25 / Remíza s béčkem Kolovrat

17.05.2022

FK Klánovice - Sokol Kolovraty "B" 1:1 (1:0)

Branky - 39' J. Svoboda; 83' D. Stibůrek

Druhý květnový zápas, první na domácím hřišti, nám přinesl duel s rezervou Kolovrat, která přijela v poměrně omlazené sestavě. S 11. celkem tabulky jsme na podzim odehráli velmi vyrovnané utkání a z týmů středu tabulky jsme je považovali za jedno z nejkvalitnějších mužstev. Velice defenzivní styl hry na poměrně malém hřišti naší hře rozhodně nekomplementoval a ve velice náročném duelu jsme dokázali z Prahy 10 odvézt plný počet bodů.

I přes pevně dané noty kontrolovat začátek utkání na nás ambiciózní soupeř vlétl. Už v první minutě jsme museli čelit první střele, která naštěstí nemířila mezi tři tyče branky Davida Nedomlela. Naše první šance přišla také již v úvodu utkání, po krásné průnikové přihrávce se v úniku ocitl Filip Tvrzický, jenž překvapivě našel v druhé vlně Daniela Bartoně, ten bohužel slabou nohou shodně jako jeho protivník přestřelil. Po přečkání úvodního tlaku jsme začali více kombinovat, ale až moc jsme se snažili hledat optimální průnikovou přihrávku, to ústilo ve velký počet zbytečných náběhů za obranou linii soupeře. Hosté se podruhé ozvali ve 13. minutě, když nenápadná střela jejich kapitána zakroucená na zadní tyč jen o kousek minula branku. Po první čtvrthodině byla hra v naší režii a soupeř se velice zatáhl, tak, jak jsme byli zvyklí z našeho prvního střetnutí. Ve veliké šanci se úplnou náhodou ocitl Dan Kutzendörfer, ten se po tečovaném volném kopu Daniela Bartoně, který označkoval tyč, dostal k dorážce, tu bohužel jen napálil do gólmana Kolovrat.

Náš tlak začal gradovat po 20 minutách hry, kdy se do provozní teploty dostal Daniel Bezpalec, který hraje už několikátý zápas ve skvělé formě. Nejprve si ve 24. minutě pomohl dvěma narážečkami s Ondrou Nejedlým, bohužel jeho centr adresáta nenašel. O 10 minut později na sebe upozornil podruhé, tentokrát ale akci řešil ryze individuálně, když zasekávačkou a následným obhozením zcela znemožnil dva obránce Kolovrat, poté našel ve vápně osamoceného Kubu Svobodu, tomu bohužel střela nesedla. První branky jsme se dočkali v minutě 38., když brankář hostí poměrně nezkušeně podběhl centr Kuby Svobody, ten se až neobvykle vysoko odrazil několik desítek centimetrů uvnitř pokutového území a zapadl do sítě.

V úvodu druhého poločasu se nic výrazně neměnilo, a tak to byli Klánovičtí, kdo aktivněji vstoupil o druhého dějství. Už po čtyřech minutách hry prokázal velký přehled Fíla Tvrzický, když nabídl samostatný nájezd Kubovi Svobodovi, ten se rozhodl pojistit branku nahrávkou lépe postavenému spoluhráči, bohužel Jára Chvojka byl i napříč dlouhému skluzu, pomocí kterého dokázal vsítit branku, nařčen z ofsajdového postavení. Neuplynulo ani 10 minut a my jsme si dokázali vytvořit další stoprocentní příležitost. Přetažený centr Daniela Bezpalce, který byl na pomezí šeredného omylu a neskutečně secvičené akce, pro Filipa do vápna sklapl Jára Chvojka. Hlavičkový souboj s obráncem v malém vápně však pro našeho hrotového útočníka vítězný nebyl.

V 65. minutě jako kdyby celému týmu došly baterky a tempo naší hry se rapidně snížilo. Krajní obránci absolutně nesmyslně nadměrně útočili i když zápas šel proti zataženému soupeři v klidu dohrát na 1:0, záložníci zbrkle ztráceli balóny a nikdo se nedržel ve svých prostorech a nenavazoval hráče. Tohle všechno znamenalo opakované nájezdy soupeře na 2-3 bránící hráče, kteří jako zázrakem dokázali přes 15 minut odolávat velkému tlaku. Oporou středním obráncům byl neskutečně chytající David Nedomlel, který dokázal pochytat vše co na něj šlo. Nejprve zlikvidoval prudký pokus z úhlu i jeho dorážku, jež se po dvoj zákroku pomalu kutálela k brankové čáře, než jí Láďa Šperl na dobro odkopl. Jen pár minut na to tygřím skokem vyrazil střelu z malého vápna, které předcházel přízemní centr zcela nezachycený nikým z obranné linie. Svého přemožitele našel až v 83. minutě, když volnou vstupenku přes celou polovinu hřiště u našich obránců vyhrál David Stibůrek, ten kvalitně zakončil po zemi k pravé tyči. I navzdory házenkářské desetiminutovce obklopování soupeře v závěru utkání, kdy byl v největší šanci před brankářem Daniel Bezpalec se nám už skóre v náš prospěch zvrátit nepodařilo.

Velice fanouškovsky i hráčsky přívětivé podmínky pro fotbal jsme tak doplnili o více než nepřívětivý výkon. Naprosto tristní počínání v prvních a posledních 15 minutách zápasu a neproměnění několika šancí nás stálo dva body. Újezd Praha 4 "B" navíc po výhře 7:3 zmenšuje náš náskok na 6 bodů. V příštím kole se utkáme s Háji, na jejich hřišti v neděli v 17:00.

autor: Sebastian Tumpach