Rozlučka 2023

02.07.2023

V sobotu 1. 7. proběhlo na klánovickém hřišti tradiční loučení s uplynulou sezónou.

Každoročního turnaje na malé hřiště v počtu 4 + 1 se letos zúčastnilo 5 týmů. Po vyhlášení turnaje okolo 13. hodiny přišla už druhým rokem prezentace uplynulé sezóny s předáváním mnoha cen. A po dalších zmínění nehodných kratochvílích jako je kopání na šampaňské atp. následovala volná zábava.

Kromě 3 "domácích" týmů tvořenými jedním celkem dorostenců a dvěma týmy hráčů klánovického áčka, se turnaje zúčastnil i tým Dřevčic a tým blízkých přátel jejich jméno nemůžeme před 10. hodinou publikovat. První tři příčky obsadily týmy se stejným počtem výher a proher. Při nerozhodném vzájemném zápase tak muselo rozhodnou až skóre, které na třetí místo poslalo hosty z Dřevčic. Druhé místo obsadili loňští vítězové, tým okolo Jaroslava Chvojky (jenž v turnaji odehrál přesně 0 minut a 0 vteřin) a na první místo dosáhl celek okolo Filipa Tvrzického a Dana Kutzendörfera.

Už druhým rokem jsme završili sezóny statistickým přehledem v podobě powerpointové prezentace po vzoru Okresního přeboru. Kromě výkonnosti týmu jsme nahlédli i na docházku na tréninky, minutáž v zápasech. Nejpoctivějším trénujícím byl letos David Nedomlel, který se dostavil na 85 % tréninků. Nejvíc minut v našem dresu ale i v celé soutěži nastřádal Matouš Richtr. Králem střelců se stal už druhý rok po sobě Filip Tvrzický, nejvíce asistencí nasbíral Daniel Bartoň. Mezi brankáři jsme zaznamenali 500% nárůst v počtu čistých kont, 4 vychytal David Nedomlel a 1 Kuba Kotrba.

Nejlepší hráč uplynulé sezóny byl stejně jako před rokem zvolen statistikou plus-mínus bodů. Nejtěsnějším rozdílem vyhrál po shlédnutí videozáznamu zápasu s Vinoří David Nedomlel, který si odnesl tradiční trofej s kaprem a litrovou lahev peprmintového moku. S 5 zápornými plus-mínus body přebral trofej pro největší kopyto Kirill Chukhan, který se zároveň stal nejlepším cizincem sezóny, po jeho výborných jarních výkonech. Cenu se závodnickou helmou pro nejvíce obdržených žlutých karet bezkonkurenčně ovládl Dan Barták, který vyfasoval 11 žlutých kartónů. Nejlepším mladým hráčem se stal Šimon Procházka, který během 1258 minut na hřišti nasázel 9 branek, ke kterým přidal 22 gólů a zlatou kopačku v 1.B třídě staršího dorostu. Karatistickou trofej s županem pro nejvíce minut strávených ve sprše obhájil i přes dlouhé zranění Jakub Prošek. Na konci vystoupení byly předány památeční dary pro končící funkcionáře A týmu, vedoucího mužstva Tomáše Svobodu a hlavního trenéra Martina Tumpacha.

Vybrané snímky z prezentace a jiné fotky můžete nalézt ve fotogalerii pod článkem. Mockrát děkujeme všem zúčastněným a především oběma "hostujícím" týmům, že si udělali na oslavu čas. Přejeme všem hezké léto a budeme se na Vás těšit již brzy, v sezóně 2023/2024!