počkal Filip Tvrzický. Ten na nic nečekal a hlavičkou směřující na přední tyč nížil stav utkání na 2:1. Úvod druhého dějství byl lepší než závěr toho prvního. Dokázali jsme si vytvořit souvislejší tlak a vidina toho, co tým dokáže, po otočení zápasu proti Junioru, nás tlačila kupředu. Bohužel čas plynul velice rychle a soupeř díky převaze v osobních soubojích a většině vyhraných hlavičkových soubojů dokázal držet klánovické zárodky akcí dostatečně daleko od svojí branky. V průběhu poločasu se do "gólovky" dostal Jára Chvojka, poté co samostatný únik zakončil nepřesnou střelou přímo do brankáře Bohnic. Naneštěstí po čtvrt hodině hry, stejně jako v prvním poločase, se zápas začal kouskovat a tlak opadal. Domácí se začínali také dostávat do brankových příležitostí... do té největší v 70. minutě, kdy volný přímý kop z hranice velkého vápna mířil jen kousek od branky Davida Nedomlela. V závěru utkání docházelo ke zvýšenému počtu faulů a sporných situací, které zápasu nepomohly, a i přes velkou snahu se nám nepodařilo vytouženou druhou branku vstřelit.

První ztráta bodů nás tak čekala už ve čtvrtém kole, pravděpodobně proti jednomu z nejsilnějších týmů tabulky. Neoptimální, nevýrazný výkon byl doplněn poměrně výraznou snahou, která bohužel nestačila. I přes velice kvalitní počínání pár jedinců měla většina týmu horší den a my budeme doufat, že jsme si tento nezdar vybrali právě v nedělním utkání. Za celý tým Klánovic bychom chtěli na závěr popřát Danovi Bezpalcovi mnoho sil a co nejrychlejší zotavení.

Výsledek se budeme snažit odčinit už příští sobotu na domácí půdě proti Újezdu Praha 4 "B."

autor: Sebastian Tumpach