27 / Sedmigólové hody v aquaparku Ďáblice

30.05.2024

SK Ďáblice "B" – FK Klánovice 2:7 (1:5)

Branky – 17' J. Vlček, 50' M. Byrkovych; 3' V. Šperl, 8' D. Bartoň, 11' M. Stránský (vlastní), 28' Š. Procházka, 35' Š. Procházka, 59' M. Richtr, 81' V. Šperl

V neděli 26. května jsme vyrazili na hřiště Ďáblic za vlhkého a dusného počasí. Ztráty našich soupeřů v boji o titul 1.B třídy a remíza z minulého týdne nás dostala do pozice, ve které musíme bodovat naplno, abychom stáhli náskok Strašnic a navýšili náskok na Junior Praha a Kyje. Sešli jsme se tentokrát v plné sestavě, do které se navrátily pilíře základní jedenáctky Matouš Richtr, Daniel Barták a Láďa Šperl, jenž nahradil zraněného Dana Kutzendörfera a mezi tři tyče se postavil David Nedomlel.

Do zápasu jsme šli s velkým respektem k soupeři, protože Ďáblice byly schopny porazit nebo uhrát dobré výsledky s týmy okupující vrch tabulky a mají tým složený z převážně z mladých hráčů. Jakmile jsme vyběhli na rozcvičku, začala silná přeháňka a už tak měkký terén byl ještě měkčí. Tato událost předznamenala náročnost utkání a velký tlak na neudělání chyby. Do zápasu jsme vlítli jako uragán. Dařilo se nám kombinovat, první akce vedená Kirillem Chukhanem po levé straně hřiště vyústila v rohový kop, jenž zahrával náš kapitán, Daniel Bartoň, na penaltový puntík. Tam si našel centrovaný míč Láďa Šperl a hned ve 3. minutě nás poslal do vedení. To nás nakoplo a bušili jsme do soupeřovy obrany dál. Za 5 minut další roh z pravé strany mířil Dan Bartoň svou šikovnou levačkou do brány, míč netrefili první hráči střežící pokutové území a brankář byl bezradný. 2:0. V nastaveném úsilí jsme pokračovali dál, po levé straně se rozběhla naše Formule 1, Kirill Chukhan, jenž poslal míč do vápna, kde si obránce, snažící se ho zasáhnout, srazil balón do vlastní brány. Vedení 3:0 po 11 minutách nás dostalo do sedla, ale narušilo naši snahu a soupeř se dostával do hry. Protivníkům jsme dávali více prostoru na středu hřiště a dařilo se jim kombinovat a posílat křižné balóny do křídel. První kiks přišel 17 minut po úvodním hvizdu, narážečka na středu, křižný balón na levou stranu, který si křídelník navedl do vápna, a i přes snahu našich obránců a gólmana dokázal vypálit, míč se následně líně dokutálel za brankovou čáru přes všechno, co mu stálo v cestě. To byl pro nás budíček a začal úřadovat Šimon Procházka, který sekundoval v útoku Filipovi Trvzickému. 28. minuta, dlouhý aut z pravé strany, prodloužený hlavou, si Šimon našel na zadní tyči a v souboji s brankařovými rukavicemi uspěl. Dále se nám dařilo přerušovat snahu protihráčů s výsledkem něco udělat, ale zároveň neproměňovat naše šance. Kirill si ve sprinterském souboji natřel na chleba obránce, ale pálil vedle. Daniel Barták si zpracoval křižný centr, šikovně obhodil obránce, ale nedokázal kvalitně přihrát na nabíhající útočníky. Šimon se do toho obul znovu zhruba 10 minut před pauzou, když na něj letěl dlouhý odkop, mladík si udělal prostor, využil špatného odhadu stopera, pelášil sám na brankaře a nemýlil se. Do konce první poloviny se stav již neměnil a odcházeli jsem do kabin za stavu 1:5.

Ač jsme se hecovali a věděli, co máme ke zdárnému konci udělat, do druhé poloviny mače jsme vstoupili jako jiný tým. Především nedůraz a pozdní přistupování k hráčům hned po začátku vyústilo k průchodu ďáblické sedmičky středem a propálil našeho brankáře. To sice mělo za následek větší úsilí z naší strany, ale vedení o 4 branky nás nenutilo spěchat a nedařilo se nám navázat na výkon z první poloviny. Soupeř šikovně kombinoval v prostředku hřiště a měl víc ze hry, nicméně jeho pokusy jsme ukončovali kolem vápna, nebo je zalepil do rukavic David Nedomlel, a tak se domácí nedostávali do vyložených šancí. S ubývajícím časem a nezměněným stavem začala morálka ďáblických polevovat a dali nám tím prostor na změnu skóre. První šance byla z prodlouženého autového vhazování z pravé strany, ale Filipovu hlavičku zneškodnil brankář. Po hodině hry kopal střídající Daniel Bezpalec roh z levé strany, který se nepodařil bílo-modrým odvrátit, míč se dostal Matouši Richterovi, který z krkolomné pozice zády k bráně z otočky prostřelil brankáře a poslal nás opět do 4 gólového vedení a bylo hotovo. Ďáblice se už na nic nezmohly, a tak dal o sobě po druhé v zápase vědět, levý bek, Láďa Šperl. Ten pláchnul svému strážci a po Davidově dlouhém nákopu pokračoval tváří v tvář gólmanovi a upravil tak skóre na konečných 7:2. Poslední minuty se už pouze dohrávaly a my si tak vezeme z Ďáblic tři body a dobré rozpoložení do dalšího zápasu.

Příští zápas sehrajeme na domácí půdě s rezervou Kolovrat. Do konce sezóny zbývají 3 zápasy, nacházíme se na 2. příčce pouhé dva body za Strašnicemi, se kterými sehrajeme poslední utkání sezóny. Mezitím odehrajeme venkovní utkání na Hajích. Čeká nás náročný konec sezóny, která ale může skončil tím nejkrásnějším možným finišem.

autor: Daniel Barták