15 / Vyhoření v posledním zápase podzimu

14.11.2022

FK Klánovice - Partisan Prague F. C. 2:3 (1:1)

Branky - 47' M. Richtr, 88' Š. Procházka; 26' J. Ch. Wise, 49' F. Orakzai, 82' G. Pangrazzi

V sobotu 12. 11. jsme na domácí půdě přivítali tým Partisanu Prague v posledním zápase podzimní části sezóny. Proti našemu soupeři se nám dlouhodobě nedaří a během našeho působení v 1.B třídě jsme je ještě nedokázali porazit. Velice sympatický styl hry, kterým se prezentují je známý mezi všemi týmy v tabulce. Velké počty žlutých karet zaviněny nikoliv fauly, ale verbálními útoky na rozhodčího mají z vinu kouskování hry, ve které typicky padá málo branek.

Hned na začátku prvního poločasu velice zajímavě pálil náš kapitán Daniel Bartoň, jenž o zhruba 10 centimetrů z velké vzdálenosti minul pravý horní roh soupeřovy branky. Prvních 10 minut se nám poměrně úspěšně dařilo kontrolovat hru. I napříč velice nepříjemným podmínkám, tedy husté mlze a stavu hřiště, které potřebuje pauzu minimálně stejně, jako všichni hráči. Soustředěná hra, která nás měla za přijatelného stavu posunout do poslední třetiny až čtvrtiny zápasu, kde typicky máme nad soupeřem fyzickou výhodu, se však naprosto zbortila okolo 15. minuty, kdy jsme soupeře nechali hrát více na naší polovině a směrem do předu jsme byli absolutně bezzubí. Po necelé půlhodině se nám navíc díky směšnému bránění ještě směšněji zahrané standardní situace podařilo inkasovat. Krátký přízemní balón protečovaný až na hranici malého vápna po prudké střele skončil v síti. Nezvykle vysoký počet pokažených přihrávek a zbrklé pokusy o přechod do útoku ústily v časté hraní bez míče. Z trápení nás tedy mohla vysvobodit píšťalka, které naštěstí předcházel gól Matouše Richtra, jenž několik desítek sekund před poločasovým hvizdem prodloužil hlavou standardní situaci Daniela Bartoně.

Zápas se tedy hrál od začátku a ke strhnutí výsledku na vlastní stranu mohla přispět sebemenší chyba soupeře. Tu jsme ale bohužel udělali my, když jsme necelé 2 minuty po zahájení druhého dějství inkasovali druhou branku. Přestávka, která nás měla oživit a přehoupnout váhy na naši stranu tak měla zcela nulový efekt. Utrápený výkon z prvního poločasu zcela plynule přešel i do toho druhého a za nepříznivého stavu tak výhled do závěru zápasu nebyl velice pozitivní. I přes následné prostřídání se hru nepodařilo oživit, shodný počet vyprodukovaných chyb, jako z první poloviny zápasu nás stále srážel na kolena a absolutní absence kreativity v útoku nám zabránila dostat se do sebelepší šance. Skvěle báněné rohy hostí a téměř žádné střelecké pokusy signalizovaly jen velice malé šance na vyrovnání. Kvalitní kombinační úseky Partisanu a dohrávání všech situací i za cenu několika nehezkých faulů, které z nepochopitelných důvodů ani nebyly karetně oceněny nás držely dostatečně daleko od jejich branky. V poslední desetiminutovce padly ještě dvě branky, naneštěstí na každé straně jedna. Hosté se prokombinovali od levé postranní čáry až do vápna a po následném oběhnutí gólmana pohodlně zvýšili stav na 1:3. Dvě minuty před koncem hlavou snížil Šimon Procházka, který se v samotném závěru ocitl ve velice podobné šanci. Druhý pokus hlavou bohužel postrádal prudkost. Nedokázali jsme tak využít nepřesvědčivého výkonu brankáře hostí, který ze 4 střel 2 vyrazil a 2x inkasoval.

Po jednom z nejhorších výkonů sezóny jsme tedy potopili skvělý výsledek z Vinoře, jež nás v závěrečném kole opět přeskočila. Jeden z nejkvalitnějších výkonů Partisanu těsně stačil na výhru 2:3. Velice frustrující zápas, ve kterém jsme ani nešli výsledku naproti nám tak znepříjemnil zimní přestávku. Děkujeme všem fanouškům, kteří za nepříjemných podmínek dorazili.

autor: Sebastian Tumpach