Sezóna 2021/2022 v číslech

26.06.2022
V uplynulé sezóně jsme odehráli 29 utkání, z toho jsme v 16 z nich dokázali zvítězit a 5x jsme brali pouze bod. Soupeře jsme tedy nedokázali přemoci v 9 duelech. To dohromady stačilo na 4. příčku. Úspěšnější pro nás byla jarní část sezóny, které jsme dokázali získat 27 bodů, tedy 51 procent bodů získaných za celou sezónu (i přes fakt, že jsme hráli o dvě utkání méně, než na podzim) a 60 % ze 45 bodů možných. Z nejdelší vítězné série se klánovičtí mohli radovat 6 zápasů, když na jaře postupně porazili: Újezd nad Lesy, Kbely, Kolovraty, Háje, Hostivař a Třeboradice. Série neporazitelnosti nebyla delší, než zmiňovaných 6 utkání, nicméně podařila se nám celkem dvakrát. Druhou šestici jsme započali v posledním podzimním zápase remízou na půdě ČAFC, kterou následovalo 5 výher v prvních 5 jarních utkáních. Tento rekord jsme mohli natáhnout na 8 zápasů, bohužel jsme si šňůru pokazili velice špatným výkonem a prohrou 1:4 s Hostivaří.

Celkem jsme dokázali nastřílet úctyhodných 102 branek, což je nejvíce ze všech online evidovaných sezón. K tomuto nádhernému číslu nám velice pomohl Filip Tvrzický, který vstřelil 31 gólů a v tabulce střelců tak zakončil sezónu na 2. příčce. Nemůžeme ale tvrdit, že vše bylo pouze o jednom hráči, neboť na 4. příčce se ocitl Kuba Svoboda s 26 brankami, ke kterým si zároveň připsal i 15 asistencí. V top 30 jsme mohli najít i další tři klánovické hráče, a to sice Daniela Bartoně, Láďu Šperla a Daniela Bezpalce. Tuto statistiku však mírně zastiňuje fakt, že jsme také 79x inkasovali. V soutěži jsme tak byli 7. tým s nejslabší obranou. Velký progres však byl znát v jarní části, kdy jsme inkasovali pouze 29x, v prvních 3 utkáních dokonce David Nedomlel lovil míč ze sítě pouze dvakrát, a to hned v úvodním utkání proti Ďáblicím a s duelem proti Újezdu Praha 4. Celý tým nasbíral 42 žlutých a jednu červenou kartu, jsme tak celkem 5. nejméně trestané mužstvo tabulky.

Naši brankáři Jakub Kotrba a David Nedomlel naskočili celkem do 33 utkání i když jsme jich odehráli pouze 29. Mohli se totiž na hřišti několikrát potkat, poprvé, když v září David Nedomlel na 5 minut postrašil obranu Chodova z pozice hrotového útočníka. Svých 8 minut slávy měl i Kuba Kotrba, když se o dva týdny později v derby proti Újezdu snažil uplatnit na stejné pozici. V derby proti Újezdu nad Lesy jsme je mohli vidět na hřišti oba i na jaře, dokonce oba v brance, a to sice po poločasovém prostřídání. David však z dvojice gólmanů stihl odchytat více zápasů, a to sice 22. Inkasoval 53 gólů, jeden zhruba každých 35,8 minuty. Jeho parťák Kuba Kotrba sice míč za svými zády viděl méněkrát, avšak o trošku častěji, protože inkasoval jednou každých 34,9 minut. V tabulce statistik můžeme dokonce najít i jednu gólovou asistenci, kterou si šikovným výkopem v zápase proti Újezdu Praha 4 připsal Kuba Kotrba. Jak David, tak Kuba po návratu z pauzy, předvádějí dechberoucí zákroky a můžeme být moc rádi, že máme dva takto kvalitní brankáře.

Láďa Šperl je jediným hráčem, který zasáhl do všech utkání letošní sezóny, pokud nepočítáme kontumovaný podzimní zápas s Ďáblicemi. Z celé soupisky nasbíral nejvyšší počet minut a to 2491, což činí téměř 93 % z maximálního možného počtu. Po jeho pravici jsme nejčastěji mohli vidět dvojici Jan Kutzendörfer a Matouš Richtr, kteří spolu odehráli 1085 minut napříč 12 duely. Bohužel kvůli zranění Honzy Kutzendörfera muselo v srdci obrany docházet k experimentům. Často jsme tam mohli vidět Dana Kutzendörfera nebo Ondru Nejedlého, který na stoperu naskočil do 9 utkání z toho 4x s jiným parťákem. Stoperských dvojic trenéři vyzkoušeli celkem 7, pokud počítáme i neobvyklé situace, kdy se vedle Ondry Nejedlého na pár minut ohřál Daniel Bartoň, a to, když jsme na podzim hráli utkání na hřišti Strašnic. Vláďa byl ze soupisky všech obránců i nejproduktivnější, vstřelil celkem 9 gólů a připsal si 4 asistence.

Po 27 zápasech si připsali Daniel Bezpalec a Ondřej Nejedlý, dva nejvytíženější hráči záložní řady. Hned za nimi se v žebříčku nachází náš kapitán Daniel Bartoň, který sice odehrál o 3 zápasy méně, avšak nasbíral o 6 gólů a asistencí více než oba jeho spoluhráči dohromady. 13 branek sám vstřelil a 14 jich přichystal pro svoje kolegy. 456 minut v 8 zápasech si připsal i veterán Milan Štěrba, jenž byl druhým nejméně vytíženým středopolařem. Na opačné straně věkového spektra se nachází dorostenci Lukáš Hladík a Ota Wolf, kteří se teprve aklimatizují v A mužstvu Klánovic. Lukáš zasáhl do 4 utkání, Ota si ve svém jediném zápase dokonce stihl připsat i první branku.

Mezi útočníky můžeme najít dva nejproduktivnější hráče našeho celku - Jakuba Svobodu a Filipa Tvrzického. Spolu dokázali nastřílet 57 gólů, tedy 56 % branek celého týmu. Filip si ke svým 31 brankám připsal i 9 asistencí, na titul nejproduktivnějšího hráče to ale nestačilo, protože Kuba zakončil sezónu s bilancí 26 + 15. "Pyšnit" se může i statistikou 13 + 1, v tomto případě se ale bohužel nejedná o góly nebo asistence ale o žluté a červené karty. V této kategorii se s pohodlným náskokem vyhoupl na první místo tabulky nejvíce trestaných hráčů, jak na klubové úrovni, tak v celé soutěži. Co se týče největší a nejmenší minutáže soupisky útočníků, nejlépe si vede Filip, nejmenší počet minut si po Janu Vojtíškovi, který v klubu před odchodem do Šestajovic strávil pouze podzimní část sezóny, nasbíral Martin Filípek. V režii úročníků byly i všechny naše penalty, proměnili jsme jich 8 z 8, 5 jich měl na starost Kuba a 3 Filip.

Sezóna 2021/2022 je u konce a my bychom chtěli poděkovat všem příznivcům klánovického fotbalu. Zažili jsme chvíli radostné, ale i smutné, nejdůležitější však je, že všichni cítíme, jak se jako mužstvo posouváme velkými kroky kupředu. Důkazem toho je krásné čtvrté místo a několik učebnicových týmových výkonů, zejména na hřištích Chodova, Kolovrat a Hájů, kde jsme dokázali utkání otočit i za nepříznivého stavu. Se zapracováním na defenzivní činnosti a posílením mužstva tak budeme v nadcházející sezóně myslet na postupové příčky a doufáme, že budete u toho!

Těšíme se na vás v příští sezóně, s ještě lepšími výkony, většími ambicemi a brzy i v novém zázemí.

autor: Sebastian Tumpach