22 / První prohra v jarní části

30.04.2022

Fotbalový klub Čechie Dubeč - FK Klánovice 4:0 (2:0)

Branky - 7' J. Tulinský, 25' P. Láf (penalta), 51' D. Mudrych, 67' L. Hrobník

V zápase 22. kola jsme vycestovali nedaleko, a to sice na hřiště Dubče, se kterou jsme na podzim odehráli velice kvalitní utkání. Příznivé fotbalové podmínky nám moc optimismu nepřinesly, neboť se stále potýkáme s početnými absencemi, které nedávají trenérům plnou možnost stavět do základní sestavy hráče na jejich nejsilnějších postech. Po kratší pauze se po nemoci a zranění vrátili do nominace Dan Kutzendörfer a Tonda Bareš.

Hned v úvodu utkání donutil sudího do náprsní kapsy sáhnout Filip Tvrzický, který nechtě ve vzdušném souboji udeřil do nosu svého soka ze záložní řady soupeře a za krvavý incident tak byl žlutě potrestán. O několik málo minut později domácí poprvé udeřili, konkrétně po standartní situaci, které se nám v celém zápase nedařilo optimálně bránit. Dlouhý balón mířící napříč pokutovým územím sklepl úročník Dubče do vápna, kde nikdo z Klánovických nedokázal včas reagovat. Nejen reakce a postavení ve vápně, ale také individuální obsazování soupeřů dovolilo záložníkovi domácích toto sklepnutí z voleje napálit do dolního rohu branky. Většinu prvního poločasu se hra neposouvala ze středu hřiště, Dubeč kontrolovala balón, ale do velkých šancí se nedostávala. V největší gólové příležitosti se v 11. minutě ocitl Daniel Bezpalec. Když se z pravé strany dokázal rychlostně prosadit přes svého strážce a následně si posadit dva obránce soupeře už uvnitř pokutového území. Ideální čas pro střelu však prováhal.

Do podobného úniku se dostal o 10 minut později i záložník Dubče, který dokázal na 30 metrech vymazat Láďu Šperla, který do šestnáctky přispěchal pozdě a zpomaleného protivníka už dokázal jen svalit rukama na zem. Nabídku pokutového kopu přijal Pavel Láf, který tak zdvojnásobil náskok domácích. Hostům chyběla kreativita a při přechodu do útočné třetiny hřiště se až zbytečně a zbrkle zbavovali míče. Nedostatky bohužel ani nebyly nahrazeny bojovností, a i když v tomto ohledu soupeř výrazně nevynikal, nedokázali jsme ho využít ve vlastní prospěch. Do poločasové přestávky jsme inkasovali ještě jednou, branka však nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána.

Úvod do druhé půle se nám nepodařil a dokázali jsme inkasovat, jak jinak než ze standartní situace. Domácí i přes naši početní převahu ve vápně dokázali výše naskočit na rohový kop z pravé strany a mohli se tak počtvrté radovat, skóre zápasu 3:0. Po početném střídání dostal průběh hry zcela jiný průběh. Začali jsme kombinovat na polovině soupeře a dokázali jsme udržet balón a vytvořit si souvislejší tlak. Prvním náznakem šance byla střela z otočky Šimona Procházky, které pouze těsně minula levou tyč. O chvíli později, v 63. minutě, rozvlnil síť Láďa Šperl. Jednalo se ale bohužel o síť ochrannou, protože zařízení vůbec netrefil, jeho pokus mířil o pár metrů víc vpravo, než bychom si přáli. O 5 minut později dokázal soupeř vstřelit první branku z otevřené hry, i tentokrát však potřeboval naši pomoc. Při rozehrávce se nedohodl David Nedomlel s Matoušem Richtrem a nabídli křídelníkovi Dubče samostatný nájezd, který s velkým klidem proměnil. Prudkou střelou k levé tyči navýšil skóre na 4:0. V závěru utkání jsme pokračovali v trendu druhé půlky druhého dějství, a i přes kompletní absenci kvalitní finální přihrávky a nepovedeným pokusům o zakončení jsme byli více aktivní a pokoušeli jsme se alespoň vstřelit branku, čemuž byl nejblíže Kirill Chukhan, jehož prudká střela z úctyhodné vzdálenosti minula branku jen o několik desítek centimetrů. Dvakrát také v 86. minutě pálil Daniel Bezpalec, bohužel jeho první pokus postrádal razanci a pokus druhý pouze rozšuměl listy na vrbě stojící opodál.

První celek tabulky jsme tak obrat nedokázali a se čtyřmi poztrácenými body tak před Strašnicemi dále vévodí naší skupině. Utkání oproti podzimu chyběla kvalita a viditelně oslabeného soupeře, který nehrál zdaleka tak kvalitně, jako v září jsme po 5 vynucených změnách v základní sestavě, oproti prvnímu střetnutí, nedokázali ani potrápit. Příští týden nás čeká derby s Újezdem nad Lesy, v sobotu 30. 4. v 17:00 na domácím hřišti v Klánovicích.

autor: Sebastian Tumpach